Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği kursu açılacak

AliAdnan

Üye
Üye
Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 20/08/2010 tarih ve 1900 sayılı “Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu” konulu yazıları ile özel özel eğitim okulları ile özel eğilim ve rehabilitasyon merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla; aşağıdaki çizelgede belirtilen yer ve tarihlerde Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu açılacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 20/08/2010 tarih ve 1900 sayılı, “Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu” konulu yazılarında;

İlgi:

Bakanlığımıza bağlı özel özel eğitim okulları ile özel eğilim ve rehabilitasyon merkezlerinin öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla; aşağıdaki çizelgede belirtilen yer ve tarihlerde Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu açılacaktır.

Söz konusu kurs başvurularında aşağıda belirtilen usul ve esaslar doğrultusunda hareket edilecektir.

1- Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 07.07.2009 tarih ve 80 sayılı Kararında sınıf öğretmenliği ile İşitme ve Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliğine kaynak gösterilen fakülte mezunlarından 01.01.1970 tarihi ve daha sonra doğanlar.

2-Sınıf Öğretmenliği alanında çalışmış olanlardan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda en az toplam 5 yıl kurum müdürlüğü, müfettişlik ile bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarında şube müdürlüğü ve üzeri yöneticilik yapıp emekli olanlardan 01.01.1955 tarihi ve sonrasında doğanlar katılabilecektir.

Kursiyerlerin eğitim giderleri Bakanlığımızca, yemek, barınma gibi diğer giderleri ise kendilerince karşılanacaktır. Ankara dışındaki kurs merkezlerinde konaklama imkânı mevcuttur.

Bilgi girişleri Özel Öğretim Kurumlan Modülü altında bulunan ve sadece kurumların kullanımına açık olan Hizmetiçi Eğitim İşlemleri ekranı kullanılarak aşağıdaki tabloda belirtilen tarihlerde yapılacaktır. (İlgili ekranı göremeyen kurumların İl Milli Eğitim Müdürlüklerindeki Mebbis yöneticilerine başvurarak yetki alması gerekmektedir.) Kurumlar, tabloda belirtilen kurslardan herhangi birine yalnız bir kursiyer gönderebilecektir. Özel Öğretim Kurumları Modülüne kursiyerin bilgi girişini yapacaklardır.

Kurumlar, kursiyer için Özel Öğretim Kurumları Modülü´nde Hizmetiçi Eğitim İşlemlerinden başvuruyu onaylandıktan sonra aynı sayfada yer alan raporlardan Hizmetiçi Eğitim Başvuru Dilekçesi raporunu alarak, kursiyerin diploma, nüfus cüzdanı ve hizmet cetveli(Yöneticilik ve Müfettişlik Yapanlar), fotokopilerini onayladıktan sonra kurum müdürleri tarafından belgeler, elektronik ortamda müracaatın yapıldığı gün doğrudan APS veya Kargo ile MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Beşevler Kampüsü E-Blok 06500 / ANKARA adresine gönderilecektir.

Belgeleri eksik olan veya yukarıda belirtilen alanlara ait diploması bulunmayan kursiyerlerin başvuruları işleme alınmayacaktır. Şartları taşımadığı halde kursa katılması için başvuru yapılan kursiyerlerle ilgili iş ve işlemleri yürüten kurum müdürlükleri hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Başvuruları uygun görülen kursiyerlerin listesi ile kurs merkezi ve tarihi Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığının Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı) internet sayfasında duyurulacaktır.” Açıklamasında bulunuldu.

Ahmet Kandemir

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği Kursu Dönemleri
zihinsel.jpg

Kaynak

Tekerlekli Sandalye