Zihinsel engelli bireyin miras işlemleri?

begum2008

Üye
Üye
Teyzem farklı bil ilde teyzem ole aynı ilde yegeni bulunuyor Teyzem 2 ay önce vefat etti bir ev kaldı çocuğu olmadığı için haliyle kalan ev mirası bizlere düşüyor fakat 13 mirascidan birisi yüzde 70 zihinsel engelli tüm varisler vekalet verip mirası paylaşılacak ancak zihinsel engelli olan kişi nedeni ile işlemi gerceklestiremiyiruz nasıl bir yol izlememiz gerekiyir.
Bilgi rica edebilirmiyim
Tesekkurler

SM-N7500Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

serbetcimehmet

Üye
Üye
öncelikle her bir zihinsel engillerin sulh hukuk mahkemesinden vasi tayin edilmesi gereklidir yüzde oranına göre raporlarının ve yaş grublarına göre vasi ve velayet davaları bitmesi gerekecek bu engellilerin velayetleri yada vasileri ile işlemler yürütülecekdir diye kendi düşüncem fakat en güzel sağlıklı bilgiyi bizat bulunduğun ildeki adalet sarayındaki sulh hukuk mahkemesinden kalem den yada hakim lerden bilgi alırsanız zaman kaybını önlemiş ve doyurucu cevaba ulaşırsınız diye düşünmekteyim

begum2008

Üye
Üye
Teşekkür ederim Sn. Serbestehmet
Vasisi olduğu ablası var herseyi ile ilgileniyor fakat kabul edilmemiş rapor sonrası yabancı iki şahit noterden ifade ve yazısını almak kaydı ile olacağını söylemiştir şahit de bulamadık ondan dolayi paylaşmak istedim

SM-N7500Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

serbetcimehmet

Üye
Üye
anladım, fakat mevzuat neyse o uygulanacağı için sizden isteneni yapmak durumundasınız neticede nihayi kararları verecek olan merci mahkemeler olacagından vasi yi de yeterli görmeyebilir ki mahkemelerin bakış açısı farklı olabilir tarafsiz sahit isteyebilirler normaldir efendim, sonrasında mahkemenin izleyecegi yol ile hersey gerekenler düzenlenecekdir efendim

Tekerlekli Sandalye