Zihinsel engelli öğrencilerin eğitimine elektrikli destek

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sinbo elektrikli ev eşyaları zihinsel engelli öğrencilere satışını yaptığı ürünlerden vererek destek oldu.

Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında orta ve hafif düzeyde zihinsel engelli 245 öğrencinin eğitim aldığı Malatya Turgut Özal İlköğretim ve İş Okuluna elektrikli ev aletleri hediye ederek destekte bulundu.

Turgut Özal İlköğretim Okulu ve İş Okulunun bu yıl açmış olduğu yiyecek, içecek hazırlama ve konaklama hizmetleri derslerinin uygulama atölyesinde kullanımını öğrenmeleri için gerekli olan tüm elektrikli ev aletleri, düzenlenen törenle Sinbo Elektrikli Ev Aletleri tarafından karşılandı.

Okul Teknik Müdür Yardımcısı Erkan Görür, yaptığı açıklamada, Sinbo Elektrikli Ev Aletleri'nin sosyal sorumluluk projelerine ve zihinsel engellilerin eğitimine gösterdiği duyarlılığın takdire şayan olduğunu belirtti. Görür, zihinsel engelli öğrencilerin verilen destekle daha büyük hedefler belirleyeceklerini ve geleceğe daha da Umutlu bakacaklarını ifade etti.

Erkan Görür, şunları kaydetti:

'Bu dersler açılırken engelli öğrencilerimizin öncelikle yaşamsal alanlardaki becerilerini geliştirmek ve iş yaşamında çok başarılı oldukları hizmet sektörüne kalifiye eleman yetiştirmeyi hedefledik. Bundan böyle öğrencilerimiz turizm otelcilik okullarının programına denk bir eğitimle iş hayatında yerlerini alacaklardır. Sinbo Elektrikli Ev Aletleri yetkililerinin engellilerin mesleki eğitimine yaklaşımları projelere verdikleri desteklerin artarak devam edeceği müjdesiyle artık kafeteryalarda, otellerde eğitim almış zihinsel engelli gençlerin çalışmaları sağlanabilecektir.'

Tekerlekli Sandalye