Zihinsel engelli sevgilimle kaçsam ceza alırmıyım?

osman35

Üye
Üye
arkadaşlar %50 zihinsel engelli bir arkadaşım var bir süredir beraberiz ama annesi istemiyor beraberliğimizi kız 20 yaşında bu kızla kacsak annesi şikayetci olsa ceza alırmıyım kızın yaşı reşit ama % zihinsel engelli

uzaylı

Üye
Üye
direk ceza evinene girersin ama seviyorsan dene engel olmakta istemem tabi dene vasi kararı yoksa mahkemece denemekten bir şey olmaz belkide davacı olmaz ailesi barişirsiz

osman35

Üye
Üye
ailesi kesin davacı olur bence yaa vasi kararı nedir kıza sorsam bilir mi vasi kararı yoksa bir şey olmaz mı

elif74elif

Üye
Üye
zihinsel engelli kişi kanun önünde çocuktan farkı yoktur üstelik ağır ceza alırsınız hafif de değil.Zihinsl engelli demek kendi akıl yetisi yerinde olmayan demek kanun da bu insanları korur...o yüzden bence sakın böyle bişey yapmayın annesini ikna edin derim.Davacı olup olmaması önemli değil kamu davasına dönüşür arkadaşım karşı taraf ben şikayetçi değilim dese de farketmez.

sinandeniz

Üye
Üye
zihinsel engelli bir insanı kaçırmak alı zorla alı koymayla aynı sıfatı taşır devlet nazarında yani bence hiççç denemeyin bile başınızı duvardan duvara vurdurtacak sıkıntılar yaşatır size zihinsel engelli bir insan ne kadar sağlıklı düşünebilir bırakın kaçmayı daha zihinsel engelli birinin tek başına imzası bile kabul olmuyor seçimlerde dahi zihinsel engelliler oy kullanmıyor varın düşünün ne sıkıntılar yaşarsınız hakkınızda hayırlısı olsun

osman35

Üye
Üye
tmm saolun bu sölediklerinizden sonra vazgectim aklımdan siliyorum böyle bir şeyi

osman35

Üye
Üye
bir şey daha sorcam annesi baya önceden elindeki telefonunu almış bir ara üzülüodu ben buna sana hatla telefon alaım mı ddm bu baştan hayır dedi sonra geçen çarşamba al dedi bende aldım perşembe günü verdim o akşam ve gece konuştuk mesajlaştık cuma günüde aynı akşamına annesi yakalamış telefonu beni aradı seni savcılığa şikayet etcem falan dedi savcılığa şikayet etse bir şey olur mu telefon hediye etdim diye baştan olmaz diyordum bende sizlerin bu yazdıklarından sonra biraz kararsız kaldım

Tekerlekli Sandalye