Zihinsel engellilere yönelik resim yarışması açıldı

  • Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu, Ümraniye Belediyesi işbirliğiyle zihinsel engellilere yönelik resim yarışması açtı.

“Ben de resim yapabilirim” isimli yarışmada birinciye 2 bin, ikinciye bin 500, üçüncüye de bin lira ödül verilecek. Son katılım tarihi ise 22 Nisan..

Detaylı bilgi (0 216) 313 41 13 numaralı telefondan alınabilir.
 

gülümse_hayata

Üye
Üye
Katılım
Kas 9, 2010
Mesajlar
16,301
Tepkime Puanı
5
Puanları
0
Yaş
46
Zihinsel engelli çocuklar için resim yarışması

benderesimyapabi-20110401150024.jpg


Ümraniye Belediyesi ve Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi zihinsel engelli çocuklar için resim yarışması düzenliyor. “Ben de Resim Yapabiliyorum” resim yarışmasına ülke genelinde özel eğitim alan tüm çocuklar katılabiliyor.

Yarışmayla; özel eğitim alan çocukların resim yapmalarını teşvik etmek, özel eğitimde kaliteyi arttırmak, özel eğitimde, görsel sanatlar alanında da çalışmalar yapılabileceğini vurgulayarak, farkındalığı arttırmak ve engelli öğrencilerin, üretme başarısını elde etmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

KATILIM ŞARTLARI

Türkiye genelinde düzenlenmesi planlanan yarışmaya eğitim uygulama okulları, zihinsel engelliler ilköğretim okulları, iş eğitim merkezleri, iş okulları, otistik çocuklar eğitim merkezleri ile özel eğitim sınıflarında öğrenimlerini sürdüren zihinsel yetersizliği veya otizmi olan öğrenciler katılabiliyor.

Yarışmada son katılım tarihi 22 Nisan 2011.

ÖDÜLLER
Yarışmaya 2 kategoride katılım gerçekleştiriliyor.

6 – 14 yaş grubu:
Birincilik ödülü > 2000 TL
İkincilik ödülü > 1500 TL
Üçüncülük ödülü > 1000 TL
Mansiyon (3 Adet) > 500 TL

14 ve üzeri yaş grubu:
Birincilik ödülü > 2000 TL
İkincilik ödülü > 1500 TL
Üçüncülük ödülü > 1000 TL
Mansiyon (3 Adet) > 500 TL

Dünya Bülteni
 
F

Fırtına

Guest
22 Nisan'da Sona Erecek Yarışmada Toplam 12 Bin TL Para Ödülü Verilecek

ben-de-resim-yapabiliyorum.jpgÜmraniye Belediyesi ile Ümraniye Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği 'Ben de Resim Yapabiliyorum / Zihinsel Engelli Çocuklar Resim Yarışması' başladı. 22 Nisan'da sona erecek yarışmada toplam 12 bin TL para ödülü verilecek.

Ümraniye Belediyesi hayata geçirdiği anlamlı projelere bir yenisini daha ekledi. Belediye, Ümraniye Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile ortaklaşa, bir resim yarışması düzenliyor. 'Ben de Resim Yapabiliyorum / Zihinsel Engelli Çocuklar Resim Yarışması' isimli projeye başvurular başladı. 22 Nisan'da sona erecek ve 2 ayrı yaş grubunda düzenlenecek yarışmada toplam 12 bin TL para ödülü verilecek.

Ben de Resim Yapabiliyorum;

Herkes resim yapabilir düşüncesinden yola çıkan yarışma, Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan engelli çocuk ve gençlere yönelik olarak düzenleniyor. Özel eğitimde, görsel sanatlar alanında da çalışmalar yapılabileceğini vurgulayarak, farkındalığı arttırmayı amaçlayan yarışmanın temel hedefi engelli öğrencilerin, üretme başarısını elde etmelerini sağlamak. Yarışmaya özellikle eğitim uygulama okulları, zihinsel engelliler ilköğretim okulları, iş eğitim merkezleri, iş okulları, otistik çocuklar eğitim merkezleri ile özel eğitim sınıflarında öğrenimlerini sürdüren zihinsel yetersizliği veya otizmi olan öğrencilerin katılması amaçlanıyor.

Dereceye Girenlere Toplam 12 Bin Tl Para Ödülü;

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli miktarlarda para ödülü verilecek. 6-14 ve 14 yaş üzeri olmak üzere İki kategoride düzenlenen yarışmada her iki kategorinin birincilerine 2'şer Bin, ikincilerine Bin 500'er, üçüncülerine de bin'er TL para ödülü verilecek. Her iki kategoride mansiyona değer bulunan üç eser sahibine ise 500'er TL ödül verilecek. Eserlerde konu ve teknik serbest bırakılırken değerlendirmeyi seçkin isimlerden oluşan özel bir jüri yapacak. Jüri, 28 Nisan'da nihai kararını verecek ve yarışmanın sonuçları 29 Nisan'da açıklanarak Ümraniye Belediyesi'nin T.C. internet adresinden ilan edilecek. Dereceye girenlere ödülleri ise 12 Mayıs 2011 Perşembe günü, İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenecek törenle verilecek.

Başkan Hasan Can: 'Yetenekleriyle Engelleri Aşacaklar'

Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenledikleri yarışma ile yetenek sahibi engelli öğrencileri cesaretlendirmek istediklerini belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bu anlamlı projeye imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Öğrencilerin yetenek ve azimleriyle her engeli aşabildiklerini bu yarışmayla bir kez daha ispatlayacaklarını ifade eden Başkan Hasan Can, belediye olarak bu güne kadar sayısız hizmet ve projeyle engelli vatandaşların yanında olduklarını da hatırlatarak, bu hassasiyetin gelecekte birçok projeye daha yansıyacağının altını çizdi.Haberler.com
 
F

Fırtına

Guest
"Huysuz"a 2 Bin Lira Ödül Verildi

Teknik Eğitim Vakfı Adana Şubesi’nin "Müziğin Resmi" projesi kapsamında Adana Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Umudum Rehabilitasyon Merkezi ve Büyükşehir Belediyesi desteği ile gerçekleştirdiği ve iki yıldan bu yana süren çalışmalar müspet sonuçlar vermeye başladı.

TEKEV Adana Şubesi, Adana’daki engelli çocukların yaptığı resimler ile İstanbul Ümraniye Belediyesi’nin açtığı resim yarışmasına katıldı.

Yarışmada, Özel Umudum Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören Recep Akbaş isimli öğrencinin "Huysuz" adlı eseri yarışma jürisi tarafından Türkiye birincisi seçilerek iki bin TL ödüle layık görüldü.

Teknik Eğitim Vakfı Adana Şube Başkanı Sait Altıparmak, projenin Avrupa’ya taşınacağını söyledi.
 
F

Fırtına

Guest
'Ben de Resim Yapabiliyorum' yarışması İstanbul'da gerçekleşti

Özel eğitim alan zihinsel engelli çocukların katıldığı 'Ben de Resim Yapabiliyorum' yarışması İstanbul'da gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi ve Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin düzenlediği zihinsel engelli çocuklar “Ben de Resim Yapabiliyorum” yarışmasında Orhaneli Kadri Uğur İlköğretim Okulu Özel Eğitim Sınıfı’ndan Melike Orhan dereceye girerek mansiyon ödülü aldı.

Kadri Uğur İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Ayaktaş, yaptığı açıklamada; özel eğitim alan çocukların resim yapmalarını teşvik etmek, özel eğitimde kaliteyi arttırmak, özel eğitimde görsel sanatlar alanında da çalışmalar yapılabileceğini vurgulayarak, farkındalığı arttırmak ve engelli öğrencilerin, üretme başarısını elde etmelerinin sağlanması amaçlanıyor. “Ben de Resim Yapabiliyorum” resim yarışmasına ülke genelinde özel eğitim alan tüm çocuklar katıldı.
 
Üst