Ellerim ile Yürüdüm

gülümse_hayata

Üye
Üye
BCBZLYMCRTZWPDLZYBHM.jpg

Zonguldak'ta 10 yaşında geçirdiği tren kazasında 2 bacağını kaybeden kadın, 'Ellerim ile Yürüdüm' adlı kitabında yaşam mücadelesini anlattı.

Sevim Sarısoy (49), DemirPark Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde açtığı 'Ellerim ile Yürüdüm" adlı kitabının tanıtım standında gazetecilere yaptığı açıklamada, küçük yaşta bir kaza geçirdiğini ve iki bacağını kaybettiğini söyledi.

Engelli olmasından dolayı zor günler yaşadığını ifade eden Sarısoy, "Bir gün katıldığım televizyon programında tanıştığım kişiyle evlendim. Bir çocuğumuz dünyaya geldi. Oğlum Emre, 5 yaşındayken boşandık. Boşanmamızın ardından bugüne kadar verdiğim yaşam mücadelesini kitaplara yansıtmaya çalıştım" dedi.

Karşılaştığı zorlukları kitapta topladığını anlatan Sarısoy, şöyle devam etti:

"Maddi ve manevi çok sıkıntılar yaşadım. Yaşadığım hayatı kaleme aldım ve oğlumun desteğiyle yazdım. İnsanlar benim ne yaşadığımı anlasın ve nelerle mücadele ettiğimi bilsinler istedim. Bu yazdığım kitabımda maddi gelir elde etmek istedim. Çünkü maddi yönden gelirimiz yok. Kalabileceğim doğru dürüst evim olmadı. Yazdığım kitap da bir hayırsever sponsor oldu. Kitabın satışından elde edeceğim gelirle oğlum Emre'nin okul masraflarını ve kalabileceğimiz bir ev almayı planlıyoruz."

Bir odanın içerisinde yaşadıklarını yazdığı kitapta anlatmaya çalıştığını vurgulayan Sarısoy, "Elektrik ve su faturam geliyordu ödeyemiyordum. Zor bir yaşantının içerisindeydim. Yardımsevenlerin desteğiyle ayakta durmaya çalışıyordum. Bir evin içerisinde oğlumla beraber yaşadıklarımızı kitapta anlattım. İlk etapta 5 bin kitap bastırdım. Kitabım 7 liradan satışa çıkarıldı" diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye