İşitme engelliler var mı?

Birey

Üye
Üye
Duymazay11 siz de hoşgeldiniz aramıza.

uygarçağdaş

Üye
Üye
ben zaten varım ..Turizm sektöründe çalışırken ,yabancı bayan arkadaşım bana bir şeyler anlatırken '' sen duyar ! '' diye nokta koyardı cümlesine ..arkadaşlar da bana takılılır ''sen duyar !!! '' diye seslenirdi o zamanlar . ben de bazı sitelere **SEN DUYAR** rumuzuyla girerim genelde ..

geçen hafta odio grafiği çektirdim ..organ nakli sırasında işitme sinirlerim tahrip olmuş hiç duyamadığım zamanlar oldu ..1 kat daha işitme kaybına uğramışım .. işitme cihazımı değiştirmem gerek artık .

yaşam sevinci

Üye
Üye
Gecmis olsun oRgan nakli sirasinda nasil oldu anlatmanizda mahsuru varmi

uygarçağdaş

Üye
Üye
önceden işitme zaten . bir de diyalize giriyordum ..Organ naklinde enfeksiyon kaptım (nakil anında değil ) sonradan .. uzun üre hastanede yattım ..çok ağır antibiyotikler kullanıldı ..işitme kaybım oldu ... bu ara da gözümün biri bulanık ve ışığı seçiyor ,biri de ,yollarda kavşaklarda trafik işaretlerini ve ışıklarının uzaklığını kestiremiyordum .. ama eşim de diyaize girip çıktığından yalnız kalıyordum ,kimsemiz de yoktu ..Antalya'nın yaz kalabalığında bir gözüm görmüyor ,bir gözümde bulanık mecbur kaldım aylarca araç kullandım yürüyemiyordum çünkü .. ooooohhh anammm ohhh . ! şükür şimdi Turp gibiyim maşallah .. ;)

Haaaaa ! gözlerim mi ... şimdi takılar yapıyoruz eşimle iğne oyası gibi boncuklar , çoook ince iğnelere ince iplikler .. far gibi gözlerim maşallah !

yaşam sevinci

Üye
Üye
Gecmis olsun cok zor zamanlar gecirmissiniz verilmis sadakaniz varmiş rabbim sizi eşinize bagişlamiş :)huzurunuzu mutlulugunuzu daim etsin insallah.Sonunda daha iyi olmaniza sevindim.Benimde hastaneden kadin hastaliklarindan enfeksiyon kaptim 1ay hastane de kaldim yogun tedaviden sonra düsük olan duyum iyice duştü.hayirlisi allah daha beterinden sakinsin caresi olmayan hastalik vermesin ins.

uygarçağdaş

Üye
Üye
Gecmis olsun cok zor zamanlar gecirmissiniz verilmis sadakaniz varmiş rabbim sizi eşinize bagişlamiş :)huzurunuzu mutlulugunuzu daim etsin insallah.Sonunda daha iyi olmaniza sevindim.Benimde hastaneden kadin hastaliklarindan enfeksiyon kaptim 1ay hastane de kaldim yogun tedaviden sonra düsük olan duyum iyice duştü.hayirlisi allah daha beterinden sakinsin caresi olmayan hastalik vermesin ins.

Sevdiklerimiz de ; sevmediklerimiz de , hiç kimse zoru bir yaşam süreci yaşamasınlar olsun dileklerimiz .. Zorlu süreçler dost da kazandırıyor , düşmanda .

tavşandudak

Üye
Üye
merhaba bir sorum olacak ben işitme cihazımı yeni değiştirdim devletten geri iade edilecek miktarı nasıl alabiliyoruz ?

nefise

Üye
Üye
Merhaba aranıza yeni katıldım işitme engelliyim

Birey

Üye
Üye
Merhaba Nefise hanım, hoşgeldiniz aramıza :) Doğuştan mı yada sonradan mı engelli oldunuz?

Birey

Üye
Üye
Doğuştan olmasına rağmen yazı ile iletişiminiz gayet iyi. Sanırım cihazla duyuyorsunuz.

nefise

Üye
Üye
ileri derece kaybım dolayısıyla cihazı kullanmıyorum sağlam olduğum için Allaha şükür olsun diyeyim

Birey

Üye
Üye
Haklısınız, Allaha şükürler olsun. En kötü dert bile bu dünya gibi fani işte. Bu nedenle bile şükretmek lazım :D

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Harfler ve sesler sadece kulaklarıyla duyabilenler içindir. Oysa bu sitede yürekten yüreğe öyle sessiz bir yol var ki, o yolda karşılaşanlar en çok da kalp diliyle işitip, konuşabiliyorlar. İşitememek engel değildir ne anlaşmaya, ne kaynaşmaya...yeter ki kalpler sağır olmasın arkadaşlığa...

Hoşgeldin aramıza nefise :)

SARTANA

Üye
Üye
bende işitme engelliyim sonradan oldu. sol kulak koklear implantlı sağ kulak normal işitme cihazı. konuşma çok akıcı anlamada iyi düzeyde çok şükür. cihazlar dışında engelsiz sayılırım yani.

şenol1

Üye
Üye
Merhaba benim yegenim kulaklık takıyo kulakları yüzde 50 nin üzerinde. Rapor alabilirmiyiz

LG-K520 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye