KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavı sonuçları açıklandı

gülümse_hayata

Üye
Üye
2012 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans Sonuçlarının Açıklanması

22 Eylül 2012 ve 23 Eylül 2012 tarihlerinde: yapılan 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavlarınındeğerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınavların sonuçları, 23 Ekim 2012 günü saat 11.30'den itibaren ÖSYM'nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

SONUÇ İÇİN TIKLAYIN

2012 KPSS PUANI NE ZAMANA KADAR GEÇERLİ OLACAK?

2012 KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavının sonuçları, 2014 yılında yapılacak sınava kadar açılacak bütün memur, işçi ve sözleşmeli personel alımlarında kullanılacaktır.

2013'TE SINAV VAR MI?

ÖSYM tarafından açıklanan 2013 sınav takvimine göre 2013 yılında sadece öğretmenlik ve müfetttiş, uzman, denetmen yardımcılığı olarak adlandırılan KPSS-A kadroları için sınav yapılacaktır. Başkaca bir sınav yoktur.

MEMUR ALIMLARINDA SÜREÇ NASIL İLERLİYOR?

ÖSYM, kamu kurumlarının boş kadrolarını yayınlıyor. Adaylar kendi bölüm mezuniyetini arayan kadroları tercih ediyor. Puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılıyor ve adaylar herhangi bir sözlü sınav işlemine tabi tutulmadan kadrolara atanıyor.

marcus_oredius

Üye
Üye
şimdiden sınava girmiş olan arkadaşlara hayırlı olmasını diliyorum umarım istediğiniz puanı alırsınız.

gülümse_hayata

Üye
Üye
2012 KPSS Önlisans ve ortaöğretim puanları nerelerde kullanılabilir?

Önlisans ve lise düzeyindeki adaylar sadece B Grubu alımlara başvurabilmektedir. Bu alımlar ile genelde memur, şoför, bilgisayar işletmeni, VHKİ, hizmetli, tekniker, teknisyen unvanlı personel alınmaktadır.

KPSS Önlisans Puanı (KPSSP93)

Hem merkezi hem de kurumsal yerleştirmelerde kullanılır.

Merkezi Yerleştirme; Devlet Personel Başkanlığı’nın ülke genelindeki tüm kamu kurumlarından personel talebi toplayarak oluşturduğu kontenjan listesine ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmasıdır.

Yılda iki kez (Kasım-Haziran) yapılır. Merkezi yerleştirme ile kadrolu memur ile 399 KİT sözleşmeli personel alınır.

Kurumsal Yerleştirme; merkezi yerleştirme haricindeki yerleştirmelerdir. Kurumsal yerleştirmelerin özünde tek bir kuruma alım vardır. Burada yerleştirme ve başvurular ÖSYM üzerinden de olabilir ama yine de bu alımlar kurumsaldır.

Kurumsal yerleştirmeler farklı kurumlar tarafından rastgele tarihlerde yapıldığı için bir yıl içinde aynı anda bir çok kurumsal alım olabilir.

Ayrıca, kurumsal alım ile kadrolu memur, sözleşmeli personel ve işçi statülerinde personel alınır.

KPSS Ortaöğretim Puanı (KPSSP94)

Hem merkezi hem de kurumsal yerleştirmelerde kullanılır.

Merkezi Yerleştirme; Devlet Personel Başkanlığı’nın ülke genelindeki tüm kamu kurumlarından personel talebi toplayarak oluşturduğu kontenjan listesine ÖSYM tarafından yerleştirme yapılmasıdır.

Yılda iki kez (Kasım-Haziran) yapılır. Merkezi yerleştirme ile kadrolu memur ile 399 KİT sözleşmeli personel alınır.

Kurumsal Yerleştirme; merkezi yerleştirme haricindeki yerleştirmelerdir. Kurumsal yerleştirmelerin özünde tek bir kuruma alım vardır. Burada yerleştirme ve başvurular ÖSYM üzerinden de olabilir ama yine de bu alımlar kurumsaldır.

Kurumsal yerleştirmeler farklı kurumlar tarafından rastgele tarihlerde yapıldığı için bir yıl içinde aynı anda bir çok kurumsal alım olabilir.

Ayrıca, kurumsal alım ile kadrolu memur, sözleşmeli personel ve işçi statülerinde personel alınır.

“P93” ve “P94” puanları ile başvurulabilecek kurumsal alımlar şunlardır:

Sözleşmeli Personel Alımları (4/B, Belediye, Diğer Sözleşme Türleri)

Askeri Kurumların Personel Alımları (Kadrolu veya Sözleşmeli)

Diyanet İşleri Başkanlığı Alımları (Kadrolu veya Sözleşmeli)

Emniyet Genel Müdürlüğü Alımları (Kadrolu)

SYDV Alımları ( İş sözleşmesi imzalanır)

İtfaiye Alımları (Kadrolu) ( Danıştay Kararı ile alımlar durdurulmuştur)

Zabıta Alımları (Kadrolu) ( Danıştay Kararı ile alımlar durdurulmuştur

İşçi Alımları (İş sözleşmesi imzalanır)

Kutay Seymen ARIKAN
memurlar.net KPSS Editörü

mr.boris

Üye
Üye
Kpss sınavına girdim.Sınavla alakalı özel şartları okudum.Özürlü adayların sadece özürlüler için yapılan merkezi sınavda başarılı olmaları halinde memur olarak atanabilecekleri yazıyor.Ben boşuna mı girdim bu sınava?Daha önce bu sınav puanıyla özürlü memur alımı olmuştu.O alımlarda mı kalktı?.Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

mr.boris

Üye
Üye
2012 kpss inden yararlanarak belediye nin açmış olduğu yere başvurdum.Belediyeye başvururken kadrolu olduğu yazıyordu.Eğer her hangi bi atama şansım olursa K.İ.T sözleşmeli olarak mı kabul edileceğim?

Tekerlekli Sandalye