Tek kulak işitme kaybı askerlik işlemleri

ferhat62

Üye
Üye
Merhabalar herkese,

Çocukluğumda ateşli havele geçirdiğimden beri sol kulağımda işitme kaybım var. 2 ay önce özel kbbde işitme testi yaptırdım saf ses ortalaması sol kulagımda hava 82 kemik 71 sağ kulağım hava 21 kemik 15

Lakin askerlik işlemleri için devlet hastanesine test olmaya geldiğimde odyo testinde sol kulagım 68/73dB çıktığı yazıldı.

Tekrar test olduğumda uyumsuz çıktığı için Beta testine yollanacağım söylendi, raporları eke koyucam biri özel hastanede biri devlet hastanesinde yapılan , konu hakkında bilgisi olan muaf olur muyum bilgilendirebilir mi? Normal hayatımda bile iletişim kurmakta zorlanıyorum. Bu halde askere gitmek beni tedirgin ediyor.
IMG_2923.jpg
IMG_2924.jpg

İsen Buga

Üye
Üye
Büyük ihtimal ile çürüğe ayrılırsınız.

ahmet34

Üye
Üye
geri hizmete verebiliyorlar,genellikle mutfak binasına gönderiyorlar.tüm gün yemek yapımı,bulaşık falan

bayram41

Üye
Üye
Merhaba ben askerlikten muaf oldum ancak ehliyete yazıldım alabilirmiyim ehliyet yoksa muaf raporu iptal olur mu

İsen Buga

Üye
Üye
Yasa diyor ki bir kulak 35 desibel altı duyabiliyorsa : Normal ehliyet alabilirsiniz diyor. Diğer kulak duymuyorsa ehliyete engel değil:
ancak iki kulak sorunu varsa bu askerliği ilgilendirir. Askerlik raporunda her iki kulak diyor. İşitme eşiği belli seviyede ise muaf olunur diyor.

Tekerlekli Sandalye