Ücretsiz tekerlekli sandalye veren dernek yada vakıf var mı?

BigBoart

Üye
Üye
Kullandığım tekerlekli sandalye çok eskidi. bu sandalyeyi 4 yıl önce almanyada bulunan amcamın oğlu getirmişti. zaten 2. el bir tekerlekli sandalye idi. 4 yıldırda ben kullanıyorum artık tutar tarafı kalmadı hergün bir yerinden aksaklık veriyor. :)
tekerlekli sandalye alacağım ama maddi durumum yok. benim yeşil kartım var. acaba ücretsiz tekerlekli sandalye veren yerler varmı dernekler vs

BigBoart

Üye
Üye
hayır akülü sandalye değil. normal tekerlekli sandalye lazım bana.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yeşil kart kurum olarak zaten akülü yada manuel sandalyeyi ödemiyor, ancak yapılabilecek şöyle bir durum olabilir akülü araç alacağınızı sosyal yardımlaşma derneğine belirtirseniz manuel sandalye için sorun çıkarmayıp ödeyebilirler ancak akülü sandalye için bunu söylemek mümkün degil, akülü sandalye için çeşitli derneklere başvuru yaparak temin etmeye çalışabilirsiniz, Türkiye'de akülü sandalye dağıtımını büyük oranda omurilik felçliler dernegi yapıyor oraya müracat ederek temin etmeye çalışın. Manuel için sosyal yardımlaşma dernegiyle görüşün vermezlerse bulunduğunuz ilde ki derneklerden yana şansınızı deneyin, velhasıl yeşil kart kullanıcıları sadece araba için degil bir çok durumda sorun yaşamaktadırlar, şansınızı her konuda derneklerden deneyin.

Tekerlekli Sandalye