Ankilozan Spondilitin özür oranı

tahir_peker

Üye
Üye
merhaba benim kalcalarımda protez var hakem hastanesinden % 36 rapor verdiler.ayrıca gecen ay Ankilozan Spondilit hastası oldugumu öğrendim ama vücudumda kalıcı bi hasar yok heyete girersem toplamda yüzde 40 alabilir miyim .tesekür ederim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ankilozan spandilit'in vucutta bıraktığı etkiye bakılarak oran verilir. Örnekse yakın bir arkadaşım bu hastalıktan %45 oranında rapor aldı.

tahir_peker

Üye
Üye
arkadasın vücudunda ne gibi bir etki bırakmıstı abi. bir de sadece bu hastalık var diye bi oran vermezler mi az miktarda da olsa

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
AS teşhisi konulmuşsa illaki bi oranda verilir. Hastalığın bıraktığı etki kişiden kişiye değişmekle birlikte benim arkadaşımda belde gözle görülür eğrilik, dönem dönem gelen hastalık ataklarında yoğun kas ağrısı şeklinde kendini gösteriyor.

tahir_peker

Üye
Üye
anladım peki heyete girmeden önce as oldugumu nasıl belgelicem .tahlillerde belli olur mu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sen belgelemeyecen. DR teşhisi koyacak.

tahir_peker

Üye
Üye
anladım .tesekkür ederim .tahlilleri götürürsem teshisi koyar herhalde

tahir_peker

Üye
Üye
abi heyete girdim kalcalardaki protezden dolayı 19+19 yazıyordu pazartesi de romatolojiye gitcem ankilozan spondolitten kac oran almam gerekiyor .40 olamsı için

M

mavibalina2012

Guest
Sayın Tahir Peker,

Aslında gerekli bilgiler size verilmiş ama anladığım kadarıyla sizin istediğiniz doktorun vereceği oranı net olarak bilebilmek bu da tahmini oldukça zor bir konu ancak mevcut durumunuzla AS'nize, kalça protezli olma durumunuzda eşlik ettiğinden hareketinizde ki kısıtlılık da göz önünde bulundurularak geçerli rapor büyük olasılıkla verilir burada kesin ifadeyi sadece konunun uzmanları koyabilir lütfen bunun ihtimal olduğunu göz artı etmeyin....

Eğer heyette romatoloji doktoru bulunmuyorsa (olmayan illerimiz var) fizik tedavi doktoru eklemlerdeki hareket açıklığı, omurgadaki eğrilik kısacası rahatsızlığın kişide bıraktığı etkiye göre rapor verir, cetvelde bu rahatsızlığa dair net bir oran yok....Boyun, bel, ayak vs. bölgenizdeki ölçümleri belirleyip hareketlerinizin etkisini tespit ediyorlar...

Şu an zaten protezden dolayı size %34 gibi oran belirlemişler kanımca %40 alabilirsiniz.....

Sağlıcakla ve esenlikle kalınız....

tahir_peker

Üye
Üye
abi bir de bu ankaradan oranımı düsürdüler falan diyorlar o nedek oluyor .raporlarımız ankaraya mı gidiyor son karar mercii olarak?

alakasi

Üye
Üye
tahir ankarada heyet vergiindirimine başvurdu isen degerlendirmeye alır düşe bilirde düşmeye bilirde net bir cevap yok artık raporların düşürelemiyecegi hakında resmi gazetede yazı cıktı ankilozandan ben ikikere vergi indirimi aldım 1incisi 60 1incisi 71 idi ikiside degişmeden geldi aynı oranda fakat emekli oldugumda kontrol şerhi koydular ilksene ikinci sene birdaha istemediler kontrolden sonra fakat sana ne oranda verirler bilemem bazıları ankilozandan yeterli oran verilmemekte hareket kısıtlıgı ve vücuttaki deformasyona göre yüksek oranda veriyorlar hareket kısıklıgı ve deformasyon yoksa fazla bir oran vermezler malesef

Tekerlekli Sandalye