Bu konudan haberdar edilenler

Sayfa 1 Toplam 18 Sayfadan 12311 ... Sonuncu
Like Tree144Likes

Konu: Maaşıma Dokunma!

 1. #1
  Site Yöneticisi
  Halil Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Bayburt
  Mesajlar
  12,245
  Blog Yazıları
  15
  Bahsedilme
  69 Gönderi
  Etiketleme
  9 Konu

  Maaşıma Dokunma!

  Sponsor Bağlantılar


  Değerli arkadaşlar,

  25/3/2014 tarihinde yürürlüğe giren 2022 engelli maaşı yönetmeliğindeki değişikliğe göre bundan böyle evde bakım ödemeleri 2022 maaşı başvurularında “kişi başı gelire dahil” edilecek. Bu şu anlama geliyor. Halihazırda 2022 maaşı alan yüzbinlerce engelli yönetmeliğin uygulama tarihi olan 2015 yılından sonra artık maaş alamayacak. Bu haksızlığa dur demek adına kampanya başlatmaya karar verdik. Sizden ricamız bir dakikanızı ayırarak gerekli yerlere e-mail göndermenizdir. Ayrıca bu konuyu sosyal medyada (facebook, twitter) #MaaşımaDokunma etiketi (Hashtag) ile paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmamıza, dolayısıylada kampanyamıza daha fazla destek gelmesini sağlayabilirsiniz.
  Ayrıca Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne ait şu telefon numaralarını arayıp şikayetinizi dile getirebilirsiniz: Telefon (Santral): 0 312 705 8000 - 0 312 705 8001  Gönderilecek e-mail adresleri: aysenur.islam@tbmm.gov.tr; safak@safakpavey.com; safak.pavey@tbmm.gov.tr; bilgiedinme.oyhgm@aile.gov.tr; bimer@basbakanlik.gov.tr; cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr; basinmaliye@maliye.gov.tr; bilgiedinme.eyhgm@aile.gov.tr; murtazayetis@tbmm.gov.tr; sakine.oz@tbmm.gov.tr

  Başlık: Yüzbinlerce Engelli Mağdur Olmasın (Arkadaşlar siz başlığı kendinize görede değişebilirsiniz.)

  İlgili makama,

  25 Mart 2014 Tarihinde 65 Yaşını doldurmuş muhtaç güçsüz ve kimsesiz Türk vatandaşları ile özürlü ve muhtaç Türk vatandaşlarına aylık bağlanması hakkındaki yönetmelikte yapılan değişiklikle birlikte “evde bakım ödemelerinin” bundan böyle 2022 maaşı kişi başı gelir hesaplamasına dahil edileceği hükmüne yer verilmiştir. Bundan önceki yönetmelikte “evde bakım ödemeleri 2022 maaşı kişi başı gelir hesaplamasına dahil edilmiyordu. Bu değişiklikle birlikte yüzbinlerce engellinin aldığı 2022 maaşı kesilme tehlikesiyle karşı karşıya. Evde bakım maaşı bakıma muhtaç yani engelli kişiye, 2022 maaşı ise bizzat engelli bireyin kendisine ödenen bir maaştır. Engelli bireyin üç ayda bir aldığı harçlık mahiyetindeki bu maaşın kesilmesi ne insani nede vicdani açıdan uygun değildir.

  Konunun yeniden değerlendirilip ilgili yönetmelikte yapılacak değişikle bu yanlıştan dönülmesi yüzbinlerce engellinin beklentisidir.

  Arz ve talep ederim

  Ad Soyad
  TC Kimlik No
  (isteğe bağlı)

  Konu Halil Yılmaz tarafından (26-05-2014 Saat 19:49:42 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,592
  Blog Yazıları
  438
  Bahsedilme
  15 Gönderi
  Etiketleme
  4 Konu


  Selamlar,

  Maaşıma Dokunma ismiyle başlatılan kampanyamız hayırlı olsun dileklerimle söze başlamak istiyorum. Bu iki maaşı da almayanlardanım ama bu iki maaş hakkında öyle çok düşünüyorum ki. Sizler için önemli olan her konu benim içinde önemlidir ve aslında bu konuda düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum ama söze nereden başlayacağımı bilemiyorum.

  Bu ülkede çalışamayacak olan engellilere bağlanan 2022 ve onlara bakmakla yükümlü olan kişilere evde bakım maaşı adı altında verilen maaşların ortalama yaşam düzeyinde olmadığı, yaşamsal ihtiyaçları bile karşılayamayacak ölçüde yetersiz olduğunu düşünürken , bu konuda neden hiç iyileştirme yapılmıyor derken şimdi bu iki maaştan birinin kesilecek olması ve birinin diğerinin iptalini sağlayacak şekilde gelire dahil edilmesi kadar saçma bir uygulama sanırım dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiştir. Bu tıpkı sağ eliyle verirken sol eliyle devletin verdiğini geri almasıdır.

  Arkadaşlar kampanya başlığı çok yerinde ama içeriği daha geniş olmalı. Bu konuda yapılacak kampanya bugüne kadar yapılmış olanlardan farklı olmalı yani gönlüm istiyor ki artık geri adım atılacaksa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini gerçekten layıkıyla yapmalı. Bu ülkede engellilere zaten yaşama hakkı tanınmadığı gerçeğinden yola çıkılarak maaşıma dokunma başlığı hafif kalıyor. Maaşıma dokunma, yaşama hakkıma dokunma, bana dokunma , bize dokunma, beni yok sayma yani demek istediğim çok daha etkili ve ses getirecek şekilde bir kampanya olmalı. Destek olmak için ilgili yazı metnini ( dilekçe örneğini değiştirerek ) ilgili yerlere mail atılması konusunda bütün çevremi de teşvik edeceğimden emin olabilirsiniz.

  Yüzbinlerce engellinin sesini, sessiz çığlık şeklinde değil de haykırarak bu ülkeyi yönetenlere duyurabilmek , biriken tüm alacaklarımızı alabilmeninde gerçeğinden yola çıkarak vargücümüzle kampanyaya destek olalım. Herkesin bu konuda daha fazla kayıtsız kalamayacağı bir kampanya olmalı.

 3. #3
  Üye
  AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  DİYARBAKIR
  Mesajlar
  537
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  halil abi senden ricam benim adımada gönderebilirmisin? çok çok teşekkür ederim bu konuya el attığın için aylardır maaşım kesilecek diye aklımdan çıkmıyor? piskolojim alak bulak

 4. #4
  Mehmet Yalçın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  Kırşehir
  Mesajlar
  5,312
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Mailleri gönderelim arkadaşlar toplu yapmanızda mümkün, eğer mail adreslerinde hata oluşursa bize bildirin lütfen ayrıcada bu maaşın kesilmemesi için bu yönetmeligin durdurulması gerekmektedir.
  septik likes this.

 5. #5
  Üye

  Üyelik tarihi
  Jun 2012
  Şehir
  samsun
  Mesajlar
  292
  Bahsedilme
  3 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  verilmiş haklarımızı kapdırmayalım arkadaşlar gerekirse meclise gidelim ne yapılacaksa cumhur başganlıgı seçiminden önce yapalım yoksa bizi birdaha görmezler
  Gazoz Agacı likes this.

 6. #6
  Üye

  Üyelik tarihi
  Jan 2013
  Mesajlar
  38
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  ayrıca bütün milletvekillerinede gönderelim
  Gazoz Agacı likes this.

 7. #7
  Üye
  AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  DİYARBAKIR
  Mesajlar
  537
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  ben yolladım?

 8. #8
  Üye
  sinandeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  etme bulma dünyası afacan sokak no 30 evde yokuz ;)
  Mesajlar
  890
  Bahsedilme
  0 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu


  Halil kampayamız hayırlı olur inşallah senden beklenecek yerinde , engellilere faydalı , hayırlı bir iş başlatmışsın tebrik ederim

  artık burada iş bizlere düşüyor zaman birlik beraberlik olma zamanı zaman tüm engellilerin ayrı bedenler tek beyin olma zamanı ben 2022 engelli maaşı almıyorum almayada ihtiyacım yok hiç bir zamanda almiyacağım gibilerinden düşünmeme zamanı an gelir gün gelir o maaşa ihtiyacın olur alma zorunda kalır ama bu çıkan saçmalıklarla dolu yönetmenlikler yüzünden ser sefil olur kimseyede derdini anlatamaz halde bulur insan kendini inşallah kampayamız ses getirir ve amacına ulaşır.

  yani bir yandan doğru düzgün yönetmenlikler olsa yani kanunlar maddeler yönetmenlikler kağıtta değilde hakkıyla yapılsa tamam elbette evde bakım maaşıda sonuçta bi gelir sonuçta o parayla da ihtiyaç gideriliyor ama ama yani tutp bakıcıya yani engelli kişiye bakan kişiye bakıcı maaşı adı altında veriliyor bu para e şimdi bir çoğumuz bu paraya dokunamayıp aldığı 2022 maaşıyla geçinmek zorunda kimi engelli arkadaşlarımızın ailesinin bu paraya gerçekten ailenin ihtiyacı için harcanmak zorunda bir çoğu engelli arkadaşımız da ya ailesi veya artık bakıcılığını istlenen kişiler şirretliğinden engelliye koklatmıyor bile bu parayı bir çoğumuzda 2022 maaşı alamayıp bu saçma sapan yönetmenlikler yüzünden evde bakım maaşın parasındanda harcama yapamıyor insan gibi adam gibi yerinde bir yönetmenlik çıkatsalar ne engelli nede engellinin ailesi zorda kalmasa keşke

  yani diğer bir sorunda engellinin evde bakım maaşını alıp engellisinede ancak ahırdaki at gibi bakanlarda yok değil yani yapılması gereken çok şey var engelli için ama nerde şöyle bir baksan belki onlarca belki yüzlerce engelli lehine yönetmenlikler kanunlar vardır ama sadece kağıt üzerinde uygulama sıfır ben yaptım oldu demek için değil yapıp gerçekten engelli kişi lehine olması önemli atılan adımların
  Gazoz Agacı likes this.

 9. #9
  Kategori Yöneticisi
  Gazoz Agacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2012
  Şehir
  İstanbul
  Mesajlar
  8,592
  Blog Yazıları
  438
  Bahsedilme
  15 Gönderi
  Etiketleme
  4 Konu


  Sadece bir öneri

  2022 maaşıyla evde bakım maaşı tek bir maaş adı altında toplansın ve bunun adı engelsiz yaşam maaşı olsun. Asgari ücretten düşük olmasın ve her ay engellinin kendisine ödensin.Mümkünse asgari ücretin en az 2 katı olsun ki engelli kimseye muhtaç olmadan kendi yaşamını idame ettirebilsin. Ailesi bakmıyorsa kendisine bakıcı bile tutabilir böylelikle ailesinden bağımsızlaşmak istediğinde sosyal devletin kendisini birey olarak tanıdığını bilir ve ayrı eve bile çıkabilir tıpkı gelişmiş ülkelerdeki gibi, evlenebilir hatta iki arkadaş kendilerine bağlanan engelsiz yaşam maaşlarıyla ortak ev tutabilirler vs vs.

  Engelli sayılabilmek için nasıl oranın % 40 olması isteniyorsa bu maaş da en az % 40 engel oranına sahip ancak çalışamayacak durumda olan, çalışamayan daha önce de çalışmış olmasına rağmen ilerleyen rahatsızlığı yüzünden çalışamayan arkadaşlara verilsin.

  Bunlar şimdilik aklımda olanlar ve gerçekleşemeyecek türde aşırı istekler değil çünkü bana göre engelli nüfus hiçde azımsanacak bir kitle değil. Sayıları 14 milyonu bulan bir çoğunluğun sesini ve haklı isteklerini en azından bundan sonra herkesin duyabilmesi dileklerimle önerilerimi yukarıda sıraladım.

  Arkadaşlar azı bulamayan çoğu hiç bulamaz diye bir atasözümüz var ama bazen sorunlara öyle bir çözüm üretilmeli ki asırlardır sömürülmüş olan azınlığın artık gerçekten yaşamasını sağlayacak şekilde kökten değişiklikler yapılmalı. İyileştirme süreci olmalı. Radikal çözüm önerilerini bu devlet isterse ve inanırsa gerçekleştirebilir üstelik son aylarda kamuoyu tarafından bu denli yaralanmışken neden olmasın?

 10. #10
  Üye
  AZAD21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2010
  Şehir
  DİYARBAKIR
  Mesajlar
  537
  Bahsedilme
  2 Gönderi
  Etiketleme
  0 Konu
  Sponsor Bağlantılar


  sinan deniz ilgili mercilere sende gönder sesimizi duyuralım?

  Erzincanli24 likes this.

Sayfa 1 Toplam 18 Sayfadan 12311 ... Sonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Kredi kartı borcundan dolayı 2022 maaşıma haciz gelir mi?
  By Ali yanık in forum 2022 Maaşı ve Vakıf Aylıkları
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 26-01-2012, 22:50:40
 2. %88 özürlülük oranıyla vergi indirimi aldım. Maaşıma kaç TL yansır?
  By murooo2636 in forum Vergi İndirimi - Sakatlık İndirimi
  Cevaplar: 12
  Son Mesaj: 29-12-2011, 10:05:06
 3. Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 07-12-2011, 14:28:01
 4. İkinci derece vergi indirimi maaşıma kaç TL olarak yansır?
  By ENB ESKİÜYESİ in forum Vergi İndirimi - Sakatlık İndirimi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-06-2010, 19:40:20
 5. 657-4/B Sözleşmeli personelim. 3. derece vergi indirimi alırsam maaşıma kaç TL yansır
  By ENB ESKİÜYESİ in forum Vergi İndirimi - Sakatlık İndirimi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-06-2010, 19:39:20

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş