Maaşıma Dokunma!

AZAD21

Üye
Üye
teşekkür ederim uncanny hepimizin davası bu?

AZAD21

Üye
Üye
2022 maaşı 2015 sosyal incelemesi olan oldumu?

Deniz-

Üye
Üye

okatur

Üye
Üye
teşekkürler deniz hanım benimde başıma gelmişti o bakım parasını faizi ile geri almaları zar zor 24 taksite böldürmüştük ve ödemiştik.

septik

Editör
Editör
Deniz hanım aktardığınız bilgiler için teşekkür ederiz.

Evde bakım ve 2022 aylıklarıyla ilgili her geçen gün artarak çoğalan haksızlıklar karşısında sitemiz olarak başlattığımız Maaşıma dokunma, hak arayışı bölümümüzden üyelerimizin katkılarıyla yaptığımız itirazlar ve talepler siyasetçileri fazla rahatsız edemediysede her seçim döneminde olduğu gibi etrafına bakınarak nerden oy kapabilirim düşüncesindeki partiler harekete geçmeye başladılar,

Biz site olarak üzerimize düşen görevi, engelli arkadaşlarımızın haklarının ellerinden alındığını hak edenlerinde binbir bahaneyle haklarının verilmediğini defalarca site ziyaretçilermize çeşitli yazılarımızla anlatmaya çalıştık.

Son günlerde aslında geç kalınmış olan birkaç engelli derneği vicdanlarının sesini dinleyerek ( yada engelliler gelirlerinden olursa aidatlarımızı alamayız düşüncesi ile) harekete geçme zahmetinde bulundular ve zaten canları yanmış olan ve bu şekilde devam ederse neredeyse tüm engelli arkadaşlarımızın tek geliri olan 2022 maaşının ellerinden alınacak bakım maaşı ise zaten engellinin cebine giren bir para olmadığı için tamamen ailelerimizin sırtına yük olarak atılacağımız gerçeğini farketmişlerdir.

Binlerce engelli derneği içersindeki duyarlı 160 kadar dernek mecliste görüşmeler yaparak sitemizde uzun zamandır yazdığımız yazıların, itirazların özeti şeklinde bir yasa tasarısını hazırlayarak muhtaçlık krıterlerinin kaldırılması engellinin de birey olarak görülüp kendi geliri üzerinden ve sadece engel oranına bakılarak sosyal yardımların verilmesi içeren yasa tasarısını meclis gündemine getirmeyi başarmışlardır.

Bu yasa değişikliği talebinin hepimiz için bir umut olduğunu ve emeği geçen engelli derneklerinin ve tüm desteğini esirgemeyen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

AZAD21

Üye
Üye
2015 martın 10 nundan sonra 2022 maaşı için güncelemeler yapılacakmış ben sydv vakfını telefonla aradım. verilen bilgi bu ?çoğumuzun maaşı kesilecek tabi diyarbakır için diğer illeri bilmiyorum.

septik

Editör
Editör
Azad 2015 yılı içersinde sosyal incelemeler yapılacak ve tüm 2022 alanlar incelenip bitecek deniyor yönetmelikte,

Yanlız sosyal incelemeleri 2015 sonuna kadar her sydv farklı zamanlar içersinde yapma yetkisine sahipki her bölgeden farklı açıklamalar yapılıyor.

okatur

Üye
Üye
ey gidi işte demek ki biz hükümet ve devletin sırtında büyük bir yükmüşüz, vekillere yapılan zamlar bürokratlara yapılan zamlar yük olmuyor demekki bir bize verilen o üç beş kuruşluk maaş yük oluyor sırtlarına, şöyle 60 100 engelli ankarada başbakanlık önünde bir eylem yapsa çok iyi olur yani....
ve desteğide bol olur çevredeki vatandaşlardan...

septik

Editör
Editör
Okatur,

Sizin düşündüğünüz engellilerin başbakanlık önünde toplanması konusu yukarda bahsettiğim 160 kadar engelli derneğininde gündemindedir,

Yasa değişmezse 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Ankara Meclis önünde çadır kuracacaklarını duyurdular, inş yeni önerilen yasa kabul görürki ben çok düşük ihtimal olarak görüyorum, mecburen meclis önünde verilen tarihlerde ki imkanı, sağlığı el veren engelli arkadaşlarımızın gösterilere katılmalarını tavsiye ederim.

esmerimi

Üye
Üye
Getekli olan yetlerr mail attım inşallah sonuçalırızbu dün yada bizim yaşama hakkımız var .allah tüm engellilerin yardımcısı olsunbu vatan bizim .

Tekerlekli Sandalye