Maaşıma Dokunma!

AZAD21

Üye
Üye
ankarada biz engeliller olarak bir eylem düzenlesek? anca eylem yaptıkmı duyrulur ben diyarbakırda olduğum halde ankaraya eylem için gitmeye hazırım? bu işin tek çözüm yolu biz engeliler olarak ankarada toplanıp bir eylem yapmak?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maalesef azad bir gelişme yok, olası durumları derhal bildirecegiz takipte kalın lütfen.

Erzincanli24

Üye
Üye
Maiileri Yolladım Ama Ne Fayda Takanmı Var Aynı Yemeği Isıt Isıt Sür Önlerine Cevaplar Hep Aynı Kanun Bu Kanun Bu

AZAD21

Üye
Üye
bu yönetmelik değişmedimi bir gelişme yokmu?

septik

Editör
Editör
Malesef Azad hiç bir değişiklik yok yalnız sen ve diğer arkadaşlarımız, bimer dışında Başbakanlık ve Asp gibi adreslere meil atmaya gayret edin biliyorsun Başbakanda asp Bakanıda değişti, belki biraz daha dikkate alırlar.

mustafasym

Üye
Üye
bu yazıyı yollayın cvp isteyin

sayın akp yetkilileri engellilerin 2022 aylıkları kesiliyor. son yönetmelik öyle ustaca hazırlanmışki akp ye yazıklar olsun 2022 maaşını engellilere vermemek için düzenlenmiş, ali cengiz oyunu oynanmış resmen. AKP soruyorum sana lütfen soruma cvp ver. 3 kişilik bir aile var 2 engeli çocuk bir ane geliriniz 270 tl yi geçiyor diye engelli çocukların maaşı kesildi. 3X270=810 lira. anne 850 lira emekli maaşı alıyor eşinden kalan. 2+1 kutu gibi evde oturuyor varoşlarda kira 600 tl sağ olun sizin getirdiğiniz suriyeliler sayesinde. şimdi kalan 250 tl ile nasıl geçinecek bu aile bana bunun bir hasabını yaparmısınız... yapın ve cvp verin bende bileyim nasıl ğeçinmem gerektiğini

AZAD21

Üye
Üye
aylardır haykırıyoruz 2015 ocak ayında maaşlar kesilecek ama birliktelik yokki?

septik

Editör
Editör
sayın akp yetkilileri engellilerin 2022 aylıkları kesiliyor. son yönetmelik öyle ustaca hazırlanmışki akp ye yazıklar olsun 2022 maaşını engellilere vermemek için düzenlenmiş, ali cengiz oyunu oynanmış resmen. AKP soruyorum sana lütfen soruma cvp ver. 3 kişilik bir aile var 2 engeli çocuk bir ane geliriniz 270 tl yi geçiyor diye engelli çocukların maaşı kesildi. 3X270=810 lira. anne 850 lira emekli maaşı alıyor eşinden kalan. 2+1 kutu gibi evde oturuyor varoşlarda kira 600 tl sağ olun sizin getirdiğiniz suriyeliler sayesinde. şimdi kalan 250 tl ile nasıl geçinecek bu aile bana bunun bir hasabını yaparmısınız... yapın ve cvp verin bende bileyim nasıl ğeçinmem gerektiğini

Buarada ufak bir sorun var, standart bir yazı yazmak bence gereksiz, sebebine gelince, sanki birileri yani diğer muhalif partiler yönlendirmişte hükümete karşı yıpratma denemeleri gibi algılanabilir.

Burada yapılması gereken en ciddi ve gerekli olan hemen herkesin tüm millet vekilleri bakanlar ve başbakana kendi sıkıntılarını kendi dilince yazmak, diyelim yarın benim 2022 maaşım kesilirse çok zor duruma düşeceğini ve diğer hertür sıkıntısını bu maaşa ihtiyacı olduğunu ve birilerine bağlı yaşamak istemediğini kendi dilince defalarca yazarsak etkisi daha fazla olur.

Zaten bunun bilincindedir hükümet ne kadar çok kişi farklı bir dille itiraz ederse o zaman daha iyi anlaşılır olur.

Sadece tek bir konu değildir, bakım maaşının gelire eklenmesi konusu, hatta bana göre sadece bir aldatmacadır, bu muhtaçlık sınırı yani başkalarının gelirine hiç bir yasal hakkı olmadığı halde bizi nasıl ortak eder, bu hakkı kendinde nasıl bulur, milyonlarca engellinin bir kaç kişinin ağzından çıkacak bir kaç kelimeyle nasıl yok sayılıp yok olmaya mahkum edildiğine aklı başında hiç kimse onay vermez, yeterki bu durumu duyurabilmektir sıkıntı

Bir varsayım atayım ortaya

Ben engelliyim ve bulunduğum adresin geliri bu uyduruk muhtaçlık sınırından fazla diyelim, peki o gelirin ve mal sahibinin bu geliri benle paylaşmak istemediğini belgelersem bu durumda ne yapabilecek sydv ?

AZAD21

Üye
Üye
ankarada aile sosyal politikalar bakanlığının orda bir eylem düzenliyelim ben ta diyarbakırdan gelmeye razıyım?toplanalım?

yunusemre2020

Üye
Üye
Aralık'ta engelliler haftası var bir şekilde cumhurbaşkanı na bu konu götürülürse mutlaka düzeleceğine inanıyorum ama bunu engelli vakıf dernek ve konfederasyon yon yöneticileri nin yapması lazım

AZAD21

Üye
Üye
bu gün engelli dernekleri ve engelli arkadaşlarım 30 kasım saat 2de eylem yapmış bu eylemin içeriği ne?2022 maaşındaki yeni yönetmelikmi?

AZAD21

Üye
Üye
bir gelişme yokmu 2022 mart maaşını alabilcekmiyiz?

septik

Editör
Editör
Azad,

Henüz bir değişiklik yok, maaşların devam edip etmediğini takip edebileceğimiz tek yer olan e devlet te bile engelli arkadaşlarımız maaşlarırnı çeltiği halde gecikmeli olarak verdi bilgiyi, sonuç olarak diyebilceğim yeni yönetmeliğin uygulamaya geçip geçmediğini ancak 2022 aylıklarını çekmeye gidip elimiz boş döndüğünde anlayacağız,.

Sitemizi takip halinde olursanız her hangi bir değişiklik olduğu anda bilgilendireceğiz.

AZAD21

Üye
Üye
1.2 Milyon Engelli Varmış Sadece 200bin engelli ve onların yakınları imzalasa 1milyondan fazla imza toplarız . o zaman tek Türkiye değil dünya duyar sesimizi. Linki yeniden veriyorum. Pes etmeyin gayret edin. Annenize babanıza teyzenize ve kuzenlerinizede imza attirin . yani tanıdığınız herkese imza attirin. https://www.change.org/p/turkiye-buy...t_created=true

uncanny

Üye
Üye

AZAD21

Üye
Üye
burda neden hata veriyor anlamadım diğer sitelerde açılıyor sayın adminlerimden ricam düzeltebilirlermi?

uncanny

Üye
Üye
burda neden hata veriyor anlamadım diğer sitelerde açılıyor sayın adminlerimden ricam düzeltebilirlermi?

Adminler değil senin düzeltmen gerekiyor. Adminler senin verdiğin linkin doğrusu ne olduğunu bilemez. Diğer sitelerden kopyala yapıştır yapma. Link açıldıktan sonra sitenin kendisinden kopyalayıp yapıştır yap.

Neyse seni yormayayım buyur doğrusu bu..

https://www.change.org/p/turkiye-bu...lan-gelir-testi-kaldırılsın?just_created=true

Tekerlekli Sandalye