Maaşıma Dokunma!

AZAD21

Üye
Üye
sayın admin verdiğin linki başka sitede paylaştım?

gizemliyol

Üye
Üye
bu yönetmelik durmalı bir şekilde arkadaşlar yoksa biteriz yaaaaa offffff:mad:

AZAD21

Üye
Üye
Sevgili arkadaşlar ne oldu 2022 aylıkları hakkında verilen karar hakkındaki hüküm durdurulsun protestomuz? bi sonuç yokmu hala sesiniz çıkmıyor arkadaşlar neden sustunuz....

AZAD21

Üye
Üye
Değerli üyeler ve engelli kardeşlerim hergün ortalama 7-10 saat internette kalıp 2 dakikasını bu iş ayırmayanlar için gerçekten üzülüyorum, bu maaşla evini geçindiren aileler var daha duyarlı olmaya davet ediyorum sizi, herkes 2-3 kişiyi yönlendirse bu yönetmelik anında durdurulur hak verilmez alınır bizde alacağız biraz daha gayret gösterelim lütfen

okatur

Üye
Üye
ben yine lafımdayım, siteyi kötülemek babında değil ama üyelerimiz pek aktif değil ne yazıkki...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çok umutsuz olmayın. Site olarak 2022 maaşlarıyla alakalı daha başlattığımız kampanyada sonuç almıştık. Ondada süreç 3-5 ayda tamamlanamamıştı. Demem oki bu işler 3-5 ayda olacak işler değil. Bizler konunun takipcisi olur sürekli gündemde tutarsak mutlaka başarıya ulaşırız. Bu kampanyada da başarıya ulaşacağımıza eminim.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
İnanmak başarıya ulaşmanın en temel taşıdır. İnancınızı asla kaybetmeyin arkadaşlar hele ki Maaşıma Dokunma gibi haklı bir davada ne olursa olsun pes etmek yok! karamsarlığa kapılmak yok!

Selam AZAD21,

Davanda ne kadar haklıysan er yada geç kazanan sen olacaksın bunu hiç unutma bir gün gerçekten maaşına dokunulmayacak ama o güzel günleri görebilmen için biraz daha sabır, biraz daha inanç biraz daha gayret kardeşim lütfen ümitsizliğe kapılma olur mu?

AZAD21

Üye
Üye
Allah razi olsun gazoz ağaci inşalah maaşim kesilmez 2 çocuğum var gerçektende çok hastayiim çalişamiyorum? Evde bakim maaşi aliyorum evde yaşli annemle beraber 5 kişiyiz annemin rahmetli babamdan kalma en düşük emekli maaşi var gelir kiriterini aşiyoruz annemden dolayi inşalah 2015 teki yönetmeliğe dur demeliyiz?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Allah senden de razı olsun kardeşim ben senin yada diğerlerinin maddi durumunu sorgulamıyorum yanlış anlama sakın bana göre çalışabilecek durumda olsa dahi devletin engelli vatandaşına sahip çıkması gerekir ve onu özgür bir birey olarak topluma geri kazandırması gerektiğini düşünüyorum.

Bana göre senin yada sizlerin ailelerinin maddi durumu ne olursa olsun hatta karun kadar zengin olsalar dahi her engelli ailesinden bağımsız bir birey olarak yaşama hakkına sahip olmalı ve bunun içinde ailesine yada kimseye değil kendi başına bağımsız olabilme, özgür olabilmesini sağlayacak ekonomik güce sahip olmalıdır benim düşüncem bu yönde.

Aile bile olsa önce engelli kişi kendi maddi gücüne sahip olmalı yani lütfen bana bu açıklamayı yapmaya bile gerek duymamalısın çok üzgünüm inan bana annenizin emekli olması sizi bağlamamalı yada evde çalışan kişi sayısı vs gibi saçmalıklar okudukça beni öyle çok yıpratıyor ki anlatmam mümkün değil o yüzden bu bölümleri okumamaya gayret ediyorum ama işte elimde değil siteye bir girince her gelişmeyi izlemem gerektiği düşüncesinden sıyrılamıyorum.

AZAD21

Üye
Üye
çok doğru aynen gazoz ağacı
Allah senden de razı olsun kardeşim ben senin yada diğerlerinin maddi durumunu sorgulamıyorum yanlış anlama sakın bana göre çalışabilecek durumda olsa dahi devletin engelli vatandaşına sahip çıkması gerekir ve onu özgür bir birey olarak topluma geri kazandırması gerektiğini düşünüyorum.

Bana göre senin yada sizlerin ailelerinin maddi durumu ne olursa olsun hatta karun kadar zengin olsalar dahi her engelli ailesinden bağımsız bir birey olarak yaşama hakkına sahip olmalı ve bunun içinde ailesine yada kimseye değil kendi başına bağımsız olabilme, özgür olabilmesini sağlayacak ekonomik güce sahip olmalıdır benim düşüncem bu yönde.

Aile bile olsa önce engelli kişi kendi maddi gücüne sahip olmalı yani lütfen bana bu açıklamayı yapmaya bile gerek duymamalısın çok üzgünüm inan bana annenizin emekli olması sizi bağlamamalı yada evde çalışan kişi sayısı vs gibi saçmalıklar okudukça beni öyle çok yıpratıyor ki anlatmam mümkün değil o yüzden bu bölümleri okumamaya gayret ediyorum ama işte elimde değil siteye bir girince her gelişmeyi izlemem gerektiği düşüncesinden sıyrılamıyorum.

Birey

Üye
Üye
Evet gerçekten engelli bireylere maaş bağlanması ailedeki diğer fertlerin maaşına bağlı olması çok saçma. Sanki maaşı aldıklarında bizimle paylaşmak zorundalarmış gibi. Gazoz ağacı çok güzel açıklamış, inş bir gün devlet de bunu anlar.

septik

Editör
Editör
Devlet nedir?

Bir ülkede, bir hükümete ve ortak kanunlara bağlı olarak yaşayan bir milletin veya milletler topluluğunun meydana getirdiği siyasi varlık. Genel ve klasik bir ifadeyle, belli bir toprak üzerinde müstakil bir teşkilat kurmuş insan topluluğuna devlet denir.

Kısaca devlet te sorun yok.

Önemli kısım ise devleti yönetenlerin bakış açısında yatıyor, bazen öyle şartlar oluşurki dersiniz gerçekten gerekli ben fedakarlık yapmak zorundayım, bugün içinse sadece yönetimin yani hükümetin görmezden gelmesi veya bizleri yok saymasıyla ilgili bir durumla karşı karşıyayız, hak ediyormuyuz kesinlikle hayır her toplumda illaki engelli kavramı fiziksel yetersizlik kabul görmüş ve gerekli önlemlerini almış emeklilik şartlarında belirtilmiş fakat bir kaç kendini toplumun üzerinde gören kişi bugün için bizleri yok saymanın keyfiyetinde hareket ediyor, fakat hatadır toplum hiç bir zaman haksızlığı desteklemez bizlerin görevide bu haksızlığı duyurabilmek yeterlimiyiz gücümüz oranında elinden geleni yapmaktayız ve yapmaya devam edeceğiz,

Bugün için 2022 maaşı alanlar ve bakım maaşı gelir seviyesine eklenince çok cüzzi bir rakam olan muhtaçlık sınırın üzerinede ister istemez çıkacaklar, 2015 yılında ise keşke bir şeyler yapmaya gayret etseydik denilecek bir çok ses getirecek şey geçmişte kalacak, olmaz, belki ,gibi düşünceler hükümetin zaten zaman kazanma çabalarına destek olmasından başka bir şey değidir, konuya siyasi baktığımı asla düşünmeyin ben kaybediyorsam ki o ben siz olun toplum da bizlerin söz sahibi olup olmayacağımızın da özüdür, gücün iraden ve isteğin kadar etkilisindir.

yağız1

Üye
Üye
Önce engelliyi maaşa bağla sonra fazla oldu de kes seçim yaklaşınca yeni bir düzenleme yap 2022 ve bakım aylığını gelir olarak sayma insanlar rahatlasın herkes mutlu olsun.
Lütfen artık kimse engellilerle oynamasın ne verecekseniz verin alacaksanız alın millette rahat bir nefes alsın.
Gazoz Ağacının dediği gibi bakım aylığı 2022 gibi çeşitli isimler yerine tek maaş olsun bürokrasi azalsın hak eden herkes alsın sen denetlemeni yap gerisine karışma.

AZAD21

Üye
Üye
Merhaba,
İlginize teşekkür ederim.
Sorunu çözmek amacıyla verdiğim kanun teklifini paylaşıyorum.
http://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-2153.pdf
Engelli maaşına kesinti Meclis gündeminde - Türkiye Haberleri - Radikal
Saygılarımla,

Sakine ÖZ

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili

arkadaşlar sakine hanıma teşekkür ve minnetimizi sunarız.

http://www2.tbmm.gov.tr/d24/2/2-2153.pdf

arkadaşlar burdan sakine öz hanımın meclise verdiği kanun teklifini görebilirsiniz... uğraşmaktan pes etmeyelim çaba gösterelim

Tekerlekli Sandalye