Maaşıma Dokunma!

AZAD21

Üye
Üye
kampanyamız tutmadı kimse ilgilenmiyor?

septik

Editör
Editör
Farkındaysanız bazı arkadaşlarımızın ısrarlı davranışları karşısında bence Halil beyin inceliğinden kaynaklanan erken bir kampanyaydı hatta Gazoz Ağacı arkadaşımın bir yazısındaki serzenişi durumun özeti sayılabilir,sanırım bizim kültürümüzde davranışları anlatan en güzel Atasözü yumurta sıkışmadan.... kimse kılını kıpırdatmaz çok yerinde bir cümle olarak geçerliliğini halen koruyor.

Zaten engelli kardeşlerimize sırtını dönmüş bir yönettim karşısında cılız bir tavır almanın anlam ifade etmeyeceği ortada bu sözüm hiçte boş bir cümle değil nedenide ortada bakım maaşı engellinin hayati anlamdaki bazı ihtiyaçlarının yerine getirememsi durumunda bakıcısına verilen haklı ve fakat engellinin cebine girmeyen bir gelir, 2022 maaşı ise ülkemizde çalışamayan çalışmayan veya sosyal devlet denen kurumun engelli durumdaki vatandaşına inanın hayati değerdeki tek desteği idi.

Burada bakınız ilginç çelişkili detaylar var hükümetin engelliye bakış açısında biri veya birileri engellinin yanında ise ve engelli şahsi ihtiyaçları karşısında yetersizse bakım kendi ihityaçlarını iyi kötü görebiliyorsa çavresindeki kişilerin gelirleri yeterli demiş çünkü 255 tl fiyat biçerken resmen aç değilse bizimle işi olmaz olmasın ne hali varsa görsün tarzında bir tavır almış.

Şimdi soruyorum çok yerinde bir soru olacak madem ağır engelim yoksa neden halen %40 ve üzeri bir vergi indirimi alması halinde 3600 günden başlayan erken emekli %40-59 ve sonrasında %60 ve üzeri 1800 günle malül emekli hakkı veriyorsun... gerçekte inkar edilemeyecek olan engelin kişi hayatında yetersizliğin kabuludur ve tüm dünya bunu kabul etmiş ve uygulamaktadır,

Peki hükümeti bu noktaya getiren neydi, kendimce yürüttüğüm fikre göre bazı toplumların kraldan çok kralcı olmasından kaynaklanan bir durumdur al beni koşulsuz yönet dersen ve karşısına bir altarnatif muhalafet getirmessen durum ne dersem o noktasına gelir ve şu an evet engelliyi hayata bağlayan damarı desteği kestim dedi ve önüne geçebilecek güç yok ve halen bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafası devam ettiği sürece ne bir adım atabiliriz nede elimizdeki değerlerin kayıp gitmesine engel olabiliriz.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bugün kampanya başlatılıp 10 gün sonra sonuç alacağız diye birşey yok. Bu işler bu kadarda basit değil. Ben ısrarla (herkes üzerine düşeni yapıp mail yollarsa) kampanyanın olumlu sonuçlanacağına inanıyorum. Aynen devam edelim.

AZAD21

Üye
Üye
Değerli üyeler ve engelli kardeşlerim hergün ortalama 7-10 saat internette kalıp 2 dakikasını bu iş ayırmayanlar için gerçekten üzülüyorum, bu maaşla evini geçindiren aileler var daha duyarlı olmaya davet ediyorum sizi, herkes 2-3 kişiyi yönlendirse bu yönetmelik anında durdurulur hak verilmez alınır bizde alacağız biraz daha gayret gösterelim lütfen?

okatur

Üye
Üye
112 imzada kaldı açtığım kampanya bu sitede bu konuyu izleyen bu kadarmı kullanıcı var yahu 8,168 üyesi var bu sitenin tmm diyelimki bunun yarısı imzalasa ve sosyal medyada paylaşsa şu anda 10000 imzanın üstünde olması gerekliydi, bu kadarmı korkuttu sizi bu iktidar, basbayağı alikıran başkesen olmuş bunlar yahuuu.
bu gidişle bizim o üç ayı sabırsızlıkla beklediğimiz maaşımıza el koyacak gibi iktidar mensupları...

AZAD21

Üye
Üye
112 imzada kaldı açtığım kampanya bu sitede bu konuyu izleyen bu kadarmı kullanıcı var yahu 8,168 üyesi var bu sitenin tmm diyelimki bunun yarısı imzalasa ve sosyal medyada paylaşsa şu anda 10000 imzanın üstünde olması gerekliydi, bu kadarmı korkuttu sizi bu iktidar, basbayağı alikıran başkesen olmuş bunlar yahuuu.
bu gidişle bizim o üç ayı sabırsızlıkla beklediğimiz maaşımıza el koyacak gibi iktidar mensupları...

çok haklısın okatur bu konuda çok duyarsız davranıyoruz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
change.org sitesine atılan imzaların bir anlamı yok. Zira bu kampanya change.org sitesinde değil, engelliler.gen.tr sitesinde başlatıldı. Bir üyemizde bu kampayayı change.org a taşımış. Konuyu okuyan yani ilk mesajı okuyan üye veya ziyaretcinin change.org sitesindeki kampanyadan haberi bile olmaz. Dolayısıyla siz ordaki imza sayısına fazla kafayı takmayın. Ben iyi kötü bin e-maili aştığımıza inanıyorum. Aynen devam edelim. Öyle yada böyle amacımıza ulaşacağız.

serkan turan

Üye
Üye
bende verilen adreslere dilekçeleri gönderdim artık bundan sonrası devletin insafına kaldı !!!

sinandeniz

Üye
Üye
Sayın site yöneyicisi halil beyi destekliyorum sölediklerinde yani öyle ha deyince armut ağza düşmez hele hele yaşadığın ülke madein törki ise hiç kolay değil accık naz accık duz ee engelliye hayat nasıl geçer yoksa aynı üni sınavı gibi doğacaksın sonradan veya doğarken engelli olacaksın aa oda bakmışsınki yaşadığın ülkende engelli olanlara devlet destek çıkıyormuş e hadi bende devletin kanatları altında bir yer bulim derken ama türkiyede engelliysen önce engelli haklarını iyi bileceksin iyi hazırlanacaksın hak savaşında e artık bu savaşın sonuda lehinemi olur alehinemi allah kerm :) almanya veya belçikayamı irtica etsek :D

255litayla zengin sayılıyosun bir taraftan diğer bir taraftan fakşrlik açlık sınırı 2000 3000lerde bune lahana bune turşu biri birilerini kekliyo ama kim kimi kekliyo belli değil gerçek olan gerçekler herkezce ortada belli ama yinede ortada bir mücadele var engelli zaten hayatta 1-0 yenik e birde varsın hakkı olan hakların savaşını versin değişirse kahrolim heryol toprak ana tesislerinden geçer :)

serkan turan

Üye
Üye
arkadaşlar ben yolladım gelen cevap yaklaşık hepsinden aynı geldi işte cevap: ''BİMER’ e 03.07.2014 tarihinde gelen yazılı dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir. 2022 sayılı Kanun’da muhtaçlık sınırının hesabında hane içindeki her türlü gelir dikkate alınır denildiğinden, Kanun’a uygun olarak evde bakım aylıkları da muhtaçlık sınırının hesabında gelir unsurlarının arasına dahil edilmiştir. Ancak, evde bakım aylıklarının gelir unsuru olarak dikkate alınması doğrudan yaşlı ve engelli aylığının kesilme nedeni olmayıp sadece muhtaçlık sınırının belirlenmesinde önem arz etmektedir. Kaldı ki 2022 sayılı kanun kapsamında bağlanan aylıklarda ölüm, feragat ve adres değişikliği nedenleri dışındaki tüm aylık kesme işlemleri hane ziyaretleri suretiyle yapılan sosyal incelemeler neticesinde gerçekleştirilmektedir. Yeni düzenleme ile sosyal incelemeler 2015-2016 yıllarına ertelenmiştir. Bilgilerinize rica ederim. ''

serkan turan

Üye
Üye
listemde bulunan tüm özürlü arkadaşlarımı imza kampanyasına ve e-dilekçe göndermeye davet etmeme rağmen sadece 2 arkadaşım bu konuya duyarlı davrandı yazık çok yazık kendilerini de ilgilendiren bu konuda kör ve sağır olmalarına bir anlam veremiyorum bunun için çok üzgünüm :(

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Akşama kadar net başında oturan engelli dahil bir çok kişi duyarsız davranmaktadır, oysa 2 dakikada atılacak mail belkide bu yönetmeliğin geri çekilmesini sağlayacak, illa yıl başı gelecek binlerce engellinin maaşı kesilecek ondan sonra herkes feryat figan olacak, ne yapabiliriz demeye başlayacaklar ama şimdi duyarsızlıga devam ediyorlar

AZAD21

Üye
Üye
haklısın mehmet kardeşim bu konuda? çok duyarsız davranıyoruz

AZAD21

Üye
Üye
arkadaşlar lütfen duyarsız kalmayalım allah aşkına maaşımız kesilecek hakımızı arayalım?

denizvmavi

Üye
Üye
engelli dernekleri ne yapıyor bu saçma sapan yönetmelik hakkında.. Eşcinsel dernekleri bile sokaklara inip seslerini duyurup haklarını ararken bu engelli dernekleri ne yapıyorlar..haklarını da yemek istemem ama ben hiçbir şekilde ne tv de ne yazılı basında bu derneklerin bir faaliyetlerini görmedim..

AZAD21

Üye
Üye
eğer böyle bir durum gerçekleşirse 500.000!!! bakım parası alan muhtac sayısı herhalde 50.000 olur ne bileyim 2022 alan şuanda kaç engelli varsa onların da sayısı en az 10 da 1 ine düşer. 250 tl kişi başı gelir mi olur yahu !!!.zaten engellilerin en az anası veya babası emekli oluyor veya hem ana hem baba emekli olabiliyor ailede.emekli maaşına ortalama 1000 tl desek.eee o aile kesinlikle 2022 maaşı alamaz anlamına geliyor.veya ailede en az 4-5-6 kişi yaşıyor olması ve sadece 1 emekli maaşı giriyor olması gerekir, yani aç geberiyor olsan bile sana engelli maaş yok.İlerisi ne getirir bilmem ama bu konu ciddi ciddi çözüm istiyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Lütfen sitemizdeki konu linkini gerek profillerinizde gerekse girdiginiz sitelerde paylaşırsanız daha fazla katılım olur ki buda engelliler adına bir parçada olsa fayda sağlar, üyelrimiz bilirler ki geçmişte 119 liralık olan kişi başına düşen gelir saçmalığını sitemizin açtıgı kampanya dogrultusunda geri çektiler, lütfn biraz daha gayret gösterelim.

linki lütfen her yerde paylaşın.

http://engelliler.gen.tr/f92/maasima-dokunma-24828/

Tekerlekli Sandalye