Maaşıma Dokunma!

Jimy

Üye
Üye
Sayın Halil Bey;
Konu ile ilgili göstermiş olduğunuz alaka için teşekkür ederim.İlgili elektronik posta adreslerine konuyu bende ilettim.Fakat sadece bu adreslerden ziyade ilgi gösteren arkadaşlar BİMER aracılığı ile de isteklerini göndermelerini özellikle tavsiye ederim.Çünkü devlet nezlinde konu resmiyete binip olumlu ya da olumsuz bir cevap alabilmemiz daha olasıdır.
Saygılarımla.

okatur

Üye
Üye
açtığım imza yeri 100 imza ile sınırlı acaba neden anlayamadım bir türlü

zemferi

Üye
Üye
açtığım imza yeri 100 imza ile sınırlı acaba neden anlayamadım bir türlü

böyle olur merak etmeyin.100 imza olunca devamı gelecek.200 e tamamlatmaya sonra 300 e.sınır yok.ben çok kampanya düzenlediğim için biliyorum.sorun değil arkadaşım.

okatur

Üye
Üye
sizlerden ricam kullanıcılarımızın sosyal medya face twitter gibi alanlarda bu kampanyayı paylaşmaları, destek bekliyorum
teşekkürlerr...

Erzincanli24

Üye
Üye
güzel haber sanırım

Bimer Başvuru Numaranız :417823

BİMER’ e gelen yazılı dilekçeniz Genel Müdürlüğümüzce değerlendirilmiştir. 2022 sayılı Kanun’da muhtaçlık sınırının hesabında hane içindeki her türlü gelir dikkate alınır denildiğinden, Kanun’a uygun olarak evde bakım aylıkları da muhtaçlık sınırının hesabında gelir unsurlarının arasına dahil edilmiştir. Ancak, evde bakım aylıklarının gelir unsuru olarak dikkate alınması doğrudan yaşlı ve engelli aylığının kesilme nedeni olmayıp sadece muhtaçlık sınırının belirlenmesinde önem arz etmektedir. Kaldı ki 2022 sayılı kanun kapsamında bağlanan aylıklarda ölüm, feragat ve adres değişikliği nedenleri dışındaki tüm aylık kesme işlemleri hane ziyaretleri suretiyle yapılan sosyal incelemeler neticesinde gerçekleştirilmektedir. Yeni düzenleme ile sosyal incelemeler 2015-2016 yıllarına ertelenmiştir. Bilgilerinize rica ederim.

Burada Takıldığım Bir Nokta 2015 2016 Yılına Yeni Düzenleme ve İnceleme Ertelendi Denilmiş Diyelimki Düzenlendi Geri Aldılar Bu Kararı Maaşlar Gerimi Ödenecek Yoksa Bundan Sonraki Düzenlemelermi Durudurulup O Tarihlere Ertelendi Eyer Öyle İse Kesilen Maaşların Üzerine Bir Bardak Su İç Boşuna Çırpınışmı Oluyor Bu Duurmda.?

perizm

Üye
Üye
Hükumet engelli vatandaşları evlerine hapsederek onları ölüme terk ediyor!

Selamlar,

Maaşıma Dokunma ismiyle başlatılan kampanyamız hayırlı olsun dileklerimle söze başlamak istiyorum. Bu iki maaşı da almayanlardanım ama bu iki maaş hakkında öyle çok düşünüyorum ki. Sizler için önemli olan her konu benim içinde önemlidir ve aslında bu konuda düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum ama söze nereden başlayacağımı bilemiyorum.

Bu ülkede çalışamayacak olan engellilere bağlanan 2022 ve onlara bakmakla yükümlü olan kişilere evde bakım maaşı adı altında verilen maaşların ortalama yaşam düzeyinde olmadığı, yaşamsal ihtiyaçları bile karşılayamayacak ölçüde yetersiz olduğunu düşünürken , bu konuda neden hiç iyileştirme yapılmıyor derken şimdi bu iki maaştan birinin kesilecek olması ve birinin diğerinin iptalini sağlayacak şekilde gelire dahil edilmesi kadar saçma bir uygulama sanırım dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiştir. Bu tıpkı sağ eliyle verirken sol eliyle devletin verdiğini geri almasıdır.

Arkadaşlar kampanya başlığı çok yerinde ama içeriği daha geniş olmalı. Bu konuda yapılacak kampanya bugüne kadar yapılmış olanlardan farklı olmalı yani gönlüm istiyor ki artık geri adım atılacaksa Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevini gerçekten layıkıyla yapmalı. Bu ülkede engellilere zaten yaşama hakkı tanınmadığı gerçeğinden yola çıkılarak maaşıma dokunma başlığı hafif kalıyor. Maaşıma dokunma, yaşama hakkıma dokunma, bana dokunma , bize dokunma, beni yok sayma yani demek istediğim çok daha etkili ve ses getirecek şekilde bir kampanya olmalı. Destek olmak için ilgili yazı metnini ( dilekçe örneğini değiştirerek ) ilgili yerlere mail atılması konusunda bütün çevremi de teşvik edeceğimden emin olabilirsiniz.

Yüzbinlerce engellinin sesini, sessiz çığlık şeklinde değil de haykırarak bu ülkeyi yönetenlere duyurabilmek , biriken tüm alacaklarımızı alabilmeninde gerçeğinden yola çıkarak vargücümüzle kampanyaya destek olalım. Herkesin bu konuda daha fazla kayıtsız kalamayacağı bir kampanya olmalı.

Yukarıdaki sözlerin hepsine katılıyorum. Şu anda engelli olmamam daha sonra da olmayacağım anlamına gelmez. Ne yazık ki ülkemizde engellilere yönelik uygulamaların hiçbiri yeterli değil. Mesela yollardaki o saçma sapan sarı şeritler yerine kaldırımlar genişletilebilir veya karayollarının bir bölümü sadece engelli vatandaşlar için dizayn edilebilir. Üstelik belediyelerin yolları sürekli olarak kazması veya yollardaki deformasyonlar son derece tehlikeli ve kullanım açısından oldukça zor. Bu da yetmiyormuş gibi araç sahipleri de duyarlı değil. Hatalı park ederek engelli vatandaşlarımızın yol kullanma hakkını kısıtlıyorlar. Bu konuda halkımızı daha da bilinçlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca ne kadar maaş alıyorsunuz bilmiyorum ama zaten normalin altındaki maaşınızın bir kısmının kesilmesi de akla mantığa sığmıyor. Sizlerden kesilen paralar bakanların bilmem kimlerin evlerinden çıkıyor sonra. Gerçekten üzülüyorum. İhtiyaç sahipleri açlıkla, asosyallikle, sağlıkla mücadele ederken; bazı kimseler özel aşçılarını taziye ziyaretlerinde yanlarında gezdiriyor, acılı halkı darp ediyor ve 17 Aralık gibi önemli tarihlerin üstü kapatılmaya çalışılıyor. Hükumet engelli vatandaşları evlerine hapsederek onları ölüme terk ediyor. Engelli olmak suçmuş gibi, onların toplumda yeri yokmuş ve yaşamaya da hakları yokmuş gibi bir düşünce tarzı yavaş yavaş empoze ediliyor. Hal böyle olunca isyan etmek, sizlerin yanında olmak benim en büyük vicdani görevlerimden biri oluyor.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam perizm,

Arkadaşım ne güzel yazmışsın dilerim hiçbir zaman hayattan engellenmeyesin. Bu ülkede aslında sağlıklı insanların bile başta yaşam hakkı olmak üzere bir çok hakkı ( özgürce gezme, seyahat etme hakkı, protesto hakkı, yürüyüş hakkı, konuşma hakkı, düşüncelerini özgürce ifade edebilme hakkı hatta açık alanda dolaşma, ayakta sabit durma hakkı bile baskıyla, zorla, öfkeyle, zorbaca hatta şiddetle elinden alınıyorsa biz engellilerin ikinci plana atılmış olması bile hayret edici bir biçimde alışkanlığa dönüşüyor sanki.

gizemliyol

Üye
Üye
arkadaşlar sakın pes etmeyin bu hepimizin geleceği
halil bey nederse dikate alalım cok çabalıyor bizim için allah razı olsun tüm emeği gecenlerden

AZAD21

Üye
Üye
arkadaşlar ilgili mercilere meil gönderelim? sesimizi duyuralım

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
arkadaşlar ilgili mercilere meil gönderelim? sesimizi duyuralım

Yapma ya arkadaş sence bu forumdaki insanlar günlerdir ne yapıyorlar? sesimizi duyuralım tabii ki de aslında sen ve senin gibi üyeler mağdur olmaya başladığında değilde mümkünse her engellinin, her zor durumunda aynı birleşmeyi, aynı çabayı, aynı özveriyi göstersek ne dersin olmaz mı? Günlerdir izliyorum, izlemeye elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum ama beni rahatsız eden bir konu var ve daha fazla içimde tutmak istemiyorum: Şimdi ucu kendisine dokunan herkes bu sayfada toplanıyor başka sorunlar kimsenin umurunda değil e ne de olsa insanoğlu yeterince bencildir değil mi?

Her konuda maaşıma dokunma kampanyasında olduğu gibi bir olabilmek, birlik olabilmek dileğimle...

AZAD21

Üye
Üye
gazoz ağacı kötü bişemi dedim hemen celalleniyorsun? ucu bana dokunuyor tabi!! bazılarının tuzu kuru

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
gazoz ağacı kötü bişemi dedim hemen celalleniyorsun? ucu bana dokunuyor tabi!! bazılarının tuzu kuru

Arkadaşım beni yanlış anlama senin nezninde tüm arkadaşlara söylüyorum herkes sadece kendi işine geldiği gibi yorumlamasın haksa hak hepimizin hakları var yani sen bu maaşı elbette alabilmek için ben yada diğerleri nasıl destek veriyorsak demem o ki bu sitede asıl istediğim her konuda böylesine bir kenetlenme olmalı.

Ömründe sadece 1 ay çalıştığı için 2022 bağlanmayan, emekli olup emekli maaşı alamayan yada EKPSS sınavına giripde atanamayan, malulen emekliliği sürekli reddolunan arkadaşların konularına da biraz daha yakınlaşsak diyorum hani kimse hep bana hep bana değilde hepimize, bize olarak baksak nasıl olur?

AZAD21

Üye
Üye
tamam ben yanlış anladım?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Arkadaşlar hız kesmeden devam edelim. Her engelli en az 3 kişiye e-mail attıracak konudan haberdar edecek. Facebook, twitter gibi sosyal mecralarda konu linkini #MaaşımaDokunma etiketiyle paylaşı konu linkini yapıştırıyoruz. Unutmayın her paylaşım muhtemel bir destek demek.

EMD710

Üye
Üye
Elektronik posta yoluyla göndermiş olduğunuz dilekçeniz Cumhurbaşkanlığına ulaşmıştır.

KURUMSAL İLETİŞİM BAŞKANLIĞI

Cumhurbaşkanlığına mail göndermiştim.

denizvmavi

Üye
Üye
Septik kardeşimizin dediği gibi aynı tornadan çıkmış gibi değil de mesaja bizlerde bir şeyler ekleyip gönderirsek daha iyi olur gibi.Cumhurbaşkanı,Bakan v millet vekillerine gönderdim..Henüz 1 geri dönüş yok........

sinandeniz

Üye
Üye
eee buda böyle birsey gazoz yaprağı :) yani engelliler bir birlerinden çok kopuk yani bana dokunmayan yılan bin yasasın düşüncesi hakim yani bir engelli kendinde bir sıkıntı yok ise diğer bir engellinin sorunu için destek olmuyor buda başımızdakilerin ekmeğine yağ değil bal kaymak sürüyor halbuki BANA DOKUNMAYAN YILAN BİN YASASIN DÜŞÜNCESİ DEĞİLDE , BİRİMİZ HEPİMİZ HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN düşüncesi hakim olsa sırtımız toprak göbeğimiz yıldız yüzü görmez ve haklarımıza ulaşmamız daha kolay olur her olesiye sindirtilmişiz ki birsey yapacağımız zaman aman bana tanınan haklarıda keserler aman tüm işlerimde engel koyarlar vs vs gibi uzayıp giden sıkıntılar yani yasadığımız ülke nekadar cennet gibiyse biz engelliler için bir okadar cehennem gibi inşallah ALLAHIN izni ve yardımı ile refah günlere ulaşacağız en büyük temennim.

denizvmavi

Üye
Üye
CHP Milletvekili ŞAFAK PAVEY dün mesajıma cevap vermiş..Maalesef bizlerinde tahmin ettiği gibi Muhalefet partilerinin TBMM de oy oranları yeterli olmadığı için girişimleri sonuçsuz kalıyor..Lehimize sonuç çıkarılacaksa bunu yapacak olan yine iktidar partisi vekilleridir..Yani onların insafına kalmışşş.Mesajları iktidar milletvekillerine v Cumhurbaşkanlığına yoğunlaştırmamız daha doğru olur gibi..Seneye seçimler var v belki oy kaygısıyla insafa gelirler :)

ŞAFAK PAVEY in cevabı:

Sevgili Deniz

İlgili yönetmeliğin geri alınması için soru önergesi verdim Ancak hiç
umutlu değilim. Hükümetin bugüne kadar en ihtiyaç halindeki konuda dahi
muhalefetin öneri, tavsiye ya da uyarısını dikkate aldığını görmedim. Ne
yazık ki TBMM deki oy oranımız da kanun değiştirmeye yeterli değil. Eğer
siz dava açarsanız ben takipçisi olurum.
Saygıyla
Şafak Pavey.

Tekerlekli Sandalye