01.07.2023 ve 01.12.2023 Arasında ödenecek evde bakım ve 2022 engelli maaşları.

septik

Editör
Editör
01.07.2023 ve 01.12.2023 Arasında ödenecek evde bakım ve 2022 engelli maaşları.

% 17.55 Artış ile

Evde bakım maaşı gelir krıteri kişi başı 7.600 TL oldu.

Alınacak evde bakım maaşı miktarı: 5.097 TL.

2022 Engelli maaşı kişi başı gelir krıteri 3.800 tl oldu.

%70 ve üzeri engelli aylığı. 2.812 tl

%40-69 arası engelli aylığı 1.874 tl

18 Yaş altı engelli yakını aylığı 1.874 tl

65 yaş aylığı 2.348 tl

Temmuz ayında aylıkların erken yatmasından dolayı zamlar aylıklara yansımamıştı.Ağustos ayında zam farklarıyla beraber ödenecek maaş tutarları.

%70 ve üzeri engelli aylığı. 3.232 tl
%40-69 arası engelli aylığı 2.154 tl
18 Yaş altı engelli yakını aylığı 2.154 tl
65 yaş aylığı 2.700 tl

Ödeme Günleri :
Ödemelerde oluşabilecek yığılmaları önlemek amacıyla;
• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her ayın 5 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her ayın 6 ıncı günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her ayın7 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her ayın 8 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her ayın 9 uncu günü.
Ödeme yapılmaktadır.

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI YARDIMI TEKNİK AKSAKLIKLAR NEDENİ İLE ÖDEMELERİN 11.07.2023 Salı günü yapılmasının PLANLANMAKTADIR.
yardımı süresinin uzatılması için ise çalışmalar devam etmektedir.

okatur

Üye
Üye
Olan zammın hiç bir hayrı yokki vergiler ile daha vermeden geri aldı zaten

mt_44

Üye
Üye
Net asgari ücret ile başlayan evde bakım yardımının geldiği duruma bakın.
Ekonominin iyi olup olmadığını haberlerden değil hissettiğin ile anlayabilirsin.

septik

Editör
Editör
Aile destek ödemelerinde iyileştirme yaparak kalıcı hale getirilmesi lazım, aksi halde engellilerin durumu perişanlığa döner.

Kral6363

Üye
Üye
Aile destek ödemelerinde iyileştirme yaparak kalıcı hale getirilmesi lazım, aksi halde engellilerin durumu perişanlığa döner.
Siz yöneticiler engelli dernekleri engelli konfederasyonu neden sessiz kalıyorsunuz bu kadar çarenizmisiniz cumhurbaşkanlığına derdimizi geçim zorluğumuzu iletemiyormusunuz

septik

Editör
Editör
Kişisel olarak benim herhangi bir resmi ünvanım yok, on binlerce stk var ,engelli derneği var, engellilerin haklarını savunma, iyileştirme, ve eksilkerini seslendirme yürüyüş, gösteri benzer görevler aslen onların, gel görki yıllardır kıllarını dahi kıprdatmadan sadece izliyorlar.
Buna rağmen yıllarca engelliler adına elimden ne geliyorsa yapmaya gayet ettim, fakat artık bende pes ettim, herşey sadece lafta kalıyor, yinede boş durmaktansa formda güncel bilgileri ve bilgi birikimimle yardımcı olmaya çalışıyorum. Kısacası birşey yapmıyorsunuz dediğiniz adres ben değilim.

aslanaysun

Üye
Üye
Bu rakamlar şaka mı. İyileştirme yapılacaktı ayliklarda refah payi verilecekti. Bu mu verilen para pek değişiklik olmadı gelirimiz de ama giderlerimiz aldı başını gidiyor.

Kral6363

Üye
Üye
@tcailesosyal a Twitter atın ben attım sizde Twitter atınız sesimizi duyuralım bir Twitter atmakla kimse ölmez hakkınızı savunun Twitter'da twit atın herkes atsın lütfen

Samiral

Üye
Üye
Kişisel olarak benim herhangi bir resmi ünvanım yok, on binlerce stk var ,engelli derneği var, engellilerin haklarını savunma, iyileştirme, ve eksilkerini seslendirme yürüyüş, gösteri benzer görevler aslen onların, gel görki yıllardır kıllarını dahi kıprdatmadan sadece izliyorlar.
Buna rağmen yıllarca engelliler adına elimden ne geliyorsa yapmaya gayet ettim, fakat artık bende pes ettim, herşey sadece lafta kalıyor, yinede boş durmaktansa formda güncel bilgileri ve bilgi birikimimle yardımcı olmaya çalışıyorum. Kısacası birşey yapmıyorsunuz dediğiniz adres ben değilim.
Bir şey yapmıyor değilsiniz. Burada herkesin sesini duyurmasına imkan veriyor, benzer sorunlar yaşayan kişileri bir araya getirip bilgilendiriyorsunuz. Bu çok önemli.

memo51

Üye
Üye
İyide aile destek ödemesini biz alamadık ve evimizi bakım parası ile geçindiriyoruz 7 kişi 3 ü engelli beziydi vitaminleriydi hastane ziyaretleriydi yol ücretiydi hangi birine yetecek bu diyalize gidip gelmek hafta 300 den ayda 1200 2000 bez ücreti bunun kirası var elektrigi var dogalgazi var hangi birini ödiyelimm bilemedimki

Dzeko

Üye
Üye
Türkiye şartlarında 5.100 TL değilde en azından 7.500 felan bekliyordum. Hayal kırıklığı oldu.

ahmet34

Üye
Üye
hergün birşeylere zam geliyor yani sene sonu olmadan para yetmıcek

Kral6363

Üye
Üye
Abiler ablalar burada boş tartışmak yerine Twitter da @tcailesosyal yazın ki belki cumhurbaşkanlığına Erdoğana şikayetimizi bildirirler de birşeyler yapar seyyanen zam gibi

samet_33

Üye
Üye
bir karpuz olmuş 100 lira bir kavun olmuş 100 lira bir tavuk olmuş yüz lira yaşlılılık ve engelli maaşlarıda 3000 bile değil.ev kirası var elektrik var su var telefon faturası var internet faturası var 2000 lirayı bozdur bozdur harca ilk başta asgari ücret tutarında olan bakım maaşı yakında asgari ücretin üçte birine düşecek yazıklar olsun.yani son olarak biz sosyal yardım alanlar günah sahibiyiz onun bedelini ödüyoruz ve sıkıntı çekmeye mahkumuz artık öyle düşünüyorum

samet_33

Üye
Üye
artık bu kesin ki sosyal yardım alanlara üvey evlat muamelesi yapılıyor.yani memurlara kepçe ile bize kaşıkla emeklilerinde yüzde 90 ının maaşına bir zam olmayacak yüzde 25 hikaye refah payı değil zam bile yok.yani bu şartlar altında bizi yöenetenler yaşlılar ve engellilerin ya ahını alacak ya duasını ama ben kişisel olarak hakkımı helal etmiyorum.netice olarak sosyal tardım alanlar inanın bu ülkede bence hiç kimsenin umrunda değil.bilmiyorum ben oy verdiğim için kendimde kabahat buluyorum bir fatih erbekan kadar bile düşünceli değiller bence

samet_33

Üye
Üye
kardeş tüikin açıkladığı oranlar yüzde 17 enag açıklıyor yüzde 50 tüik başkanı geçende ben kimsenin hakkını yiyemem deyip istifa etti bu size herşeyi anlatmıyor mu sonra gidip enagı mahkemeye veriyorlar.alım gücü diye birşey kalmadı neden derseniz tüikin eflasyon oranlarını baskı altında açıklması yüzünden açıklanan enfasyon gerçeğin yarısı yani düşünün herşeye zam geliyor maaşınıza zam gelmiyor onun gibi birşey oldu 3 sendir refah payıda hikaye insanlar artık temel ihyiyacını alamaz duruma düştü

septik

Editör
Editör
@Samiral Teşekkür ederim.

İyide aile destek ödemesini biz alamadık ve evimizi bakım parası ile geçindiriyoruz 7 kişi 3 ü engelli beziydi vitaminleriydi hastane ziyaretleriydi yol ücretiydi hangi birine yetecek bu diyalize gidip gelmek hafta 300 den ayda 1200 2000 bez ücreti bunun kirası var elektrigi var dogalgazi var hangi birini ödiyelimm bilemedimki
Aile destek ödemelerinde temel alınan gelir krıteri, hane toplam gelirlerinin hanede yaşayan kişi sayısına bölümü 3800 tl aşılmaması gerekli.

Elif altin

Üye
Üye
@Samiral Teşekkür ederim.

Aile destek ödemelerinde temel alınan gelir krıteri, hane toplam gelirlerinin hanede yaşayan kişi sayısına bölümü 3800 tl aşılmaması gerekli.
Aile desteğe basvursak eve gelip bakiyorlarmi

Tekerlekli Sandalye