%18 ortopedik aparatsız kodlu ehliyet

Ylmzkaan06

Üye
Üye
merhaba,bu kodlar ile vergi dairesine gitmeyi düşünüyorum,
Ehliyet kodlarımın yanı sıra birde (hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir) süresizibareli hastahene raporumda var,

102 = Ambulans, ticari araç veya resmi araç kullanamaz.
10.02 = Otomatik Vites
47=iki tekerlekli araç kullanamaz
64= araç hızı herzaman 10 km daha yavaş olmalı
78 = Sadece Otomatik Vitesli araç kullanabilir.

not:( sağ ayaktan iki parmak ampute, sol ayaktan üç parmağım yapışık, sol elden iki parmak ampute, sağ elden bir parmak ampute bir parmak eklemden ampute) yürüyüşüm sağ ayaktan hafif aksamalı)
Sizin düşünceleriniz nelerdir ÖTV,MTV bir sorun olurmu engin bilgilerini paylaşmak isteyen dostlara selamlar sevgiler

Sskatip

Üye
Üye
Rapor yüzdesine bakılmaksızın, ortopedik engelli olan birisi tertibatlı/tertibatsız ötv muafiyetli araç alabilir diye biliyorum. Hatta kamertube isimli youtube sayfasında detaylar mevcut

mustialago

Üye
Üye
merhaba,bu kodlar ile vergi dairesine gitmeyi düşünüyorum,
Ehliyet kodlarımın yanı sıra birde (hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir) süresizibareli hastahene raporumda var,

102 = Ambulans, ticari araç veya resmi araç kullanamaz.
10.02 = Otomatik Vites
47=iki tekerlekli araç kullanamaz
64= araç hızı herzaman 10 km daha yavaş olmalı
78 = Sadece Otomatik Vitesli araç kullanabilir.

not:( sağ ayaktan iki parmak ampute, sol ayaktan üç parmağım yapışık, sol elden iki parmak ampute, sağ elden bir parmak ampute bir parmak eklemden ampute) yürüyüşüm sağ ayaktan hafif aksamalı)
Sizin düşünceleriniz nelerdir ÖTV,MTV bir sorun olurmu engin bilgilerini paylaşmak isteyen dostlara selamlar sevgiler
Merhabalar, rapor açıklama kısmında ne yazıyor hocam? Ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

Ylmzkaan06

Üye
Üye
Ehliyeti komisyonun kağıdını diyorsan karar engelli B yazıyor

Ylmzkaan06

Üye
Üye
Ehliyeti komisyonun kağıdını diyorsan karar engelli B yazıyor
ehliyet değil sağlık raporunun açıklama kısmında hocam, orada ne yazıyor?
Sağlık raporum ön kayıt bulgularında, ağır engel değildir, özel tertibat gerektirmez yazıyor, ama açıklama kısmına geldiğimizde ise, sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir. yazıyor ve bugün vergi dairesi kodları falan olumlu buldu ama, giriş muayenesindeki gerektirmez yazısına takıldı ve olmaz git itiraz et, gel rapor hiç çelişmesin dedi

mustialago

Üye
Üye
Sağlık raporum ön kayıt bulgularında, ağır engel değildir, özel tertibat gerektirmez yazıyor, ama açıklama kısmına geldiğimizde ise, sadece hareket ettirici aksamda özel tertibatlı taşıt kullanması gerekir. yazıyor ve bugün vergi dairesi kodları falan olumlu buldu ama, giriş muayenesindeki gerektirmez yazısına takıldı ve olmaz git itiraz et, gel rapor hiç çelişmesin dedi
Görüyorum ki sürekli yokuş yapıyorlar, engelli olan bireylere sürekli engel çıkartıyorlar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Mevcut ibarelerle ÖTV indirimli araç alabilirsiniz.

Ylmzkaan06

Üye
Üye
Mevcut ibarelerle ÖTV indirimli araç alabilirsiniz
Vergi dairesi, kabul etmedi Sağlık kurulu raporunun her tarafında gerektirir yazması lazım dedi, sadece açıklama kısmında yazması çelişkiye sebebiyet verir diyerekten raporu itiraz et dedi bende mecbur itirazda bulundum, başdan hastaneye gideceğim şimdi

Tekerlekli Sandalye