2 milyar sosyal yardım

dinarli.03

Üye
Üye
kardeslerim 1000 tl yardim evden bir kisiyemi yapilcak.

nadengi30

Üye
Üye
Evet her aileye 1 yardım. Aile bireyleri ayrı evlerde yaşıyorlarsa tabiki ayrı ayrı verilir. Ancak aile bir evde yaşıyor ve bunlardan birkaç kişi sosyal yardım alıyorsa farketmez tek yardım alır. Hanenin geneline tek yardım 1000 lira

DRA-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nurbay

Üye
Üye
Bakanlığın açıklamasında gelir testi yapılmış kayıtlı (asgari ücretin 1/3 geçmeyen) tüm düzenli ödeme alanlara 1000 TL yardım yapılacak diyor. Evde bakım ödemesi alanlar zaten gelir testi yaptırmış ve asgari ücretin 1/3 altında kalanlara veriliyor haliyle söz konusu yardımın evde bakım ödemesi alanlara da verilmesi gerekiyor mantıken. Sayın bakan lütfedip açıkca verilecek yada verilmeyecek diye bir bilgi paylaşmıyor, böyle bir bilgi paylaşılmadığına göre benim hiç umudum yok! bekleyip göreceğiz.

Nurbay

Üye
Üye
-evde bakım ödemesi almak için gelir testi yapılmıyor mu? ve gelir testinde gelirin asgari ücretin 1/3 geçmeyecek demiyor mu?
-evde bakım ödemesi alanın zaten gelir testi devlette kayıtlı ve bu ücreti alanlar asgari ücretin 1/3 altında geliri var.
-ayrıca evde bakım ücreti kanunun hiç bir yerinde maaş diye yazmıyor, sosyal yardım diyor.
-mantıken yardımın yapılması gerekir fakat sayın bakan lütfedip şu kanun kapsamındakiler yararlanacak bu kanun kapsamındakiler yararlanamaz diye bir açıklaması olmadığından ucu açık insaflarına kalmış!

ws10

Üye
Üye
-evde bakım ödemesi almak için gelir testi yapılmıyor mu? ve gelir testinde gelirin asgari ücretin 1/3 geçmeyecek demiyor mu?
-evde bakım ödemesi alanın zaten gelir testi devlette kayıtlı ve bu ücreti alanlar asgari ücretin 1/3 altında geliri var.
-ayrıca evde bakım ücreti kanunun hiç bir yerinde maaş diye yazmıyor, sosyal yardım diyor.
-mantıken yardımın yapılması gerekir fakat sayın bakan lütfedip şu kanun kapsamındakiler yararlanacak bu kanun kapsamındakiler yararlanamaz diye bir açıklaması olmadığından ucu açık insaflarına kalmış!

Çok doğru valla bi yardım yapacaklar kime olduğu neye olduğu belli değil

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

iLLeqaL

Üye
Üye
Evde bakım maaşıda asgari ücretin 2/3'ü baz alınıyor.

dinarlı03

Üye
Üye
Bugun 144 aradim evden bir kisiye verilcekmis ama yinede siz ilerleyen vakitlerde arayin edevletten kontrol edin dedi bizim evde iki engelli yasiyor

gecelerinhakimi16

Üye
Üye

Evde bakım maaşı gelir kriteri asgari ücretin 1/3 ü değil 2/3 dür, sizin dediğiniz engelli ve yaşlı yardimi kriteri

dinarlı03

Üye
Üye
1000 TL lık yardım alacaklar

Arkadaşlar 1000 tlik yardım alacaklar kaymakanlıkta ve ptt yazıyor faceden takip edin çoğu yazıyor haber getiriyorlar FB_IMG_1585246505679.jpg FB_IMG_1585328744576.jpg

Son düzenleme:

bedrettini

Üye
Üye
Malesef neden kapsam dışı bırakılmış ilginç gerçekten

Arkadaşlar bakım maaşı alanlara yok diye bir şey yok.bakım maaşı alanlarda alabilir ama şartları şöyle,hanede kayıtlı sigortalı kişi olmaması gerekiyor,ikincisi de hane gelirinin ortalamasının 701 lirayı
gecmemesi lazım. evde bakım parası alanlar bin liralık destekten yararlanabilecekler.yani evde aynı zamanda eger engelli maaşı da alınıyorsa sıkıntı yok...

nadengi30

Üye
Üye
Arkadaşlar bakım maaşı alıp. Bu yazılan yardımları alamıyorsanız. Evet bu yardımdan faydalanamıyorsunuz demektir. İlk açıklandığı gün zaten kelimenin içeriği belliydi herhangi bir sosyal yardımı düzenli alanlar. Ama şunuda unutmayın. Bakım maaşıda sosyal yardımdır. ancak bu yardımı vakıf ödemiyor. Sosyal hizmetler müdürlüğü ödüyor. Onu kapsayıp kapsamadığını bilemem. Bu liste vakıfın belirlediği listedir.

nadengi30

Üye
Üye
TABİKİ bakım maaşı alıp aynı zamanda. 2022 engelli maaşı
Elektrik indirimi
Çocuk parası vs
Bunları alıyorsanız zaten sorun yok

nadengi30

Üye
Üye
Geçersiz

nadengi30

Üye
Üye
O belediyelerin yetkisinde olan indirimdir. Çoğu belediye o indirimi yapmıyor zaten. Orada yazılan yardımları alan insanlar gelir düzeyleri düşük insanlardır. O yüzden kapsıyor. Sigortalı olanda var aama geliri düşük olduğu için 2022 yardımı kesiliyor ancak elektrik kömür ve eğitim sağlık yardımları alıyorlar ve bu yardımdan faydalanabilir. yardımın kapsamını genişletecez diye açıklama yapılmıştı. Umutsuz olmasın kimse. Büyük ihtimal verirler

ws10

Üye
Üye
O belediyelerin yetkisinde olan indirimdir. Çoğu belediye o indirimi yapmıyor zaten. Orada yazılan yardımları alan insanlar gelir düzeyleri düşük insanlardır. O yüzden kapsıyor. Sigortalı olanda var aama geliri düşük olduğu için 2022 yardımı kesiliyor ancak elektrik kömür ve eğitim sağlık yardımları alıyorlar ve bu yardımdan faydalanabilir. yardımın kapsamını genişletecez diye açıklama yapılmıştı. Umutsuz olmasın kimse. Büyük ihtimal verirler

Sağlık olsun devletimiz var olsun en kısa sürede Allah bu musibeti kaldırsın üzerimizden

Tekerlekli Sandalye