2 Yıldır onanmayan aday memurluk?

nazimbagci

Üye
Üye
Merhaba arkadaslar 15 mart 2011 tarihinde işe başladim halen adaylim kalkmadi 1 ay sonra 2 yilim doluyor yöneticilerde üst yazi beklediklerini söyleyip duruyorlar bilgisi olan varsa 2 yil dolunca ne olur

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Konuya dair tek bilgim aday memurluluğun 1 yıldan az 2 yıldan fazla olmayışı. 2 yılın sonunda ne olur bir fikrim yok...

İsen Buga

Üye
Üye
sınava girdiniz mi? sınavdan başarılı oldunuz mu? Evet ise memuriyette sorun yok. Asalet er geç onaylanır

Fakat vereceğiniz cevap: hayır ise o zaman memur ile ilişiğiniz kesilir ve memurluktan atılırsınız.

O kadar basit:

M

mavibalina2012

Guest
Sn. nazimbagci,

Aday memurluk süresi bir yıldan az, iki yıldan çok olamaz. İki yılınız henüz dolmamış endişe etmenize gerek yok, süreniz geçerse birim amirinizden derhal bilgi alın lütfen...

Şu Hallerde Asalet Tasdiki Yapılmayabilir...

"Aday memur iken disiplin cezası alanlar disiplin amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile devlet memurluğundan çıkarılırlar.Adaylık süresi içinde temel ve hazırlayıcı egitim ve staj devrelerinin her birinde basarısız olanlarla adaylık süresi içinde hal ve hareketlerinde memuriyetle bagdasmıyacak durumları, göreve devamsızlıkları tespitedilenlerin sicil amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile iliskileri kesilir. İliskileri kesilenler ilgili kurumlarca derhal Devlet Personel Baskanlıgına bildirilir. Adaylık devresi içinde veya sonunda, ilisikleri kesilenler (saglık nedenleri hariç) 3 yıl süre ile Devlet memurluguna alınmazlar."

Sağlıcakla ve esenlikle kalmanız temennilerimle...

nazimbagci

Üye
Üye
Arkadaslar verdiniz cevaplar için tesekkürler calistim kurum üst yazi olmadan işlem yapamiyor burda yazi 2 yil icinde gelmesse aday memurlik otomatikman kalkmakta oldunu biliyom hem sicil ile devamsizlikla bir sikintim yok sadece bakanlik islemini yapmamakta 2 yil gecince dilekce verecem ve adaylik sürecim kalkmazsa mahkeme yolu var sinav vb işleme cagirilmadan yazi gelmeden nasil girecen be kardesim kolaymi öyle memurluktan atilmak hangi cağdayiz

Tekerlekli Sandalye