2005 yılında alınmış raporun geçerli sayılması için ne yapmalıyım?

_PoSEİDoN_

Üye
Üye
Öncelikle merhaba arkadaşlar,
Benim rapor ile ilgili bir sorum olacak ben 2005, 11 ayda engelli raporu aldım (%50 oran) şimdi ne yapmak istesem hiç bir haktan yararlanamıyorum, 2006 6 aydan itibaren yeni yönetmeliğe göre rapor alınmış olması gerek deniyor ve engelim yönetmlikte yokmuş vergi indirimim red edildi ve yeni engelli raporuda alamayacağım engelim engelden sayılmadığı için ben bu 2005 raporum için nasıl bir yol izlemeliyim 2005 tarihli raporumda sürekli ibareside var ve engelim aynı değişen bişey yok sağlık bakanlığına dava açman gerekli dediler detaylı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirm.

Not: engelim boy kısalığı(1.10)

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2005 yılında aldığınız %50 oranındaki rapor sadece boy kısalığı nedeniylemi verildi? Benim bildiğim başka bir hastalık olmadığı zaman sadece boy kısalığına %40 ın üzerinde bir rapor verilmiyor.

_PoSEİDoN_

Üye
Üye
Evet hocam sadece rahatsızlığım boy kısalığı raporumda bunun üstüne hipofizer cücelik diye belirtiliyor raporda.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet sakatlık oranı cetveline bende baktım. Boy kısalığı için oran belirtilmemiş. Dava açsanız kazanırmısınız? Bence çok çok zor. Tabi bu benim şahsi fikrim. Son karar size ait.

_PoSEİDoN_

Üye
Üye
hocam iyide 2005 te raporu veren yine devlet hastanesi yani ne yapacağımı bilmiyorum elim kolum bağlı :(

Tekerlekli Sandalye