2012 Ekim Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

figenemre

Üye
Üye
Mehmet bey bende aynı diğer arkadaşların gibi para kesintisiyle maruz kalıyorum hesapta 673 tl gözüküyor hesapta 658 tl vardı 14 tl hesap kesim ücreti kesilmiş bankaya gittim 2 tane otomatik ödeme talimatı verirsem kesintinin olmayacağını söylediler shçek gitmemizmi gerekir yada bankamızı değiştirmemiz mümkünmü?

gülümse_hayata

Üye
Üye
2 Otomatik ödeme talimatı verilmiş bekleyin eğer kesinti devam ederse shçek bildirin bu bir sosyal yardım parası ve hesap işletim adı altında heray para kesmeye hakları yok.

gülümse_hayata

Üye
Üye

1:Kırşehir
2:Erzurum
3:Bilecik
4:Kırıkkale
5:Tekirdağ
6:Çanakkale
7:Samsun
8:Burdur
9:Hatay
10:Kahramanmaraş
11:Aydın
12:Konya
13:Zonguldak
14:Kütahya
15:Kastamonu
16:Bursa
17:Sivas
18:Adana
19:Antalya
20:Uşak
21:Nevşehir
22:Adıyaman
23denizli
24:Balıkesir
25:Karabük
26:Mersin
27: Bayburt

kirmizigül

Üye
Üye
arkadaşlar ben müşteri hizmetlerini aradım sordum mart haziran eylül ve aralık ayında belli bir miktar kesinti oluyormuş (ziraat bankası için geçerli senede 4 kez)örneğin eylülde yatan parayı çektim hesapta az para kalmıştı o parayı eylül ayında hesap işletim ücreti olarak almışlar az bırakmıştık geri kalanıda ekim ayında alınmış oyüzden eksik benim anlayabildiğim bu yani bayan bana hesap işletim ücreti hesapta para olmadığında birşey yapılmıyor hesaba para yattığında kesiyorlar dedi hayırlı akşamlar

YassaX

Üye
Üye
kirmizigül ; Evde Bakım Maaşı yatan hesaplardan yapılan kesinti hakkında daha önceden ben bir konu açmıştım. İçeriği ve LİNKİ Aşağıda verilmiştir :

KONUNUN LİNKİ : http://engelliler.gen.tr/f8/ziraat-...bindan-hesap-isletim-ucreti-alinmamasi-13463/

EVDE BAKIM AYLIKLARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU !!!

Önemli bir bilgi olduğu icin paylaşıyorum... Evde Bakım Maaşı Ziraat Bankasınndan Alınmaktadır.. Ziraat Bankası daha önceleri Hesaplardan Hesap İşletim Ücreti adı altında herhangi bir ücret almıyordu.. Bazı illerde alıyor olabilir... Aldığı Rakamda 3 Aylık : 15 TL ... Ancak Açılan Hesabın, Evde Bakım Maaşı yatan bir hesap olduğunu belirtirseniz , bu İşletim Ücreti Evde Bakım Maaşı yatan hesaplardan alınmayacaktır.. Ben bizzat bugun Ziraat Bankası Şubesine giderek, Operasyon Yetkilisi ile bu konuyu görüştüm ve sisteme girip 1-2 işlem yaparak, artık Evde Bakım Maaşı Hesabımızdan herhangi bir Hesap İşletim Ücreti Kesilmeyeceğini ifade etmişlerdir.. Gecmiş ay içerisinde kesilmiş olan Tutar icin maalesef geri ödeme sozkonusu değildir.. Ancak ileriki aylarda da herhangi bir kesinti olmayacaktır... DUYURULUR ....

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
murat tarsuslu bey ; Sizi kimse yalancılıkla itham etmiyor formda. Ziraat Bankası Almıyorda demiyoruz ...Hesabın; Evde Bakım Maaşı Yatan Bir Hesap olduğunu ( Devletin Verdiği Bir Sosyal Yardım Niteliği Taşıdığı ) Hesap Sahibinin Ziraat Bankası Şubesinde; Yetkili olan kişilere bildirmesi gerekir. İlla da alınıyor diyorlarsa ; Ziraat Bankasının Genel Müdürlüğüne telefon edip durumu bildirin. Benim bir tanıdığımın hesabından da alınıyordu . Ancak yapılan işlem sonucunda artık alınmıyor ... Sonuçta Karlı Çıkan Siz olursunuz, birseyde kaybetmessiniz . Yapılan işlem Sakarya Ziraat Bankası Merkez Şube . Örnek olarakta gösterebilirsiniz ...

Saygılar ...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
YassaX arkadaşımın anlattığı şekilde yapan yüzlerce kişi kesilen hesap ücretini iptal ettirdi. Bunun tartışılacak bir tarafı yok.

serbetcimehmet

Üye
Üye
selam
arkadaşlar
kırmızıgül siz hangi bankadan almaktasınız evde bakım ücretini / ayrıca bu bir maaş değildir arkadaşlar evde bakım ücreti adı altındadır bir yerde gelir olarak gösteremezsiniz bu parayı gelir diye kredi vs de çekemezsiniz ayrıca dediğim gibi ben vakıf banktan 2007 den bu yana almaktayım her ayın dekontunu elimde bulundurmaktayım daha bir defa bir kuruş kesildiğini görmedim gelen eft hesap numarasından ne aktarılmışsa kuruşu kuruşuna hesaba 673.31 olarak yansımaktadır kesmeye hakları yok diye biliyorum mevzuat böyle aramızda bankacı arkadaslar var sitemizde üye ve yönetici arkadaşlar onlardan da daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz ziraat bankası özelleşme yönünde tüm işlem yükünü atm lerin sırtına sarıp personel çıkarımına bile gidildi bu yüzden arkadaşımızın dediği gibi bakım ücreti olarak tanımlanmışsa hesabınız kesilmememilidir ben ce banka yerine siz bankanın memuru ile muhatap olacağınıza ki zira oda sistemde gördüğünü söyleyecekdir bence aile sosyal işlere bağlı olduğunuz il valilik/kaymakamlıkda ki ilgili yetkililere müracat ediniz ANAKAR ile genel müdürlükle mailleşirler gereken çözüm bulunur diye düşünmekteyim benden başka vakıf banktan alan var mı bu evde bakım ücretini arkadaşlar hepiniz T.C ZİRAAT BANKASINDAN mı alıyorsunuz ?

tskelr
saygı ve sevgilerimle

serbetcimehmet

Üye
Üye
bankaların gelir kaynağı arkadaslar kredi kartları olmakla yapılan her işlem için bir mebla elbette alınmaktadır normal vadesiz hesapınıza bağlı atm kartlarında bile aya 3/4 tl gibi düşen bir oranla deniz bank ın benden para kestiğini yaşadım 8/10 ay işlem yapmadığım için hesapta para gördüğünde sistem otomatik olarak 4x8 32 tl kart kullanım bedeli şeklinde parayı otomatik kesmiştir

gresunlu

Üye
Üye
ewt arkadaşlar ist dayım zıraat bankası alıyomuş 3 aylık 15 ytl otomatık ödeme yaparsan 2 fatura kesmıyormuş bende bugun yaptırdım 2 fatura otamatık ödeme gecmişide ödemıyolarmış bankaya sordum özellıkle

gülümse_hayata

Üye
Üye

1:Kırşehir
2:Erzurum
3:Bilecik
4:Kırıkkale
5:Tekirdağ
6:Çanakkale
7:Samsun
8:Burdur
9:Hatay
10:Kahramanmaraş
11:Aydın
12:Konya
13:Zonguldak
14:Kütahya
15:Kastamonu
16:Bursa
17:Sivas
18:Adana
19:Antalya
20:Uşak
21:Nevşehir
22:Adıyaman
23denizli
24:Balıkesir
25:Karabük
26:Mersin
27: Bayburt

Muge

Üye
Üye
Günaydinnnnnnnnnnn istanbulu bekleyenler maaşlar yatmiş...iyi günlerde harcayin......sevgilerimle:)

melek06

Üye
Üye
istanbul bile yattı ankaradan haber yok malisef alan arkadaşlar gülegüle harcasınlar

ibo38

Üye
Üye
Arkadaşlar Kayseriye bakarmısınız bugün yatması gerekiyordu.

gülümse_hayata

Üye
Üye
İbo38 Kayseri Hakkında bir bilgi yok henüz olması durumunda meraklanmayın sitemizde paylaşılacaktır

hercaiyar_29

Üye
Üye
Arkadaşlar Gümüşhane yattı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye