2012-ÖMSS / KURA İle Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı

cesaretli

Üye
Üye
HUNTER---- mesela su bolumde(10020121135 DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI MEMUR İSTANBUL PENDİK GİH 13 1(((2001 7225)) su parantez ıcındek nıt 1 ve nıt2 varya onlardan bırı bıle tutsa tercıhlerım arasında yazabılrmıyım?mesela bana sadece 2001 tutuyor yınede yazabılırmıyım?sımdıden tesekkurler yardımı olursan cok sevınırım

samet42

Üye
Üye
Arkadaşlar Ben Kuralı Atamalar icin Basvuru yapıcam Ama nasıl Bir basvuru Sekli yapıcaz anlamadık Program Kodu diyor Kadro Kodu Diyor Bunlar nasıl olucak birde nit1 nit2 nit3 diyor bunlarıda anlamıs değiliz bilgilendirirseniz memnun oluruz

hunter

Üye
Üye
cesaretli; bir bilgim yok arkadaşım seni yanıltmış olmayım YassaX arkadaşıma sor o bilir..

Moderatörün son düzenlenenleri:

canbaz78

Üye
Üye
derecelendırme nedır? anlamadm puanmı ne oluyor?

umutbitmedi

Üye
Üye
ben gündüz üniversite okumak istiyorum.

hastahanelerde memur yada vhki seçersem gece vardiyasında çalışma imkanım olurmu acaba ..

YassaX

Üye
Üye
ben gündüz üniversite okumak istiyorum.

hastahanelerde memur yada vhki seçersem gece vardiyasında çalışma imkanım olurmu acaba ..

umutbitmedi ; bu tamamen Şansa kalmış bir durum ... Ancak ; Engelli Devlet Memurlarını çok fazla normal mesai saatleri dışında çalıştıracaklarını zannetmiyorum ...

Saygılar ...

marcus_oredius

Üye
Üye
hastahanelerde gece personeli var ben böyle çalışmaktayım vardiyalarımız hafta içi 16/8 arası hafta sonu 8/8 arası. işe 3 günde bir gitmekteyim. bazı zorlukları var. ertesi gün sabahı pestiliniz cıkmış olabiliyor.

umutbitmedi

Üye
Üye
marcus_oredius

her hastahanede gece vardiyası oluyormu acaba, engellilerde kalabiliryormu.

----yani sürekli gece çalışıp, gündüz okula gitmem mümkün olabilirmi.

gece ne iş yapıyor memur.

----geceleri VHKİ de vardiyayakalıyormu,

memur maaşları ne kadar hastahane de çalışan. ve ek ödeme, yan ödeme , döner sermaye vs dahil.

VHKİ , MEMUR ile SH tekniker arasındaki maaş farkı nedir.

lütfen bildiğiniz kadarıyla cevaplarmısınız. teşekkürler.

marcus_oredius

Üye
Üye
hastahanelker 24 saat hizmet verme zorunlu olan kurumlardır. yani bu durumda her hastahane 24 saat hizmet verme durumu vardır. hastahanede çalışan memur 1400 liradan fazla alır. döner sermaye adı altında 500 lira almaktadır. şimdi gih ile sh arasında maaşta bir fark yoktur ( fazla yoktur taş çatlasa 100 lira kadar olur) ama döner sermaye farkları vardır.

ben %58 özürlüyüm ve gece çalışmaktayım. ben çalıştığım bölümde duyma özürlü haricinde hertürlü özürlü çalışabilir kaanatındeyim ( açıklama: tek başımıza çalışıyoruz ve gelen hastalara dosya vermekteyiz bunun için zil bulunmaktadır duyma özürlü arkadaşların zili duyamaycağı için zorluk yaşar) yaptığım iş randevu ilaveleri almak , acil ve servislere gece gelen hasta ların dosyalarını ve rontgenlerini vermek ve araştırma dosyalarını cıkarmak. her nöbet sonrası 3 gün izinlioluyoruz. diğer bölümlerde de benzer şekilde çalışanlar var. bazıları 4-12 12-8 vardiyası yapıp haftanın 5 günü iş başı yapıyorlar.

hastahaneler hakkında daha fazla bilgialmak isterseniz ben çarşamba günü nöbette gidecem ondan önce forumda sıralarsanız çarşamba günü bilmediğim sorularınızı öğrenip cevaplamktan mutlulk duyarım

umutbitmedi

Üye
Üye
çok teşekkür ederim. çünkü tercihi buna göre yapacağım.

ben okumak ve çalışmak istiyorum yani sürekli gece çalışmalıyım..

o yüzden hastahaneyi seçmeyi düşünüyorum

. -- anladığım kadarıyla engellilerde sürekli olarakta gece çalışabilirler hastahanelerde.

-- VHKİ, ile MEMUR arasındaki fark nedir.--- yaptıkları iş ve maaş farkı ?

VHKİ de gece çalışabilirmi acaba.. biliyormusunuz

- çok teşekkür ederim.. kolay gelsin

marcus_oredius

Üye
Üye
bundan tama emin değilim ama her kadronun gece çalışabildiğini sanıyorum. ama çarşamba günü müdürüme sorarak daha kesin cvp vermeye çalışacam.

YassaX

Üye
Üye
umutbitmedi ; VHKİ yani Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Daha Çok Bilgisayar Başında Görev alan ve Bilgisayar Başındaki işleri halleden memur ... MEMUR ise ; Hangi iş uygunsa; o iş verilen Memur.. Diyelim MEB e Atandınız, herhangi bir okulda Fotokopi Çekiyor olabilirsiniz ... Aralarındaki Maaş Farkı kurumdan kuruma degişmekle birlikte 37 TL civarındadır ... Ancak bu hastanelerde görev alma durumları varsa ; Döner Sermaye Nedeniyle Maaş Farkı daha fazla olmaktadır .. Şoyle bir Örnek vereyim : MEB te bir kişi MEMUR olarak işe başlar 2 yıl Sonra Otomatikman VHKİ olur ... VHKİ nin Sorumlulukları biraz daha fazladır ... Ancak ; ilk fırsatta VHKİ olma imkanı varsa ; genelde DEvlet Memurluğu yapan arkadaşlarım özellikle Tavsiye ediyorlar ... Engellilere Pek Gece Görevi Verileceğini de sanmıyorum ...

Saygılar ...

umutbitmedi

Üye
Üye
ben gece çalışıp , gündüz üniversitede okumayı düşünüyorum. o yüzden hastahane yazacağım ama.

ben veteriner sağlık teknikerliği mezunuyum.

- sizin tavsiyeniz nedir.

gece çalışma imkanı verilmezse hastahanede çalışmak istemem

- veteriner sağlık teknikeri ile- hastahanede vhki arasındaki maaş farkı sizce ne kadar olur ?

ve siz hangisini yazmamı tavsiye edersiniz.

---- okumak istiyorum

(biyoloji bölümünde, kazandım kayıtlıyım giresun üniv. ama maddi olanaksızlıktan okuyamadım) . okursam yine hastahaneye biyolog olarak atanma olasılığım var. aynı kurum olduğundan , daha kolay olur. kurumlar arası gecişe göre. biyologalımı en çok hastahanelere oluyor.

-okumak benim için çok önemli. veteriner teknikerliğinde gece işi olacağını pek sanmıyorum.
o yüzden hastahanede şansımı denemek istiyorum.

ama hata yapmakta istemiyorum.

veteriner teknikerliği kazanırsam. bana okula gitme imkanı sunarlarmı acaba.

kafam çok karıştı.

- siz hastahanede engellilere gece işi pek verilmez diyosunuz. ama rica ,minnet belki bir imkan verirler. bu belki için bile değer bence hastahane yazmak.

bu imkanı değerlendirmek istiyorum.

-yardımlarınız, cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

saygılar.

umutbitmedi

Üye
Üye
sayın marcus_oredius

sağlık bakanlığına
yeni girecek önlisans mezunu memur En Az . kaç para Maaş alır , kaç para Döner Sermaye alır acaba .

internette biraz araştırınca sağlık bakanlığı döner + maaş 1600tl alıyoruz diyenler vardı . kafam karıştı.

İsen Buga

Üye
Üye
sayın marcus_oredius

sağlık bakanlığına
yeni girecek önlisans mezunu memur En Az . kaç para Maaş alır , kaç para Döner Sermaye alır acaba .

internette biraz araştırınca sağlık bakanlığı döner + maaş 1600tl alıyoruz diyenler vardı . kafam karıştı.

Doğru cevap: Düz memur Temmuz itibari ile 1700 civarı maaş alır.
Sağlık Bakanlığı ama Maaş 1200 lira döner sermaye 500 lira civarı toplam 1700.
Bölgeye göre döner sermaye değişiyor: Bazı yerlerde maaş+ döner sermaye toplam 1200+100=1300 lira olabilir.

V

Vijdanatilla

Guest
Arkadaşlar, merhaba

sabah tercih listemin sistem girişini yaptım.

ALLAH HERKESİN YAR VE YARDICISI OLSUN...

umutbitmedi

Üye
Üye
sonunda sağlık bakanlığını aramak zorunda kaldım. değişik maaş bilgilerinden sonra

- yalan söylemedilerse en düşük döner 600tl dedi

maaşla birlikte en düşük 2000tl alırsın dedi.

marcus_oredius

Üye
Üye
benim arkadaşım sağlık bakanlığında aldığı döner 520 lira 1230 lirada maaş alıyormuş.

İsen Buga

Üye
Üye
benim arkadaşım sağlık bakanlığında aldığı döner 520 lira 1230 lirada maaş alıyormuş.

Doğru Bakanlıkta döner sermaye konusunda doğru tespit... Ancak Taşralar var mesela hastane, sağlık ocağı, İl Sağlık Müdürlüğü orada maaş+döner sermaye..
Arakdaşına sor heryerde aynı mı? yani taşra ile bakanlık döner sermayesi aynı mı? Benim cevabım hayır. Mesela Bir arakdaşım maaşımdan 2 katı döner sermaye alıyor. Oda güneydoğuda... demek istediğim şu ki heryerde aynı değil güneydoğuda da yüksek olmayabilir.

Görev zorluğuna bağlı olarak döner sermaye artıyor.

Tekerlekli Sandalye