2013 Eylül dönemi maaşını alanlar var mı?

urfa_akbas

Üye
Üye
%40-69 alan varmi lütfen cevap versin biri

septik

Editör
Editör
Denniss
Maaşınız hayırlı olsun gülü güle harcayın.

urfa_akbaş
Arkadaşım ilk ödeme günü postanelerde yoğunluk vardır maaşlar yatacaktır aceleci olmaya gerek yok havalar güzel maaşını çeken arkadaşlar alış verişlerini yaparlar öğleden sonra bilgiler gelmeye başlar

denniss

Üye
Üye
teşekkürler septik...bu arada engel oranı%90 ..martta başvurduk haziranda onaylandığı bilgisi almıştık eylül ayında maaşınız yatar demişlerdi..demekki 2 dönem tam olarak yatmadı bize..

septik

Editör
Editör
denniss
Evet yönetmelikte müracat tarihinden bir sonraki aybaşı diye geçiyor. Sizin ödeme yaklaşık eylül peşin ödendiğini düşünürsek geriye yönelik 600tl verilmiş.
Herşeyi öyle karıştırdılarki işin içinden çıkılmıyor.Bir ara 144 ten bilgi almaya çalışın bakalım neden 1800 tl verilmiş bir hatamı var bir açıklama yaparlar.

Haziranda onaylandığı bilgisini aldık demişsiniz demekki onaylandıktan sonra ki aybaşı itibarı ile maaşınız birikmeye başlamış.Bu durumda 3 ayı peşin toplam 5 ay olur oda yaklaşık 1800 tl civarı olur.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
%70 Ve üzeri maaş miktarı 1205.72 olarak alınmıştır.

AZAD21

Üye
Üye
işin içinde bir haksız uygulama varrrr 2012 eylüll maaşııı 1225 tl almıştık hatırlarsanız neden 1205 tl alacağız aradan 1 yıl geçmesine rağmen..

urfa_akbas

Üye
Üye
Kardş bende çok kurcaladim bu mesleyi hiçbir sonuç alamadim

toprakadam

Üye
Üye
Postaneden bakın birde
ustad postaneye gıttım para yatmış gerı cekmışler bende vakıfa gıttım kimlik no ile baktı dedı para yatmış git al yıne gıttım postaneye postane parayı cekmişler bir kagıt verdı o kagıtla tekrar vakıfa gittim dedi hesabında 1698 tl var nasıl vermıyorlar tekrar postaneye gıttım vakıfın verdıgı kagıtla postane yıne baktı ptt ye para yatırlmamış yıne vakıfa gıttım ordakı görevli aradı bakanlıkı meşgul calıyordu gıt ptesı gel dedı bende aile bakanlıgını aradım dedı hesabında para var bazen yenı aylık yattıgından dolayı problem oluyor yarın tekrar postaneye gıt al dedıler
yalnız benım anlamadıgım 15 senedır aylık alıyordum 40 rapor ile mart 2013 de aylık alamamıştım vakıf benı hastaneye sevk edıp mayısta rapor 70 üstü alıp vakıfa teslım ettım hazıranda kabul edıldı dedeilerki tem-ags aylıgını eylül ayı ıtı barı ile alacaksın temmuz ağs aylıgı 40 ile hesaplanmış gerıye dönuk ödeme de yok toplam 1698 gözüküyor burda bir yanlışlık yokmu

septik

Editör
Editör
toprakadam
Gerekçeleri nedir biri yatmış diğeri geri gönderilmiş diyor.
Burada sorun sizde değil,evraklarınız ve şartlarınız tamam ve mütevvelli heyetinden kabul görmüş ve onaylanmış maaş hakkınız doğmuş hata sydv ve ptt arasında bir yerde
Bugünde gittim alamadım demişsiniz fakat size pazartesi gelin denmiş hataları neyse anca düzeltebilecekler demekki sizde pazartesi günü gidersiniz inş hatalarını düzeltirler ve maaşınızı ve içerde biriken paranızı verirler.
Toplu para 1698 tl görünüyor sorunuza en doğru cevabı sydv verebilir.

toprakadam

Üye
Üye
cevabın icin tşkler
bende anlamdım 2 gündür git gel sıkıntıdan bittim vakıf ta şasırdı bakanlıka ulaşmaya calıştı ulaşamadı
en son da 144 düşürebildim dedi senin adına kayıtlı işyeri var sıgortalasın o yüzden aylıkın cekılmiş ama 2022 aktif hazıranda kabul olmuş dedim ya siz hayali bir işyerı ve sıgortalımı yaptınız beni benim işyerim olsa veya sıgortalı olsam neden 2022 aylıgına muhtac olım 2013.mart ayında dedınız sürekli olan raporumu süreli olarak gösterip aylıgım durdu yenıden hastaneye sevk yaptınız %70 üstü ile hazıranda onaylandı ve aylığım aktif oldu cekecegimm gün iptal ettıler o da yönlendırme yaptı sosyal uzmana dedım benım ne sıgortam nede işyerım var olsaydı vakıf zaten red ederdi hemde ben başvurmazdım 1993.1995 arası dukkan vardı terk ettim yanı kapattım dedi senin yerıne genel mudurluge dilekce verecegiz bekle dedi ; sonra vakıfa gittim ne oldu sorunum cözülmedimi yok dedi ben de bişey anlamadım dedim 144 diyorkı sen sigortalısın baktı yok öyle bişey senın 1993. 95.arası dukkanın vardı o da kapatmışın evde calışan veya sigortalı da yok p tesi tekrar gidecegim 144 dedı 170 sor ben de aradım dedi senın adına hic bişey yok şu an sen 2022 aylık alıyor gözüküyorsun
ben şasırdım bitkin ve aşırı derecede yorgun
anlıyan hocalardan yardım beklıyorum 9 aydır sıkıntı cekıyorum

acaba sıstem demı hata var yada hep banamı denk gelıyor bu şansızlık

septik

Editör
Editör
Bu durumda haklıyken haksızlığa uğramış oluyorsunuz.
Pazartesi gidin bakalım sonuç değişecekmi değişmese dahi bir kaç gün arayla durum hakkında bilgi almak için sydv nin kapısını çalın inş hatalarını düzeltirler.
Şimdilik gelişmeleri takip edelim benzer olay yaşayan arkadaşlarımızdan gelecek bilgilerede bakarız.
En kötü ihtimalle kurumu dava edersiniz sizden çıkar olay, onlar uğraşsınlar.

toprakadam

Üye
Üye
hocam sana çok tşkler burdakı sydv de sıkın tı yok onlar zaten dosyalarımı göruyorlar onlarda saşırdılar kabul olunmuş maaşın aktıf tır para mıktarını bile dökümanla bana verdı ptt de alabilmem icin ama ptt dıyor yatırılmış gerı cekılmış merkezi yanı ankarayı dün aradıgımda dedi aylığını alabilirsin sıkıntı yok bügun ıse bambaşka 144 sıgortan var dıye cekılmış dıyor vakıf ta yok öyle bişey olsaydı zaten kabul olmazdı işleme bile almazdık 1993 .95 arası dukan işyeri kaydın vardı o da kapattın terk vermışin

septik

Editör
Editör
Sydv kendi içersindeki yazışmalarla diyelim sizin bilgilerin kabul edildiğinde gönderilen yere sizin bir itiraz dilekçenizi ekleyip mevcut kendi gelir ve sgk gibi araştırmalarınıda ekleyip göndirirlerse durum çözülür gibi.
Pazartesi sydv na gittiğinizde sizin ne yapmanız gerektiğini öğrenirsiniz ben bir üst satırda itiraz dilekçesi dedim ama ne gibi bir işlem yapmanız gerekiryorsa öğrenir uygularsınız.
Hayırlısı diyelim.

toprakadam

Üye
Üye
tşkler hocam burdakı de vakıf bakanlıgı aradı ama düşüremedi sebebi ney dıye nıye aylıgını cekemedı dıye not aldı sorunu öğrenmeye calışacam dedı bu hatanın sebebı veya neden aylık gerı cekılmış dıye
GSS Kapsamı 60/c-3 kapsamında sigortalı olanlar 06.09.2013

inşallah sıstem dekı hatayı düzeltırler
hocam zaten bende şans olsa ydı martta problem olmazdı ama hayırlı sı olsun inşallah sorunum giderilir

toprakadam

Üye
Üye
böyle sorunlar oluyormu normalmıdır
başka arkadaşların başına böyle sorunlar gelmişmi acaba

toprakadam

Üye
Üye
BENİM ŞANS sıma sistem hataları hep beni buluyor bu 3 sefer bir dönemki aralık aya kaldı ama benimde cok ihtiyacım var cocuklara okula gidecek bayram yaklaşıyor
bunun başka yolu yokmu ne yapmam lazım anlıyan arkaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum

Tekerlekli Sandalye