2013 Kasım Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mt_44

Üye
Üye
inşallah engellilere bu yardımın ulaşması konusunda görevli olan memur arkadaşlar verdikleri bu maaşın sanki kendilerinin cebinden veriliyormuş ve sadakaymış gibi görenler benim durumuma düşmezler allah herkesi ben ve benim durumumda olanların yardımcısı olsun... 5 kişilik bir aileyiz 2 okula giden çocuk var ve tek gelirimiz 730 tl evde bakım maaşı onunda birazını teb bankası bazen kesiyor hesap işletim ücreti diye neyse birde 3 ayda bir 750 tl toplam aylık gelir 980 tl başka gelirimiz yok 980/30=32.50 tl günlük eder 32.50/5=6.5 tl kişi başı gelir ve başımıza yıkılmak üzere olan bir ev allahtan kira değil bu şekilde geçinebilmek için bir uzman danışmana ihtiyacım var yol gösterirseniz sevinirim herkese şimdiden teşekkürler iyi günler dilerim...

sudem34

Üye
Üye
Allah yardimciniz olsun insaallah bian once yatar maasiniz

sivasspor

Üye
Üye
Sivas hala yatmadi carsamba gunu yatacagini soylediler

sivasspor

Üye
Üye
Arkadaşlar bir sorum olacak bilgisi olan varsa yardimci olursa çok sevinirim eşim benim rahatsizliğimdan dolayi evde bakim ücreti aliyor ancak 2 de oğlum var 1 i belediye bünyesinde şirket elemani olarak işe girecek diğer oğlum ise askerden yeni geldi İŞSİZ kendi emekli maaşim var EŞİM evde bakim ücreti aliyor oğlumda işe girdiği takdirde bakim ücretini iptal ederlermi acaba bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim oğlum evlenecek nasipse ama 1 sene kadar bir birikim yapip evinin eşyasini düğün masraflarini karşilamasi için birikim yapacak benim evime bir faydasi olmayacak doğal olarak kurum da evde kalan kişilerden birisi dahi işe girerse bilgi verin demişti ne yapmam gerek keserlermi acaba maaşi??? YOKSA İKAMET DEĞİŞİKLİLİĞİ Mİ YAPSA OĞLUM NE OLUR SIKINTI YAŞARMIYIZ????

sivaslı58

Üye
Üye
Arkadaşlar bir sorum olacak bilgisi olan varsa yardimci olursa çok sevinirim eşim benim rahatsizliğimdan dolayi evde bakim ücreti aliyor ancak 2 de oğlum var 1 i belediye bünyesinde şirket elemani olarak işe girecek diğer oğlum ise askerden yeni geldi İŞSİZ kendi emekli maaşim var EŞİM evde bakim ücreti aliyor oğlumda işe girdiği takdirde bakim ücretini iptal ederlermi acaba bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim oğlum evlenecek nasipse ama 1 sene kadar bir birikim yapip evinin eşyasini düğün masraflarini karşilamasi için birikim yapacak benim evime bir faydasi olmayacak doğal olarak kurum da evde kalan kişilerden birisi dahi işe girerse bilgi verin demişti ne yapmam gerek keserlermi acaba maaşi??? YOKSA İKAMET DEĞİŞİKLİLİĞİ Mİ YAPSA OĞLUM NE OLUR SIKINTI YAŞARMIYIZ????

Maaşınız ve işe girecek oğlunuzun alacağı maaşı toplayın.
Toplam gelirinizi evde kaç kişi iseniz ona bölün,çıkan tutar 487. tl yi aşıyorsa bakım ücreti kesilir.
Kısaca evde kaç kişi iseniz toplam geliriniz 487.tl yi geçmiyor olması lazım.

sivasspor

Üye
Üye
maaşınız ve işe girecek oğlunuzun alacağı maaşı toplayın.
Toplam gelirinizi evde kaç kişi iseniz ona bölün,çıkan tutar 487. Tl yi aşıyorsa bakım ücreti kesilir.
Kısaca evde kaç kişi iseniz toplam geliriniz 487.tl yi geçmiyor olması lazım.

hocam peki maaşiniz ve oğlunuzun maaşi demişsiniz benim emekli maaşim ve oğlumun maaşi 2 si nin toplaminin evdeki kaç kişi kaliyorsak bölümü ile mi yoksa emekli maaşim+oğlumun maaşi+ bakici maaşi bu 3 ünün mü bölümü yani kisaca şöyle diyim oğlum 980 tl maaş alacak emekli maaşim 923 lira bunun toplami 1903 tl yapiyor 4 kişi kaliyoruz evde KİŞİ BAŞI GELİR 475 tl olacak bakim ücreti hariç evden ikametini değiştirse ne gibi durum olur yardimci olurmusunuz?

sivaslı58

Üye
Üye
hocam peki maaşiniz ve oğlunuzun maaşi demişsiniz benim emekli maaşim ve oğlumun maaşi 2 si nin toplaminin evdeki kaç kişi kaliyorsak bölümü ile mi yoksa emekli maaşim+oğlumun maaşi+ bakici maaşi bu 3 ünün mü bölümü yani kisaca şöyle diyim oğlum 980 tl maaş alacak emekli maaşim 923 lira bunun toplami 1903 tl yapiyor 4 kişi kaliyoruz evde KİŞİ BAŞI GELİR 475 tl olacak bakim ücreti hariç evden ikametini değiştirse ne gibi durum olur yardimci olurmusunuz?

Bakıcı maaşını hesaba katmayın.şu gelirle 487.tl yi aşmıyorsunuz.bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

sivasspor

Üye
Üye
bakıcı maaşını hesaba katmayın.şu gelirle 487.tl yi aşmıyorsunuz.bi sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

hocam son olarak şu soruyu sormak istedim kurum evde işe giren birisi olursa haber verin demişti haber vermememe durumunda ne gibi sorunlar olur yani kişi başi gelirin tesbiti için mi bildirmemizi istiyorlar bildirmeme gibi durumda ne sikintilar olur???

sivaslı58

Üye
Üye
herhangi bir değişikliği mutlaka kuruma bildirin atlamayın sakın,sonrasında sıkıntı yaşamamak için.
Ayrıca o konuyuda memur'a sorun.kesin bilgi almış olursunuz.

sivasspor

Üye
Üye
herhangi bir değişikliği mutlaka kuruma bildirin atlamayın sakın,sonrasında sıkıntı yaşamamak için.
Ayrıca o konuyuda memur'a sorun.kesin bilgi almış olursunuz.

çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ALLAH razı olsun hayırlı geceleriniz olsun ALLAH a emanet olun bu arada maaşlar çarşamba günü yatacakmış eğer onu bekliyorsanız 1:30 da yatar diye bence sabah bakın derim çünkü bire bir görüştüm çarşamba dan önce kesinlikle yatma ihtiamali bulunmuyor dediler ALLAH rahatlık versin iyi geceler....

sivaslım

Üye
Üye
sivasa yattığı zaman hemen dönün çok kişi bekliyor buradan haber...

Ferid

Üye
Üye
Sivas yatmış :D şimdi öğrendim,gidiyorum çekmeye ;)

hayali

Üye
Üye
Ferid Emn msini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye