2013 / ÖMSS - 1. Tercih Dönemi İçin Genel Anlamda Adet ve Tarih Yorumlarım

YassaX

Üye
Üye
ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Kılavuzu Detayları Hakkındaki Genel Yorumlarım Şu Şekildedir :

Açıklanan 8.115 Adet Kadro Hakkındaki Kişisel Yorumlarım : Diyanet Kadrolarının Düz Memurluğa çevrilmesi diye birşeyin sözkonusu olmadığını düşünüyorum... 5.423 Adet Engelli Kadrosunun detaylarını DPB yayınlamıştı ve ÖSYM Başkanlığı'na göndermişti. Ayrıca; artı 2.692 Kadro eklenip, Kadro Sayısı 8.115 Adet Engelli Kadrosun cıkmış durumda ... Başbakanın açıklaması 8.115 Adet Engelli Kadrodur ...Engelli Öğretmen Kadroları 8.115 Adet Kadroya dahil olmayacağını düşünüyorum .. 2.692 Artan Kadronun da Sanırım 2.000 i Sağlık Bakanlığı , 400 ü İçişleri Bakanlığı , kalan 292 kadro ise Muhtelif Kurumların Engelli Kadrolarıdır diye düşünüyorum ... Ayrıca Engelli Öğretmen Atamaları konusunda MEB'in açıklayacağı Kadronun da 8.115 Engelli Kadrosu haricinde 500 Adet Engelli Öğretmen Kadrosu olacağı düşüncesindeyim ...

ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Kılavuzunun Yayınlanma Tarihi Hakkındaki Düşüncelerim de Şu Şekildedir :

Şu an için Resmi kurumlar nezdinde açıklanmış bir tarih yok ... Engelli Öğretmen Kadroları ve diğer artan kadroların çalışmaları sürmektedir ... Tahminime göre ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Süreci ; Şubat 2013 'ün son haftası ( 25 Şubat 2013 - Pazartesi & 1 Mart 2013 -Cuma ) ya da Mart 2013 'ün ilk haftası ( 4 Mart 2013 - Pazartesi & 8 Mart 2013 - Cuma ) arasında başlayacağı düşüncesindeyim ...

NOT : Bu yorumlar tamamen bana ait Kişisel Yorumlardır … Bilginiz Olsun ... Kimse yaptığım yorumlara göre hareket etmesin ve bana sorumluluk yüklemesin ...

Herkes için Hayırlısı Olsun ... ALLAH YAR & YARDIMCIMIZ OLSUN ...

Saygılar ...

MATRA

Üye
Üye
Sağ gösterip sol vurma

ÖMSS / 2013 - 1. Tercih Kılavuzu Detayları Hakkındaki Genel Yorumlarım Şu Şekildedir :

Açıklanan 8.115 Adet Kadro Hakkındaki Kişisel Yorumlarım : Diyanet Kadrolarının Düz Memurluğa çevrilmesi diye birşeyin sözkonusu olmadığını düşünüyorum... 5.423 Adet Engelli Kadrosunun detaylarını DPB yayınlamıştı ve ÖSYM Başkanlığı'na göndermişti. Ayrıca; artı 2.692 Kadro eklenip, Kadro Sayısı 8.115 Adet Engelli Kadrosun cıkmış durumda ... Başbakanın açıklaması 8.115 Adet Engelli Kadrodur ...Engelli Öğretmen Kadroları 8.115 Adet Kadroya dahil olmayacağını düşünüyorum .. 2.692 Artan Kadronun da Sanırım 2.000 i Sağlık Bakanlığı , 400 ü İçişleri Bakanlığı , kalan 292 kadro ise Muhtelif Kurumların Engelli Kadrolarıdır diye düşünüyorum ... Ayrıca Engelli Öğretmen Atamaları konusunda MEB'in açıklayacağı Kadronun da 8.115 Engelli Kadrosu haricinde 500 Adet Engelli Öğretmen Kadrosu olacağı düşüncesindeyim ...

Çalışma bakanına 3227 kadroyu sağlık bak. kadrosunu ve ( verip te tutmadığım yoktur sözünü) hatırlatmak lazım. 10000 ne tamamlamyı geçtim, istendiği söylenen kadroları yemesinler.gerçek manada sağlıklı bir açıklama duyamadık birtürlü. hep son dakika golleri attılar.bimere ve bakanlıklara mail atacağım ve herkeside bu kadroların artırılması için bu kurumlara mail atmaya çağırıyorum. Unutmayın 657 sayılı kanunda 2. alım yok...yasax ın yorumundaki gibi bende aynı düşünüyor ve böyle çıkarsa öncekinden daha az arkadaşın yerleşeceğine inanıyorum.

Tekerlekli Sandalye