2015 Şubat Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ilyaskirmanci

Üye
Üye
maşallah bu ay sanki bir düzen var bir günde 20 il yattı kaç yıldır hiç böyle yatırıldığını görmemiştim doğrusu inşallah her ay böyle düzenli bir tarih olur

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şubat ayı evde bakım maaşı yatan iller

1- Tokat
2- Antalya
3- Amasya
4- Aksaray
5- Tekirdağ
6- Çankırı
7- Giresun
8- Burdur
9-Diyarbakır
10-Kırklareli
11-Karabük
12-Zonguldak
13-Denizli
14-Sakarya
15-Mardin
16-Balıkesir
17-Eskişehir
18-Diyarbakır
19-Kırıkkale
20-Afyon
21-Bilecik
22-Hatay
23-samsun
24-Malatya
25-Bursa
26-Manisa
27-Mersin
28-Konya
29-Bursa
30-Ankara
31-İstanbul
32-Kocaeli
33-İzmir
34-Kütahya
35-Sivas
36-Muğla
37-Adana
38-Muş
39-Ağrı
40-Şanlıurfa
41-Aydın
42-Trabzon
43-Uşak
44-Kırşehir
45-Erzurum

sinandeniz

Üye
Üye
şimdi bakin arkadaşlar bu ay bur çok ilimiz in evde bakim maaşlari üç aşaği beş yukari erken yatti güzel inşallah her ay böyle düzelli yatar ama yinede oynamalar olacaktir bu ay erken yatti diye kimseden ya neden erken yatti keşke gününde yatsaydi şimdi önümüzdeki ay hesaplar uymicak diye kimse tek bir cümle yazmadi herkez maaşini aldi afiyetle gül gibi ihtiyaçlarini karşiladi allah bereketli güle güle harcamanizizi nasip etsin önümüzdeki ay başlar bazi arkadşlar nerde kaldi neden yatmadi elde avuçta beş kuruş kalmadi memurlarin tuzu kuru kafalarina öre yatiriyorlar vs vs gibilerinden leştirilerde bol bol bulunacak de ek o ki arkadaşar herşey olmasada bizim elimizdede birşeyler var yani erken yatti diye paralar erkenden çekilip harcanip bitiyor sonrada iple halatla diğer ayi bekliyoruz hepimiz biliyoruz ki bir ay diğer bir ayi tutmuyor bunu göz önünde bulundurularak harcamalar yapilsa ortadan tamamen sorun kalkmasada kirmizi aşik sorun olmayacak neyse yanliş anlaşilmaktanda çekindiğimden herkese maaşlarini güle güle harcamalari dileklerimle sağlikli günler dilerim tüm arkadaşlara.

cruzinter

Üye
Üye
mrb ben ıstanbulda evde bakım parası yattı dıyenler emeınmısınız benım yatmadı daha nerden ogrenebılrız

cruzinter

Üye
Üye
haftasonu evde bakım ıstanbul ıcın para yatırmıyormu normalde acaba

serdar0

Üye
Üye
Ankara yattımı ya dün bakdıgımda yatmamıştı.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Ankaranın yattı bilgisi geldi sizin maaşınız yatmadıysa bir araştırın sorun neymiş öğrenmeye çalışın.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Şubat ayı evde bakım maaşı yatan iller

1- Tokat
2- Antalya
3- Amasya
4- Aksaray
5- Tekirdağ
6- Çankırı
7- Giresun
8- Burdur
9-Diyarbakır
10-Kırklareli
11-Karabük
12-Zonguldak
13-Denizli
14-Sakarya
15-Mardin
16-Balıkesir
17-Eskişehir
18-Diyarbakır
19-Kırıkkale
20-Afyon
21-Bilecik
22-Hatay
23-samsun
24-Malatya
25-Bursa
26-Manisa
27-Mersin
28-Konya
29-Bursa
30-Ankara
31-İstanbul
32-Kocaeli
33-İzmir
34-Kütahya
35-Sivas
36-Muğla
37-Adana
38-Muş
39-Ağrı
40-Şanlıurfa
41-Aydın
42-Trabzon
43-Uşak
44-Kırşehir
45-Erzurum

ilyaskirmanci

Üye
Üye
arkadaşlar bursadan kurumdan gelmişler eve not bırakmışlar salı günü kuruma geliniz diye bugün kuruma gittim kurul toplantısına girdim kurumda değişikler var ve çoğu kişiyi de kuruma davet etmişler gelmeyenlerin maaşlarını kesmişler kurum benden ve bir çok kişiden aynı şeyleri istedi benden istedikleri hani ilk başta nasıl baştan sona oraya buraya gidiyorsak aynı şeyleri tekrardan yapacakmışız sordum neden maaşımız mı kesildi diye yok maaşınız kesilmedi eğer gelmeseydiniz kesilcekti dendi 2015 yılında bütün evde bakıcılardan tekrardan tapu ssk bağkur vergi falan filan evrakları en baştan yaptırılmaları isteniyormuş yaptırmayanların maaşları kesiliyormuş bu bütün illerde geçerliymiş bana bu şekilde anlattılar bayada yardımcı oldular bu sene için bütün evde bakım aylık alanların tekrardan evrakları yaptırması gerekiyormuş tekrardan hesaplamalar yapılıp maaşın devam edip etmeyeceğine kara vermek için böyle bir yazı gelmiş ankaradan onlara kurumdan verdiler bu bilgiyi bilgilendirmek amacıyla paylaşmak istedim

VIP

Üye
Üye
arkadaşlar bursadan kurumdan gelmişler eve not bırakmışlar salı günü kuruma geliniz diye bugün kuruma gittim kurul toplantısına girdim kurumda değişikler var ve çoğu kişiyi de kuruma davet etmişler gelmeyenlerin maaşlarını kesmişler kurum benden ve bir çok kişiden aynı şeyleri istedi benden istedikleri hani ilk başta nasıl baştan sona oraya buraya gidiyorsak aynı şeyleri tekrardan yapacakmışız sordum neden maaşımız mı kesildi diye yok maaşınız kesilmedi eğer gelmeseydiniz kesilcekti dendi 2015 yılında bütün evde bakıcılardan tekrardan tapu ssk bağkur vergi falan filan evrakları en baştan yaptırılmaları isteniyormuş yaptırmayanların maaşları kesiliyormuş bu bütün illerde geçerliymiş bana bu şekilde anlattılar bayada yardımcı oldular bu sene için bütün evde bakım aylık alanların tekrardan evrakları yaptırması gerekiyormuş tekrardan hesaplamalar yapılıp maaşın devam edip etmeyeceğine kara vermek için böyle bir yazı gelmiş ankaradan onlara kurumdan verdiler bu bilgiyi bilgilendirmek amacıyla paylaşmak istedim

Bu durumu konu açarak paylaşırsan daha çok kişinin haberi olur. Bizde bakım maaşı alıyoruz ama gelen giden yok henüz.

ilyaskirmanci

Üye
Üye
Bu durumu konu açarak paylaşırsan daha çok kişinin haberi olur. Bizde bakım maaşı alıyoruz ama gelen giden yok henüz.

bende 4 senedir alıyorum hiç denetime gelmediler ama maaşımız kesilmemiş kurum verdi bu bilgiyi yeni yönetmelik gereği evraklar tekrardan sil baştan yapılıyormuş bu sene için

hastaadam

Üye
Üye
ARKADAŞLAR BAKIM MAAŞ ÖDEME TARİHİ HER AYIN 1 İNDE MÜDÜRLÜKLERİN BANKAYA TALİMATIYLA ÖDENMESİ GEREKİYORMUŞ YASANIN EN ALT SATIRLARINI OKUYUN

Evde Bakım Maaşı.com
Engellilerin Evde Bakımına Destek İçin Verilen Sosyal Yardımlar
9 Aralık 2014, Salı günü eklendi1154 defa incelendigoogle ara

19/02/2014 tarihli ve 28918 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6518 sayılı Kanunla değiştirilen 2828 sayılı Kanunun Ek 7 nci maddesinde
Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgari ücretin aylık net tutarının 2/3'ünden daha az olan engellilerin muhtaç sayılacağı ve bunlardan bakıma ihtiyacı olan engellilerin evde bakımının desteklenmesi amacıyla sosyal yardım ödeneceği, ortalama aylık gelir tutarının hesaplanmasında, hanede birden fazla bakıma ihtiyacı olan engelli bulunması halinde, birinci bakıma ihtiyacı olan engelliden sonraki her bakıma ihtiyacı olan engellinin iki kişi sayılacağı,
Ayrıca mezkur kanunun Geçici 10 uncu maddesinde de, 01/07/2014 tarihine kadar, gelir değişikliğinin ya da sosyal yardımlara hak kazanılması için gerekli olan gelir tespitinde önceki mevzuata göre işlem yapılacağı hüküm altına alınmıştır.
Bu kapsamda, bakıma ihtiyacı olan engellilerin evde bakımının desteklenmesi amacıyla yapılacak olan sosyal yardımlar ile ilgili olarak, başvuru alınması, muhtaçlığa ilişkin gelirin hesaplanması, bakım ihtiyacının belirlenmesine yönelik değerlendirmelerin yapılması, sosyal yardım bağlanması ve ödemelerin yapılması ile diğer konulara yönelik tüm iş ve işlemlerin;
01/07/2014 tarihine kadar, 30/07/2006 tarih ve 26244 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan "Bakıma Muhtaç Özürlülerin Tespiti ve Bakım Hizmeti Esaslarının Belirlenmesine İlişkin Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda,
Bu tarihten sonra da yeni bir yönetmelik yayınlanana kadar, kanun değişikliğinde getirilen muhtaçlığa ilişkin gelir hesaplamasında hane yaklaşımı ve hane içinde birden fazla bakıma ihtiyacı olan engelli bulunması halinde, birinci bakıma ihtiyacı olan engelliden sonraki her bakıma ihtiyacı olan engellinin iki kişi sayılması hükümleri de dikkate alınmak suretiyle söz konusu yönetmelik düzenlemeleri çerçevesinde İl Müdürlükleri tarafından yürütülmesine devam edilmesi,
Ayrıca, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarının tespiti ve hesaplanmasında, tüm hane bireylerinin Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) sorgulamalarının kullanılması ve ödemelerini sistem dışında manuel olarak gerçekleştiren İl Müdürlüklerinin, Yönetim Bilgi Sistemi (YBS) kayıtlarını iki ay içerisinde tamamlayarak tüm iş ve işlemlerin YBS üzerinden yapılmaya başlanılması,
Ödenek aktarma işlemlerinin 31/12/2014 tarihine kadar, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılmasına devam edilmesi, 01/01/2015 tarihinden sonra ise Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılması hususlarında,
Bilgi edinilmesini ve gereğini önemle rica ederim.
Doç. Dr. Ayşenur İSLAM

kosovali1

Üye
Üye
ilyaskirmanci,ben bakım maaşı alalı 2 yıl oldu ve iki yıl sonra 3,5 hafta önce keşif incelemeye geldi böle bişe sölemediler böle bişe olsaydı söylerlerdi heralde.

VIP

Üye
Üye
ilyaskirmanci,ben bakım maaşı alalı 2 yıl oldu ve iki yıl sonra 3,5 hafta önce keşif incelemeye geldi böle bişe sölemediler böle bişe olsaydı söylerlerdi heralde.

Hangi şehirde ikamet ediyorsunuz? Hiç evrak istemeden sadece hastayı ve bakıcısını kontrol mü ettiler?

kosovali1

Üye
Üye
hatayda ikamet ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tekerlekli Sandalye