2015 te Evde Bakım Maaşı Nekadar Olacak

kosovali1

Üye
Üye
ne olur moralim bozuk doğru bilgi istiyorum

Can35

Üye
Üye
ne olur moralim bozuk doğru bilgi istiyorum
kosovalı arkadasım bizim evde bakım maasının kanunu bir asagıda, biz memur degilizki memur olmak icin 657 li kanuna tabi olmamız lazım sonucta bizler sosyal yardım alıyoruz.....

Can35

Üye
Üye
19 Şubat 2014 ÇARŞAMBA
Resmî Gazete
Sayı : 28918

KANUN

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ

HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME İLE BAZI KANUN VE

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR KANUN

Kanun No. 6518 Kabul Tarihi: 06/02/2014
yayınlanan kanunun aşağıdaki maddesine göre

MADDE 21 – 2828 sayılı Kanunun ek 7 nci maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
“EK MADDE 7 – Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgarî ücretin aylık net tutarının 2/3’ünden daha az olan bakıma ihtiyacı olan engellilere, resmî veya özel bakım merkezlerinde bakım hizmeti ya da sosyal yardım yapılmak suretiyle evde bakımına destek verilmesi sağlanır. Hanede birden fazla bakıma ihtiyacı olan engelli bulunması hâlinde, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarının hesaplanmasında birinci bakıma ihtiyacı olan engelliden sonraki her bakıma ihtiyacı olan engelli iki kişi sayılır.
Bakıma ihtiyacı olan engellilere özel bakım merkezlerinde sunulacak bakım hizmetinin karşılığı olarak belirlenecek kişi başına aylık bakım ücreti tutarı, (20.000) gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çarpımı sonucu bulunacak tutardan fazla olamaz. Bakıma ihtiyacı olan engellinin evde bakımına destek için ise (10.000) gösterge rakamı ile memur aylık katsayısının çarpımı sonucu bulunacak tutar kadar aylık sosyal yardım yapılır.

Can35

Üye
Üye
2015 sene boyu zam almazmıyız
2015 ilk altı ayında %3 alıcagız sonraki altı ay icinde %3 alıcagız yukarıdaki ilk mesajımda tahmini alacagımız maasları yazdım tabi dun maliye bakanı %3+3 zam yapılacak dedi yıl sonunda memur sendikası ile devlet zam oranlarını belirleyecek katsayı o zaman netlesek memura yapılan ek zamlar ne yazık ki bize yansımayacak....

bukalemun1976

Üye
Üye
2014 yılın bize verilen ve sonrada geri alınan zam için dava hakkımızın olup olmadığın bilen var mı? kazanılmış hakkımız bizden alınmıştır. hale evden bakım için aranan şart asgari maaş üzerinde hesaplanıyor iki farklı değerlendirme olduğunda kararname hakkında iptal davası açılamaz mı?

sinandeniz

Üye
Üye
benim kurnazlık felan yaptığım yok herkez kendi penceresinden bakarak konuşur konuşurkende karşısndakine sarfettiği kelimeyi karşısında ayna olarak görrek konuşur bilmem bu lafımmdan ne anladın ben orada söylemek istediğim kelime devletin biz engelllilere çok yavaştan ve ağırdan hareket ettiğini çoğu yerde haksızlık ettiğini söylemeye çalıştım ama nato mermer nato kafa ne yaparsın neyse polemiğe girilmiş gibi anlaşılmadan konuyu kapatıp bir dahada bi başlığa bakmamaküzere çıkayım kalın sağlıcakla
sinandeniz arkadaşım;
bir dediğin diğeriyle çelişiyor, önce 'devletimiz çok şükür açıkta bırakmıyor' diyorsun sonrada kurnazlık yaptı maaş niye 810 tl olmadı diyorsun.
böyle düşünmeyin bence kararlı olun.
'her halk hak ettiği şekilde yönetilir' kavramını doğrulamış oluyoruz bu şekilde..

Hataylı_72

Üye
Üye
ben mi sana kurnaz demişim? yazdıklarını oku istersen kurnaz lafını sen şurada kullandın. ben de sana devlete önce şükranlarını bildirip sonra da ona kurnazlık yaptın dememelisin dedim o kadar..

bana sarfettiğin şu sözlere gelince:
nato mermer nato kafa = zeka seviyesi gelişmemiş insan için kullanılan söz..

bunu da forum yöneticilerinin görüşlerine bırakıyorum ve yaptırımlarını merakla bekliyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Konuyu uzatmanın anlamı yok arkadaşlar. Kişisel sataşmayı bir kenara bırakın lütfen...

nzsu

Üye
Üye
2015 yılı kişi basına düsen gelir belli oldumu acaba?

arkadaslar 2015 yılı kişi basına düsen gelir ne kadar bilen varmı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2015 için asgari ücret belli olsun hesaplamayı yapar sitede duyururuz.

VIP

Üye
Üye
Asgari Ücret açıklandı. İlk altı ay için 857 tl. Bizim maaşlarda 857 tl mi olacak acaba?

merber

Üye
Üye
Asgari Ücret açıklandı. İlk altı ay için 857 tl. Bizim maaşlarda 857 tl mi olacak acaba?

Sen daha çok beklersin başımızdaki büyükler Yoksula verdikleri üç kuruş evde bakım parasını kuşa çevirmek için hesaplama sistemini değiştirdi bunların allah belasını versin kendilerine gelince dünyanın zammını yapıyorlar gariban gelince yılda yüzde 10 fazla yüzde 6 verelim diye şerefsizlik yapıyorlar sizde dua ediyorsunuz allah bunları bildiği gibi yapsın lafa gelince hak hukuk suriyelilere 5 milyar dolar harcadık diye hava atıyor vicdanlarda bize gelince 3 kuruş kesmek için her türlü şaklabanlığı yapıyorlar nerdesin aile ve sosyal Pol. Bakanı hiç sesin çıkmıyor bütün söyledikleri yalan bunlar vicdansız .....

gülümse_hayata

Üye
Üye
Asgari ücret açıklandı fakat memur katsayısına göre evde bakım maaşı zammı belli olacak. Şuan sadece kişi başı düşen miktardaki artış belli oldu bu da yeni asgari ücrete göre

01.01.2015 - 30.06.2015 tarihleri arasında geçerli olmak üzere evde bakım aylıkları için hanede kişi başına düşen aylık gelir sınırı 572,64 TL olacaktır

Memur katsayısıda netleşince bütün hesaplar tam olarak netlik kazanacaktır ve sitemizde paylaşılacaktır.

Tekerlekli Sandalye