2015 Yılı Evde Bakım Maaşı Miktarı ve Kişi Başı Gelir Belli Oldu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evde bakım maaşı için aracın rayiç bedeli kişi başı gelire dahil edilmiyor. Rayiç beden 2022 maaşı için geçerli.

Aycan

Üye
Üye
Ailede 6 kişiyiz oglum askerden gelince işe gircek baba asgari ücret alıyor ben evde bakım ve 3 aylik maas alıyorum engelli oglumdan sormak istedigim oglum askerden gelip ise girerse evde bakım kesilirmi onu merak ettim nasıl bir yol izlemeliyim kesilirsr hasta oglumun ilaclarini almakta zorlanırim cvp verirseniz sevinirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Oğlunuzun askerden gelişinden sonra işe girmesi halinde alacağı miktarda gelire eklenecektir, ve toplam gelirler buna 2022 maaşınında aylık ortalaması dahil edilecek ve şuanki yönetmeliğe göre kişi başına 606 lirayı aşarsa geliriniz maaşınız kesilir, ayrıca 2022 maaşıda kesilir,

Aycan

Üye
Üye
Oglumun adresini babanesinin yanına alsam bisey olurmu bir kisi eksik olur sadece evden ne önerirsiniz

Aycan

Üye
Üye
2022 maasdami gelire ekliyorlar oda eklenirse kisi basina onu 3 ayda bir aliyoruz ayliga bölerekmi gelire dahil ediyorlar

Aycan

Üye
Üye
Nası bi devlet bu anlamadim mehmet abi cocuk askerden gelip para biriktirip evlenecek bizden ayrilacak zaten kesmelerini anlamıyorum hic vermesinler ozaman 3 aylik zaten sakat maasi cocugun kendinin onu bile keserlerse yandik yani

aliakrep

Üye
Üye
Merhaba. hanede 3 kişiyiz 1i yatalak annem ve ben ona bakıyoruz. ben çalşmıyorum. sigortamı evde bakım maaşından kendim ödüyorum.
annem ssk+bağkur maaşı alıyor. ssk maaşı bankaya kredi borcuna kesiliyor. bugün annemin maaş belgesini istediler.
bende çıkarttırıp verdim. acaba evde bakım maaşı kesilirmi ? (ssk 1290 tl krediye kesilen) bağkur 790 tl

ramke84

Üye
Üye
Merhaba. hanede 3 kişiyiz 1i yatalak annem ve ben ona bakıyoruz. ben çalşmıyorum. sigortamı evde bakım maaşından kendim ödüyorum.
annem ssk+bağkur maaşı alıyor. ssk maaşı bankaya kredi borcuna kesiliyor. bugün annemin maaş belgesini istediler.
bende çıkarttırıp verdim. acaba evde bakım maaşı kesilirmi ? (ssk 1290 tl krediye kesilen) bağkur 790 tl

aliakrep gelir durumunuzda herhangi bir değişiklikmi oldu zira bahsettiğin banka kredisine olan kesintiyi dikkate alıcaklarını sanmıyorum. Birde onlar mı geldi senmi gittin kuruma? 2015 ikinci döneme ait kişi başı geliri aşıyosunuz sanırım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım maaşında giderler dikkate alınmaz. Tam olarak aylık geliriniz nedir? Ona göre hesaplayalım.

Tekerlekli Sandalye