2017 Evde Bakım Maaşı Kişi Başı Gelir Belli Oldu

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17541]Hakan Çalıkuşu[/MENTION] 2022 maaşı yönetmeliğinde şu şekilde açıklanmıştır.

Üzerinize ev varsa oturduğunuz ev hariç olmak üzere
3) Hanenin ikamet ettiği konut haricinde diğer konutları için (takdir edilen/beyan edilen) rayiç bedelinin 240’ta biri ve (takdir edilen/beyan edilen) kira getirisinin toplamı,

4)İkamet edilen konut haricindeki konut için kira geliri elde edilmiyorsa veya kira geliri beyan edilmiyorsa konutun rayiç bedelinin 120’de biri,

Hanenin binek aracı için aracın kasko/rayiç bedelinin 120’de biri,

9) Hanenin ticari/ zirai amaçlı aracı için aracın kasko bedelinin 120’de biri, kasko bedelinin belirlenememesi halinde ise rayiç bedelinin 120’de biri ile bu araçların (takdir/beyan edilen) aylık (zirai/ticari/kira ve benzerleri) getirisinin toplamı

Hesaplanması neticesinde kişi başı düşen miktar aşılmaması halinde maaşınız kesilmez

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=12870]muratş[/MENTION] muhtemelen onlar sna şu tarihler arasında raporunu yenile demişlerdir. Ön görülen süre içerisinde raporunu yenilersen maaşında kesinti olmadan maaşını almaya devam edersin.

emrah kaval

Üye
Üye
selam aleykum benim yüzde yetmisdort agir engelli evet raporun geçerlilik suresi .hayati boyunca surekli benden rapor yenilememi isterlermi tesekurler

SM-A510F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

emrah kaval

Üye
Üye
selam benim yüzde yetmiş dort agir engelli evet raporun geçerlilik suresi hayati boyunca surekli yaziyor benden tekrar rapor yenilememi isterlermi evde bakim aliyorum ben

SM-A510F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gezgin1973

Üye
Üye
Sayın site yöneticileri konuyu nereye yazacağımı bulamadığımdan buradan sormak istedim. Eğer yanlışlık olduysa özür dilerim. Kızım Üniversite kazandı (Bekar bizle beraber yaşıyordu şimdi aparta taşınacak çalışma hayatı yok.) KYK ya bursa müracaat etmeyi düşünüyoruz. KYK çıkarsa haneye giren gelire dahil mi olacak yoksa hariç mi olacak. Cevaplarsanız memnun olurum. İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim.

asdere

Üye
Üye
bilmem farkındamısınız rapor çıkartmak paralı (yaklaşık 300 ₺) olduğundan beri shçek insanlarlardan rapor yenilemesini istiyor 8milyon engelli olsa 300 ile carpsan 2 400 000 000 ₺ yapar gelire bak bu işte bir iş var

Tekerlekli Sandalye