2017 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Yatan İller

gülümse_hayata

Üye
Üye
Değerli üyelerimiz

2017 Haziran ayı ''Evde Bakım Maaşı'' yatan iller takibini yapabilmek için konu başlığımız açılmıştır. Her ay olduğu gibi bu ayda siz değerli üyelerimizin yardımlarıyla en doğru, hataya yer vermeden yatan/yatmayan iller hakkında paylaşımlarda bulunacağız. Evde bakım maaşı konusuyla alakalı her türlü sorularınızı kategorimiz olan https://engelliler.gen.tr/f8/ bölümünde YENİ KONU açarak sormanız halinde en kısa sürede yanıt bulacaktır. Bu başlık altında sadece iller hakkında sorularınız yanıtlanacak konu bütünlüğü bozulmaması açısından farklı sorularınız silinecektir. Göstereceğiniz hassasiyete şimdiden teşekkür eder tüm illerin en kısa sürede yatmasını dilerim.

evde-bakim-maasi.jpg

Evde bakım maaşı kişi başı düşen miktar 1.1.2017- 31.12.2017 tarihlerinde geçerli olmak üzere 847 TL dir.

Ayrıca evde bakım maaşı ile alakalı ilginizi çekebilecek konular bakınız.....

https://engelliler.gen.tr/f8/evde-bakim-maasi-almak-icin-gereken-sartlar-ve-belgeler-26610/

https://engelliler.gen.tr/f8/bakim-...dunuz-basvurunuz-kac-ay-sonra-onaylan-di-964/

https://engelliler.gen.tr/f8/evde-b...ilir-kimler-gelir-hesabina-dahil-edilir-1404/

https://engelliler.gen.tr/f8/yeni-a...elli-hayir-yazarsa-bakim-maasi-kesilir-30733/

xxmehmetxx03

Üye
Üye
hayırlı ramazanlar bütün illerin en kısa sürede yatması dileyigle saygılar

yılma

Üye
Üye
Bayramdan önce bütün iller yatar inşallah

bursabursa16

Üye
Üye
Engelli yakini arkadaslar bu ay 2022 yaslilik ve ozirlu ayliklari isme yatmis. Hesaba degil ..bankamatikte sifir para gozukur..kisi kendi gidip cekecek..buyuk ihtimal bakim maaslarida aynen olacakmis

bursabursa16

Üye
Üye
Engelli yakini arkadaslar bu ay 2022 yaslilik ve ozirlu ayliklari isme yatmis. Hesaba degil ..bankamatikte sifir para gozukur..kisi kendi gidip cekecek..buyuk ihtimal bakim maaslarida aynen olacakmis

yılma

Üye
Üye
Bakım maaşları bakan kişiye veriliyor nerden çıktı bu haber

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arkadaşlar lütfen asparagas haberlerle forumu meşgul etmeyin evde bakım maaşı yatan iller haricinde konulara cevap verilmemektedir haricinde konular için yeni başlık açarak sorularınızı yöneltebilirsiniz

bursabursa16

Üye
Üye
Arkadaşlar lütfen asparagas haberlerle forumu meşgul etmeyin evde bakım maaşı yatan iller haricinde konulara cevap verilmemektedir haricinde konular için yeni başlık açarak sorularınızı yöneltebilirsiniz

Ne asparagasi engelli yakinina belki sube uzaktir belki dolmus yapacak iki defa masraf yapmassin ozurlu uc ayliklar nizzat izurlunun imzasiyla odeniyor vasi taini yoksa..yani hesaplara degil kisi adina yatmis

bursabursa16

Üye
Üye
Ne asparasgasi mehemt yalcin..yaziktir mubarek gun engelli yakini bamk kartla gider almdan doner iki masraf yapacak belki ptt uc aylik engelli maaslari hesaplara degil tc noy a yatmis yani bizzat engelliye veriliyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kardeşim konuyu uzatmayalım 2022 maaşları engelli adına yatar ve vasi kararıyla mevcut vasi imza karşılıgında ödemeyi tahsil eder, engellinin zaten bizzat gitmesine gerek olmaz. bu konuda illa benim odunum diyecekseniz 2022 kısmına yeni konu açın.

serbetcimehmet

Üye
Üye

selam, kardesim sacma duydugunuz haberler ile vatandaşları saptırmayınız, resmi olmayan gerceklik oranı bulunmayan alakasız paylaşımlarda bulunmayınız, ki sizin yaptığınız haber ile alakalı ne mevcut hükümetin ne bakanlığın böyle bir çalışması yoktur ben duymadım , duyan varsa paylaşsın ki bir mevuzat var zaten engelli yardım ve maaşları bunlar kendi maaşını ve yardım paralarını alamayan gerek kart ile gerekse velayet vasi vs ile yakınları çekmekte öyle gelişi güzel dediğiniz gibi en azından bilgilendirme yapılmadan paylaşılmadan gecilecegini sanmıyorum böyle bir uygulama dan haberi olan var mı ?

bursabursa16

Üye
Üye
selam, kardesim sacma duydugunuz haberler ile vatandaşları saptırmayınız, resmi olmayan gerceklik oranı bulunmayan alakasız paylaşımlarda bulunmayınız, ki sizin yaptığınız haber ile alakalı ne mevcut hükümetin ne bakanlığın böyle bir çalışması yoktur ben duymadım , duyan varsa paylaşsın ki bir mevuzat var zaten engelli yardım ve maaşları bunlar kendi maaşını ve yardım paralarını alamayan gerek kart ile gerekse velayet vasi vs ile yakınları çekmekte öyle gelişi güzel dediğiniz gibi en azından bilgilendirme yapılmadan paylaşılmadan gecilecegini sanmıyorum böyle bir uygulama dan haberi olan var mı ?

Sacma duydugum haber degil babam gezemiyor sakat ama ptt de matikle odeme yapilmadi tekrar gittim araba tuttum ve icerde kendisine odeme yapildi..herkeste vasi taini olmuyor..bu ay 3 aylilar isme yatirlmis.

bursabursa16

Üye
Üye

Sacma duydugum haber degil babam gezemiyor sakat ama ptt de matikle odeme yapilmadi tekrar gittim araba tuttum ve icerde kendisine odeme yapildi..herkeste vasi taini olmuyor..bu ay 3 aylilar isme yatirlmis.

serbetcimehmet

Üye
Üye

güzel kardeşim zaten hak sahibine yatar vasi adına maaş yada yardım parası yattığı nerede duyulmuş babanız için geçmiş olsun mevlam acil şifalar versin, ptt matik kartınızın tanımlı olduğu hesaba yatar sorunlar yaşanabilir benimde engelli oglumun 2022 maaşını oğlumun 2022 maaşını alıyorum maaş baglandıktan 4 sonra sonra e devlette devam ediyor uyasrı varken sosyal yardım bilgisi güncellendikden sonra karta baktım maaş görünmüyor ptt yeli oglumun kimlikleri verdim benden mahkeme kararını istedi görevli memur mahkeme kararını verdim vay efendim 4 yıl gecmiş karar çıkalı siihli karar çıkarmanız gerekli dediler bende arkadasım bu vasilik degildir velayet kararıdır bir defa verilir ben velayetten çekilmem yada engellinin vefat etmesi dışında benden ikinci bir mahkeme kararı isteyemezsiniz dedim görevli 2 yılda bir güncellenmesi gerekli sistem kabul etmiyor yemem yapamam dedi bunun üzerine sulh huk hakimligine durumu anlattım hemen yeni bir ek karar çıkartıp verdiler, velayet kararları bir defaya mahsus çıkartılır ek karar istenemez memura cevap olur nitelikte işbareler gecirdiler aldıgım kararı ptt çalışanına verdim bilgisayardan işlem yapmadan parmagını bile dokunmadan kararı okuduktan sonra ödemeyi yaptı ve aynı anda ptt matik cep telefonundan hesaba baktım maaş görünmekteydi, diyecegim bazı sorunlar yaşanabilir o yüzden alakasız ve mantıksız şekilde resmileşmeyen kendi düşüncelerinizi kanunlaştırmayınız özellikle istirham ediyorum bilmiyoırsanız ilgilerden yardım isteyiniz ,
tsklr saygı ve sevgilerimle

Tekerlekli Sandalye