2017 ÖTV Zamları

denz

Üye
Üye
ötv zammından sonra engelli araçlar için yeni ötv indirimi % 60 olmuş yani araça lırken % 45 değil % 60 indirim hesplanıyor

balkesli

Üye
Üye
ötv oranı kaç olursa olsun engelliler daha ucuza araç almayacak. çünkü zaten bizim ödemediğimiz vergi yükseliyor.
firmalar yükselen ötv oranını fiyatlara yansıttığında ötv oranı %45 ten %60 yükselen araç bizlere yine paraya gelecek bizlere aracı satarken faydası olacaktır %60 ötv oranı olan bir aracın 2. el piyasasıda yüksek olacağından biz bu %60ı ödemediğimiz için aracı satarken bir avantajı olacaktır engelliler adına.

Mehmetkm

Üye
Üye
Bilgisi olan var mı ?

Merhaba %49 ortapedik engelim var ama normal araç kullanmamda bir sorun yok B sınıfı ehliyetim var sıfır araç alırken indirimden faydalanabilirmiyim yoksa H sınıfı ehliyet mi olması lazım ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17683]Mehmetkm[/MENTION] tam olarak engelinizin ne olduğunu yazarmısnız?

mehmetzileli

Üye
Üye
selamun aleyküm şuan kullanmakta olduğum 2012 model ötv şndşrşmlş aldığım dacia logan mcv aracımın 5yılı dolmak üzere olduğu için satıp %91 özürlü raporumla dacia duster4*4 1.5 dci laureate look paket araç almak istiyorum bürüt fiyatı 80bin araç 4çeker olduğu için ötv oranı değişir mi birde net fiyatını biilmediğim için bana kaç bin tlye gelir
ikinci olarak pejout partner tepee zenith 1.6dizel paket araçta düşünüyorum araç hafif ticari sınıfında bürüt fiyatı 68bin tl bunda ötv indirim fiyatı değişir mi ticarşi olduğu için ve ötv indirimli kaç bin tlye gelir yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

acil yardım ederseniz çok yrdımcı olmuş olacaksınız :)

Tekerlekli Sandalye