2018 Yılı 2022 Engelli Aylığı Kişi Başı Gelir Miktarları

septik

Editör
Editör
Evet malesef bakım maaşıda gelirden sayılyor, hanede 2 kişi olduğunuz için 2022 yönetmeliğine göre kişi başı 483 tl geliri aşıyorsunuz,

septik

Editör
Editör
2022 Maaşlarının bayram öncesi veya gününde ödeneceğine dair herhangi bir açıklama yapılmadı o yüzden kesin bir şey söylenemez, bayrama yakın bir tarihte açıklama yapılır.

caresi

Üye
Üye
merhaba bugün abimin engelli maaşi kesilmiş sebebi ise babamın emekli maasının hane halkına ( yani 3 kişiye) bölünmesiyle 483 lirayı geçmesi görunuyor.. bu durumda ne yapabiliriz bilgisi olan varmı?

septik

Editör
Editör
[MENTION=22320]caresi[/MENTION]

Malesef yapılabilecek birşey yok, 2022 engelli maaş yönetmeliğine göre, engellinin yaşadığı hane gelirleri toplamı hanede yaşayan kişi sayısına bölümünde kişi başı 2018 yılı sonuna kadar 483 tl yi aşanlara 2022 maaşı verilmiyor.

3 Kişi x 483 tl = abinizin hane geliri toplamda 1450 tl yi aşmaması gerekiyor, Ya hanedeki geliri olmayan kişi sayısında artış olacak, yada tüm engelliler birlikte hareket edip bakanlık üzerinde baskı kurarak hane gelir krıterinin ortadan kalkmasını sağlamaya çalışılacak.

rıdvan altun

Üye
Üye
Selam benim iki çocugum engelidir 3 ayda 1 maaş aliyorlar toplam aldiklar maaş 2.300 bigi bir rakandi temuz agustos eylul aldigi para 570 bu nedek oliyor lütfen yardim edin tşkler

SM-A600F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=22326]rıdvan altun[/MENTION]

Artık 2022 engelli maaşları aylıkolarak veriliyor. Zaten Temmuz,Ağustos maaşlarını peşin olarak almıştınız şuan alınan sadece Eylül ayı maaşıdır.

2022 Maaşları eylül ayından başlayarak aylık olarak ödenmeye başlanacak.
Bu durumda geçmiş hazirandaki zam farkları ile birlikte eylül ayında ödenecek miktarlar.

65 yaş üstü yaşlılık aylığı:.. 629 TL
% 40- 69 ) engelli aylığı:... 503 TL
% 70 ve üstü) bakıma muhtaç engelli aylığı:....754 TL
18 yaş altı engelli yakını aylığı:... 503 TL

Ekim ayından itibaren 31.12.2018 kadar ödenecek 2022 engelli aylık tutarları.

65 yaş üstü yaşlılık aylığı:.. 543 TL
% 40- 69 ) engelli aylığı:... 433 TL
% 70 ve üstü) bakıma muhtaç engelli aylığı:....650 TL
18 yaş altı engelli yakını aylığı:... 433 TL

septik

Editör
Editör
[MENTION=22369]özkan yavuz[/MENTION]

Malesef, sgk lı olarak bir işte çalışanlar 2022 engelli maaşından ve diğer sosyal yardımlardan yararlanamıyorlar.

leon3453

Üye
Üye
merhaba bugün abimin engelli maaşi kesilmiş sebebi ise babamın emekli maasının hane halkına ( yani 3 kişiye) bölünmesiyle 483 lirayı geçmesi görunuyor.. bu durumda ne yapabiliriz bilgisi olan varmı?

Aynı konudan bende müzadiripim maalesef neymiş babamın emekli maaşı varmış ee banane o emekli maaşını kendine kullanıyor ben ihtiyaçlarımı neyle karsılıcam bu kadar mantıksız bı olay olur mu belkı babamla gorusmuyorum yada konusmuyorum nıye benı babama muhtac bırakıyor devlet bence acılen gelır hesabı muhtac kısının gelırı esas alınmalı (eger babam alkolık yada kumarbaz sa bunun bedelını muhtac kısı mı odeyecek bu nasıl mantık)

engellioldum

Üye
Üye
Aynı konudan bende müzadiripim maalesef neymiş babamın emekli maaşı varmış ee banane o emekli maaşını kendine kullanıyor ben ihtiyaçlarımı neyle karsılıcam bu kadar mantıksız bı olay olur mu belkı babamla gorusmuyorum yada konusmuyorum nıye benı babama muhtac bırakıyor devlet bence acılen gelır hesabı muhtac kısının gelırı esas alınmalı (eger babam alkolık yada kumarbaz sa bunun bedelını muhtac kısı mı odeyecek bu nasıl mantık)

Boşuna hak aramaya çalışma daha bu sitede birisi geçen gün beni kanun açığını aramakla suçlamıştı. Engelli bir birey engelli bireyi kanun açığını bulmakla suçluyor! Bu aylığı hakedenleri eleştiriyor ama bazı dul kesimin veya bazılarının dul aylığı alması için çeşitli girişimler yaptığına ses çıkarmıyor. Daha haberlerde gördüm bi kadın kayınpederi ile evlenip boşanmış sırf dul aylığı için :( buna ses çıkarmıyor tabi..

Gazeteci Şerif

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar aylık bağlanma ve aylık ödenme durumu ile ilgili son hazırlamış olduğum videoya bakabilirsiniz...

Gazeteci Şerif

Üye
Üye
Yeni maaşlar memurlara verilecek zam oranlarına göre hesaplanacak arkadaşlar.

Tekerlekli Sandalye