2018 Yılı 2022 engelli maaş miktarları ve ödeme günleri

septik

Editör
Editör
Her zaman sorularınızı gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz, tek ricamız detay verinki konuyu net anlayabilelim.

Normal şartlarda sydv müracaatının olduğu ayın bir sonraki aybaşı itibarı ile onay gören her müraacatın içerde birikmesi lazım 2022 yönetmelikte bunu söylemekte fakat şuan uygulanan 2022 yönetmeliği öyle bir yoruma açıkkı sydv ve dolayısı ile mütevelli heyeti şöylede yorumlayabiliyor,

Kişi müracaat eder evrağını tamamlar mütevelli heyetinden onay alır ve sonraki aybaşı itibarı ile maaşı bağlanır veya red edilir,

Sizin durumda başvurunuz kabul edilmiş ve başlangıç tarıihi olarakta mart dönem maaşı kabul edilmiş.

Gökhan42dc

Üye
Üye
Her zaman sorularınızı gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz, tek ricamız detay verinki konuyu net anlayabilelim.

Normal şartlarda sydv müracaatının olduğu ayın bir sonraki aybaşı itibarı ile onay gören her müraacatın içerde birikmesi lazım 2022 yönetmelikte bunu söylemekte fakat şuan uygulanan 2022 yönetmeliği öyle bir yoruma açıkkı sydv ve dolayısı ile mütevelli heyeti şöylede yorumlayabiliyor,

Kişi müracaat eder evrağını tamamlar mütevelli heyetinden onay alır ve sonraki aybaşı itibarı ile maaşı bağlanır veya red edilir,

Sizin durumda başvurunuz kabul edilmiş ve başlangıç tarıihi olarakta mart dönem maaşı kabul edilmiş.
Allah razı olsun tamam doğrudur yanlız benim 1.800 almam gerekirken 3 aylık şimdi baktığımda ise 1.197.44 yazıyor yani 18 yaş altı kişilere verilen türden olmuş oluyor ödeme olarak acaba cekmesemde kaymakamlığa gidip bir dilekçe gibi bisiler versem olurmu benim 3 ayligim neden böyle eksik olduğu için diyerek

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

anatomie

Üye
Üye
Sayın septik edevletten baktım 2022 maaşı 1240.43 gözüküyo ödemeniz hazırdır diyo benim anlamadığım 18 yaş altı 2022 maaşı 1197 değilmi.birde ödemeniz hazırdır yazıyo pazartesi çekebilirmiyim çocuğun maaşını..

merhabalar kıymetli arkadaşlar,

efendim evet az önce bende e-devletten kontrol ettim ve mart 2018 maaşları güncellenmiş ( benimkisi 1860 tl ) gözükmektedir an itibariyle e-devlette !!

kıymetli samsun55 arkadaşım, çok çok tşkler e-devletle ilgili bilgilendirmen için.

en derin saygılarımla

orcunaral

Üye
Üye
sayin yoneticim e devlete neden ekonamik destek kaydiniz bulunamadi diyor 2022 guncel ama ekonamik destek kaydi bulanamadi diyor gecen ay almistim bilginiz varmi evde oglum ve ben variz 2 kisiyiz 773 tl aldik zirrat bank ama kayit bulunamadi diyor suan itibari ile bilginiz varmidir % 55 engeliyim ben

emre orak

Üye
Üye
Selam arkadaşlar bir sorum olacak yardimci olirsaniz sevinirim benim 17 yasinda yuzde 98 engelli bir oglum var bizim engelli ayligimizi kesmislerdi yeniden basvurduk fakat 3 donemdir maas almamamkza ragmen 2334 lira gorunuyor e devletten 3 binin uzerinde olmasi gerekmiyomuydu yanlislik yapilmis olabilirmi?

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=19606]emre orak[/MENTION]

Maaşınız kesildikten sonra yeniden onaylandığı tarih nedir?

septik

Editör
Editör
sayin yoneticim e devlete neden ekonamik destek kaydiniz bulunamadi diyor 2022 guncel ama ekonamik destek kaydi bulanamadi diyor gecen ay almistim bilginiz varmi evde oglum ve ben variz 2 kisiyiz 773 tl aldik zirrat bank ama kayit bulunamadi diyor suan itibari ile bilginiz varmidir % 55 engeliyim ben

Hangi gerekçeyle ekonomik destek kaydınızın bulunmadığını bizler bilemeyiz siz hafta içi mesai saatlerinde 144 nolu ücretsiz hattan bilgi alabilirsiniz.

septik

Editör
Editör
[MENTION=20592]Gökhan42dc[/MENTION]

Bağlı bulunduğunuz sydv ile bir görüşürün yada 144 nolu ücretsiz hattan bilgi alabilirsiniz.

emre orak

Üye
Üye
[MENTION=19606]emre orak[/MENTION]

Maaşınız kesildikten sonra yeniden onaylandığı tarih nedir?

Selamlar 9 ay önce kesildi maasımiz yani mart ile beraber 3.donem oluyor kesildigini ogrenir ogrenmez basvurumu yaptim hangi tarihte kabul edildigini tam olarak bilmiyorum..Ama oglum yuzde 98 engelli olmasina ragmen 3 aylik donem icin 850 lira gibi bir meblağ aliyoruz itiraz etmelimiyim sizce?

gülümse_hayata

Üye
Üye
18 Yaş altı engelli yakını aylığı: 1.197,45 TL dir sizin 850 tl almanız biraz garip bence bunun üzerinde durup kurumla görüşmelisiniz.

halil3333

Üye
Üye
garip değil nedenı şu bırdakıne eksık almıcak cunku basvurunca mesela 3 ayda bır verılıyor maaslar dımı ısleme aldıgında memurlar ıslem tarıhınden ıtıbaren sayarlar ornek ıslem goruldu dımı sımdı maas gunu geldı 2 aylık bırıkmıstır ondan eksık almıstır bırdakıne eksık almaz tum tamamen rayına oturmus olur sorun bu suan eksık alıcak bırdakıne 3 ay tamamen dolmus sekılde alıcaktır

Tekerlekli Sandalye