2019 Yılı 2022 engelli aylıkları ve 65 yaş maaş zamları belli oldu

septik

Editör
Editör
[MENTION=16212]Gülden[/MENTION]

Başınız sağolsun, Allah rahmet eylesin sizlerede sabır versin inşallah.

2022 Maaşları peşin yatıyor, eşinizin vefatı ödeme gününden önce gerçekleşmiş şubat ayı ödemesi hak edilmemiş oluyor, yatan parayı çekerseniz sizden geri istenir.

busra emrah

Üye
Üye

2022 Maaşları peşin yatıyor, eşinizin vefatı ödeme gününden önce gerçekleşmiş şubat ayı ödemesi hak edilmemiş oluyor, yatan parayı çekerseniz sizden geri istenir.
Septik kardes ceksin o maasi bence bir derdine versin arayip sormazlar onu bence ceksin

SM-J120F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=22766]busra emrah[/MENTION]

Yasalar gereği olacakları yazdım, keşke benim elimde bir imkan olsa kimsenin zor durumda kalmasını istemem buna emin olun. Eğer dediğiniz gibi arayıp sormazlarsa zaten hesabında kalır maaş.

[MENTION=16212]Gülden[/MENTION] hanım nasıl olsa eşinin vefatını sydv na bildirmek zorunda, sydv na gittiği zaman zor durumda olduğunu bir dilekçe ile yazıp nakit yardım talebi ederse büyük ihtimalle sydv bu duruma duyarsız kalmazlar. Hatta cimerede yazıp yardım talep edebilir.

simin

Üye
Üye
%62 Screenshot_20190219-151419.jpg

ANE-LX1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

septik

Editör
Editör
[MENTION=23509]simin[/MENTION]

Büyük ihtimalle vergi indirimi alırsınız, yalnız vergi indirimi 3 ayrı derecede değerlendirilmiş. Sgk başlangıç tarihi ve sgk lı olunan süre ve prim gün sayısı açısından

1. Derece %80 ve üzeri
2. Derece %60-79
3. Derece %40-59 oranlarda çalışma gücü kayıp oranına göre değişiyor.

05.08.2003 -- 30.09.2008 Yılları arasında sgk başlangıcı olanlarda,

1. Derece (%80 ) 15 yıllık sgk lılık süresi içinde 3600 günlük primi olanlar.
2. Derece (% 60-79 ) 18 yıllık sgk lılık süresi içinde 4000 günlük sgk primi olanlar.
3. Derece (%40-59 ) 20 yıllık sgk lılık süresi içinde 4400 günlük sgk primi olanlar emekliliğe hak kazanıyorlar.

Sizin durumunuzda Ankaraya gönderilen mevcut raporunuzun kaç oranla vergi indirimi verileceğine göre değerlendirisiniz.

simin

Üye
Üye

Büyük ihtimalle vergi indirimi alırsınız, yalnız vergi indirimi 3 ayrı derecede değerlendirilmiş. Sgk başlangıç tarihi ve sgk lı olunan süre ve prim gün sayısı açısından

1. Derece %80 ve üzeri
2. Derece %60-79
3. Derece %40-59 oranlarda çalışma gücü kayıp oranına göre değişiyor.

05.08.2003 -- 30.09.2008 Yılları arasında sgk başlangıcı olanlarda,

1. Derece (%80 ) 15 yıllık sgk lılık süresi içinde 3600 günlük primi olanlar.
2. Derece (% 60-79 ) 18 yıllık sgk lılık süresi içinde 4000 günlük sgk primi olanlar.
3. Derece (%40-59 ) 20 yıllık sgk lılık süresi içinde 4400 günlük sgk primi olanlar emekliliğe hak kazanıyorlar.

Sizin durumunuzda Ankaraya gönderilen mevcut raporunuzun kaç oranla vergi indirimi verileceğine göre değerlendirisiniz.
Kabul edilirse 2ci dereceden vergi indirimi alıcam 2 aya kadar gelir dediler ben gelmeden itiraz etsem benim hastalıgımda değişen Bi sey olmadı düzelme veya gerileme Bi faydası olurmu. Bilgilendirdiğiniz için tesekkürler

septik

Editör
Editör

Rahatsızlığınızda bir değişiklik olmadığı halde henüz gelmemiş bir sonuç için nasıl itraz edeceksinizki ?

İtirazınızın hiç bir faydası olmaz, rapor oranınız kabul edilirse 2. derece vergi indirimi için priminiz yeterli, sadece süreden dolayı kaybınız var, çalışmasanız dahi 3 yıl sonra emekli olursunuz.

simin

Üye
Üye

Rahatsızlığınızda bir değişiklik olmadığı halde henüz gelmemiş bir sonuç için nasıl itraz edeceksinizki ?

İtirazınızın hiç bir faydası olmaz, rapor oranınız kabul edilirse 2. derece vergi indirimi için priminiz yeterli, sadece süreden dolayı kaybınız var, çalışmasanız dahi 3 yıl sonra emekli olursunuz.
%80 %62 düşürmeleri sacma geliyor bana ondan çözüm arıyorum sanırım. Vergi indirimi beklicem tesekkürler

septik

Editör
Editör

Rica ederim. Haklısınız malesef engelliye her zaman her durumda bir sıkıntı çıkartıyorlar, engel oranlarını düşürmek için her fırsatı değerlendirmeye çalışıyorlar. Vergi indirimi içinde mevcut engellinizin iş gücü kayıp oranını hesap ediyorlarki zaten size %80 oranla verilen raporu %62 ye balthazard sistemi uygulanarak indirmişlerdir. Ankarada başka bir indirim uygulanmaz inşallahta 2. derece vergi indrimi alırsınız.

simin

Üye
Üye

Rica ederim. Haklısınız malesef engelliye her zaman her durumda bir sıkıntı çıkartıyorlar, engel oranlarını düşürmek için her fırsatı değerlendirmeye çalışıyorlar. Vergi indirimi içinde mevcut engellinizin iş gücü kayıp oranını hesap ediyorlarki zaten size %80 oranla verilen raporu %62 ye balthazard sistemi uygulanarak indirmişlerdir. Ankarada başka bir indirim uygulanmaz inşallahta 2. derece vergi indrimi alırsınız.
İnşallah

Çay

Üye
Üye
Merhaba hasyaneden 73 üç oranında engelli raporu aldım. Sürekli olarak vergi indirimi için ankaraya gitti 3 ay oldu sonç gelmedi. Benim soracağım 73 sürekli yazan ver gi indirimi olarak ankaradan sürelimi gelir yoksa süreli olarak gelir. Cevap verirsrniz sevinirim teşekkürler

septik

Editör
Editör
[MENTION=23730]Çay[/MENTION]

Sürekli yani kalıcı hastalıklara verilen rapor anlamına geliyor, o yüzden sıkıntı yapmanıza gerek yok, vergi indirimizde en kötü %60 gibi belirlenir ve gerekli şartlarınızı tamamladığınızda sürekli olarak emekli olursunuz.

dinarli.03

Üye
Üye
kardeslerim biaey sormak istiyorum acaba adres degisikligi olunca evde tek engelli olunca baglanma suresi ne kadar suruyor

mavzer

Üye
Üye
dinarli kardeş bende 1 ay önce başka bir mahalleye taşındım taşındığım ertesi gün sosyal yardımlaşma vakfına gidip bulunduğum adresten taşındığımı söyledim onlarda yeni adres bilgilerimi alıp güncelleme yaptılar sadece teyit amaçlı kurumdan memur iki gün sonra gelip bakıp gitti maaş aynen devam etti her hangi bir kesintide olmadı

Gülden

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim Sayın Yöneticim Sağ olun. Allah sizlere sağlıklı ,uzun ömürler versin inşallah.Ocak 27 de vefat eden eşimin 2022 maaşını, Şubat 6 da çektim,sonra kuruma bildirdim.Her hangi bir sorun çıkmadı...İlginiz için teşekkür ederim.

Gülden

Üye
Üye

Çok teşekkür ederim Sayın Yöneticim Sağ olun. Allah sizlere sağlıklı ,uzun ömürler versin inşallah.Ocak 27 de vefat eden eşimin 2022 maaşını, Şubat 6 da çektim,sonra kuruma bildirdim.Her hangi bir sorun çıkmadı...İlginiz için teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye