2022 EKPSS'ye nasıl çalışmalıyım?

iOktay

Üye
Üye
Merhaba, 2022 EKPSS'ye başvurdum sınav hakkında bir kaç sorum olacaktı yanıtlarsanız sevinirim.

1. Ne tarz soruyorlar?
2. Zorluk derecesi nasıl?
3. En az kaç net yapmam gerekir?
4. Nasıl çalışmalıyım?

İsen Buga

Üye
Üye
KPSS nasıl çalışılıyorsa öyle çalışmalısınız. Her güne dersinize disiplinle çalışırsanız her hafta sonu kendinize deneme testi yaparsanız iyi olur. Bol bol kağıt karalama çalış.
Meraktan EKPSS sınava girdim. Sorular bana göre kolaydı tabii ki herkes ben değil. Yüksek puan aldım ve EKPSS.den istemediğim için atanmadım.
Genel Kültür ve Genel Yetenek soruluyor. Bazen güncel engelli soruları soruyo: Örneğin bir soru: Türkiye Paralimpik Milli Futbol takımımız Dünya Şampiyonluğu'nda kime karşı oynadı ve kazandı? Cevap bilemedim :)
Kaç Net yapmalıyım diye birşey yok yap yapabildiğin kadar sorular zor değil rahat çözersin gibime geliyor.
Öneri: Çok yüksek puan almalısın. Meslek seçimleri çok az ve memurluk VHKİ çok fazla ayrıca: Herkes Memur olmak derdinde çünkü; yüksek puanla tercihe göre yerleştirme yapılıyor.

Kolay gelsin...

iOktay

Üye
Üye
KPSS nasıl çalışılıyorsa öyle çalışmalısınız. Her güne dersinize disiplinle çalışırsanız her hafta sonu kendinize deneme testi yaparsanız iyi olur. Bol bol kağıt karalama çalış.
Meraktan EKPSS sınava girdim. Sorular bana göre kolaydı tabii ki herkes ben değil. Yüksek puan aldım ve EKPSS.den istemediğim için atanmadım.
Genel Kültür ve Genel Yetenek soruluyor. Bazen güncel engelli soruları soruyo: Örneğin bir soru: Türkiye Paralimpik Milli Futbol takımımız Dünya Şampiyonluğu'nda kime karşı oynadı ve kazandı? Cevap bilemedim :)
Kaç Net yapmalıyım diye birşey yok yap yapabildiğin kadar sorular zor değil rahat çözersin gibime geliyor.
Öneri: Çok yüksek puan almalısın. Meslek seçimleri çok az ve memurluk VHKİ çok fazla ayrıca: Herkes Memur olmak derdinde çünkü; yüksek puanla tercihe göre yerleştirme yapılıyor.

Kolay gelsin...
Bir yandan da TYT - YDT Çalışıyorum zaten de kafama takılmıştı sorular cevapladığınız için teşekkür ederim, bir de EKPSS önceki senelere ait soruları bulabilme şansım var mı? ÖSYM sitesindeki sorulardan pek bir şey anlamadım.

İsen Buga

Üye
Üye
EKPSS çeşitliliği çok olan bir sınav.
Engellilik durumu ve zeka sorununa göre ayrı kategorı
sonradan engellilik durumuna göre ayrı kategori.

diyelim
İlkokul öncesi engelli işitme engelli bir birey ile İlkokul sonrası engelli işitme engelli bir birey aynı kategoride değil. Biri toplumdan soyut iken diğeri uyanık. Sınav öyle olunca biri kazanır diğeri kaybeder. Aslında işitme engellilerin %0,1 kazanıyor EKPSS den ...

demek istediğim kategoriye göre sınav yapılıyor. sizin durumunuz normal kategoriden olmalı. Ağır kulvarda ilerleyecekmiş gibi çalışmalısın.

Tekerlekli Sandalye