2022 Engelli Aylığı almak için ne yapmam gerekiyor

septik

Editör
Editör
[MENTION=4669]gececi01[/MENTION]

Sanırım beni yanlış anladınız. Arac alırsanız 2022 maaşı alamassınız veya aracınız varsa 2022 maaşı bağlanmaz demedim, araç alındıktan sonra 2022 maaşı kesilenler olduğunu inş. sizde sorun çıkarmazlar demiştim .2022 Yönetmeliği ne diyor, engellinin hanesinde bulunan ve sonrasında alınan araçların ticari ise getirisi, ticari değilse 120/1 gelir olarak kabul edilir. Bu konunun yoruma açık tarafı yok.

Sizin durumunuz 2022 engelli maaşı almaya uygun, bir sorun çıkacağını düşünmüyorum.

emmolu

Üye
Üye
binada 2 engelli var 3 aile var araç ailelerin ve engellilerin menfaatine kullanılmakta ticari bir amacı resmi belgesi zaten olamaz belki ben dürüst ve saf olduğumdan açık yazdım en büyük hatam o (aslına bakarsanız 60 bin tl engelli kızımın ölen annesinden kalan trafik kaza sigortasının parasıdır)yani kısacası aşağı sakal yukarı bıyık
paranın alınan yere kımın ödedıgıne bakmazlar engelli adına alındığı için engellinin hanesine araç için ödenen para harcamalarına dahil edilir. 2022 yönetmeliğine göre yıllık harcamaların aylık ortalaması hesaplanır. aylık harcamalar gelirden yüksekse aradaki fark gelire eklenir. ÖTV'siz alınan araçlarda vergiden düşülmüş tutarın 120'de biri hesaplanır ve hane gelirine eklenir.araç alacak parası var diye inceleme yaparlar.
dürüstlüğünüze laf etmedik.tam tersi dürüstlüğünüzü tebrik ederim ayrıca başınız sağ olsun ALLAH yar ve yardımcınız olsun

emmolu

Üye
Üye
4 yıldır kızımın engelli maaşını evde bakım maaşını araç hanede olduğu halde alıyoruz devlet henüz bir bahane bulamadı uyduramadı bilememki sırası geldiğinde belki bir bahane uyduracaktır 4 yıldır maaş ve arabası olan engellinin bugün ne değiştide maaşı kesilecek oda devletimizin farklı bir tasarruf modeli olabilir

sizinde bahsettiğiniz gibi inceleme gelmemiş.kimine 1 yılda kimine 5 yılda gelebiliyor şansına mı desek başka bir şey mi bilemicem.ama yapılacak ilk incelemede gereği yapılır.bunun bahanesi yok .sadece inceleme sırası gelmemiştir tek sebep o.

Tekerlekli Sandalye