2022 Engelli aylığı bağlanma zamanı hakkında bilgi alabilir miyim?

srchacker

Üye
Üye
İyi günler..8 Haziranda 2022 özürlü aylığına başvurdum.raporum ağır özürlü %91 oranında.bundan 4 hafta önce defterdarlığı aradım evrakların gönderilip,gönderilmediğini sordum.hafta içinde kaymakamlık onayına verilip gönderileceğini söylediler.sgk sitesine girip kontrol ettiğim zaman böyle bir tc kayıtlı evrak olmadığı gözüküyor.
benim sormak istediğim hangi numarayı arayıp evrakların olup olmadığını öğrenebilirim..yada ulaşıp olaşmadığını.ne kadar zamanda tam olarak bağlanıyor..
yardımcı olursanız sevinirim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evraklar malmüdürlüğünden onaylanıp Ankara'ya gönderiliyor ve sgk işleme aldıktan sonra evraklar aşağıdaki adreste görünmeye başlar ve ordan takip edebilirsiniz, kayıt bulunmadı diye bir ibare çıkarsa eğer daha işleme alınmadı demektir ve sürekli takip ediniz.

http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-evrak-takibi-artik-cok-kolay-72/

Yerel evrak takibi yapmakta mümkün eğer daha evraklarınız yerel müdürlüklerden gönderilmemişse aşağıdaki adresten takip edebilir onaylanıp ankara'ya gönderildiğini görebilirsiniz, her iki durumda da neticeleri bizimle paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-basvurusunda-yerel-evrak-takibi-5965/

Son olarak evrakların kurumda işlemden sonuçlanması 3-5 ay arasında degişiyor ama olası eksikliklerden dolayı bu süre uzayabiliyor.

srchacker

Üye
Üye
evrak kayıt ve takip sistemi ,,,2022 evrak takibi her ikisindede kayıt bulunamadı diyor..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Demekki o zaman defterdarlık halen evraklarınızı resmi manada işleme koymamış beklemeniz gerekiyor

srchacker

Üye
Üye
Dün itibariyle malmüdürlüğünü aradım.27 temmus evrakların gönderildiğini ve 459 diye bi numara verdi bunu takip nasıl ederim..

Son düzenleme:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tam olarak numara nedir 459 diye bir numara duymadım benim dediğim gibi 170i aramanız gerekiyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arayın bakalım ama tc numarasını vermeniz yeterli oluyor 459 belkide sayı yada dosya numarasıdır ama tc numaranızı vermeniz yeterli olacaktır. 170 biiraz zor düşüyor ısrarla aramanız gerekiyor biraz zor düşüyor.

srchacker

Üye
Üye
Yardımınız için teşekkür ederim..peki birşey daha var ben şimdi muğlada oturuyorum izmire taşınacağım bunun için işlem yapmam gerekiyormu?

Tekerlekli Sandalye