2022 engelli maaşı ocak 2022 de ne kadar olacak

anatomie

Üye
Üye
Arkadaşlar herkese slmlar saygılar. Evet valla bu sabah a haberde çıkan bir habere gore yani 24 Aralık 2021 tarihli haberde memur vede memur emeklisine toplamda yüzde %16 zam yapılacakmış + ilave zam olarak deniliyor zaten haberin resminide asagiya yükledim. İlaveten zam olarakta muhtemelen memur sendikalarınin görüştüğü zam olacak lakin acaba biz engelliler olarak bu ilave zamdan yararlanabilirmiyiz acaba arkadaşlar sorum budur naçizane değerli görüşlerinizi bu husus hakkında rica ediyorum sonsuz teşekkürler yani acaba sadece %5 zam + toplam enflasyon farkınımi alacağız yoksa bizede extra ilave zam yapilirmi engellilere ??

Kıymetli vede değerli görüşlerinizi bekliyorum lütfen

En derin saygılarımla

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211224-103229.png
    Screenshot_20211224-103229.png
    908.4 KB · Görüntüleme: 252

emir_t1

Üye
Üye
Anatomie,
Emeklilere de ilaveten zam gelebilir.
Genel durum itibarı ile bir seyanen zama ihtiyaç var. Buna dair beklentilerde var.
Ancak hükümet bu konularda neler olabileceğine dair pek renk vermiyor.
O yüzden bilgiye dayalı bir tahmin yürütmek zor.
Galiba zam tarihine kadar beklemek gerekecek.
Ancak olabilecek durum yukardaki mesajlarda yazıldığı gibi olabilir.
Tahminim bu şekilde.

iLLeqaL

Üye
Üye

Numan Kurtulmuş: Memur ve emekli maaşlarında düzenleme yapılacak​

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında düzenlemeler yapılarak, vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz" dedi​

'MEMURA DA GEREKLİ ZAMLAR VERİLECEK'

Türkiye'yi çok daha iyi noktaya götüreceklerini söyleyen AK Parti'li Kurtulmuş, "Fiyatlar yükseliyor. Fiyatları indirmek için mücadele ederken diğer taraftan milletimizin alım gücünü artırmak için hem asgari ücreti tarihi bir şekilde yükseltiyor hem de önümüzdeki günlerde inşallah memur ve emekli maaşlarında da düzenlemeler yapılarak, vatandaşımızın alım gücünün azalmaması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam ediyoruz. Asgari ücret 4 bin 253 lira oldu. İnşallah memura da gerekli zamlar verilecek" dedi.

Numan Kurtulmuş: Memur ve emekli maaşlarında düzenleme yapılacak

anatomie

Üye
Üye
Anatomie,
Genel durum itibarı ile bir seyanen zama ihtiyaç var. Buna dair beklentilerde var.
Tahminim bu şekilde.
evet haklısınız Emir bey galiba sizinde belirtmis olduğunuz uzre kesin rakamlar için 3 ocağı beklememiz gerekecek efendim neyse zaten çok az kaldı kısmetse hayırlısı nasip neyse öyle olsun diyelim efendim çok çok teşekkürler ederim eksik olmayıniz.

Anatomie,
Tahminim bu şekilde.
ama gerçektende sizinde belirtmiş olduğunuz üzre tüm engellilerinde extra olarak bir seyyanen zamma ihtiyacı vede hakkida vardır zannımca ok

iyi vede hayırlı günler dileklerimle

en derin saygilarimla

veli 1500

Üye
Üye
2022 Ben söylelyimi %40%69 maaşı 728tl evde bakım maaşı 2089 tl bunlar fazla vermez arkadaşlar A haber hesabını yapmıştır haydi hayırlı olsun iddialiyiz bu konuda bu çıkacak iyi hesaplayın vereceğiz vereceğiz dedikleri bu ister inanın ister inanmayın ok

hayatyasak

Üye
Üye
Merhabalar arkadaşlar evde bakım maaşı 2800 TL olacak benim adımı yazın bir yere bakın görün 2022 maaşı da %70 olan 1450 TL alacak %40 olan da 1050 TL alacak benim hesaplar bunları gösteriyor .

Özge52

Üye
Üye
2022 Ben söylelyimi %40%69 maaşı 728tl evde bakım maaşı 2089 tl bunlar fazla vermez arkadaşlar A haber hesabını yapmıştır haydi hayırlı olsun iddialiyiz bu konuda bu çıkacak iyi hesaplayın vereceğiz vereceğiz dedikleri bu ister inanın ister inanmayın ok
Bu daha mantıklı geliyor bana

murat tanyel

Üye
Üye
2017 yılında malulen emekli oldum. şuan 1578 tl alıyorum.
yani şu ülkede bir gerçek ki asgari ücret alınamayan emekli maaşları nasıl olucak bu insanlar geçinebilecek.
yani adı üstünde asgari ücret bu geçinme sınırının olduğu bu limit varken bu insanlara ödenen maaşlarla nasıl geçinmeleri bekleniyor.
rabbim hepimiz için hayırlısı olsun.
bnm görüşüm oy zamanı yaklaştığı için yüksek vereceklerdir zamları.

emir_t1

Üye
Üye
Ben şahsen yüzde 30 civarı zam bekliyorum. Emeklilerede aynı civarda zam yapabilirler diye düşünüyorum.
Bu seyanen zam şeklinde olacaktır diye düşünüyorum.
Yani yüzde 70 üzeri olanlara 1300 tl civarı ve yüzde 70 altı olanlara 850 tl civarı verirler diye düşünüyorum.
Sadece normal zammı verseler çok düşük olur. Yüzde 50 yide çok görürler.
Seyanen zam daha olası görülüyor.
Ama seçimler meselesi de olduğu için ne yapacakları hiç belli olmaz.

iLLeqaL

Üye
Üye
Emekliye de yüzde 50 zam göründü.
Geriye memurlar kaldı onlara da bu oranda zam yapılırsa engelli maaşlarına kayda değer bir katkı sağlanmış olur.

Memur içinde düzeltme yapılacak denmişti.

Ayrıca ihtiyaç sahiplerine Doğalgaz desteği geliyor, onunda haberini paylaştım. Elektrik desteği gibi olursa çok iyi olur.

TGRT Haber ekranlarında Cem Küçük ile Günaydın Türkiye programına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan da, herkesin merakla beklediği emekli zammı hakkında ipucu verdi.

"YÜZDE 50 ORANINDA ZAM OLUR MU..."

Küçük'ün "Emekliye nasıl bir zam yapmayı düşünüyorsunuz yüzde 50 olur mu?" sorusuna cevap veren Özkan, asgari ücretteki fedakarlığın emekli zammında da yapılacağını söyleyerek konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

"ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ"

"Vatandaşlarımızı bugüne kadar ne faize ne enflasyona ne de kur kumpaslarına yenik düşürmedik. Her daim aldığımız kararlarla satın alma güçlerini artıra artıra bugüne geldik. Demek oluyor ki geçen seneki emekli maaşlarıyla küresel enflasyon salgınına karşı vatandaşımızın ekonomik durumunu güçlendirecek bir rakam olacak.

"ASGARİ ÜCRET ZAMMINA YAKIN BİR ZAM ORANI"

Oran olarak asgari ücret artışına yakın bir düzenleme olacak. Cumhurbaşkanımızın ekonomi ile ilgili müjdeleri de bu istikamettedir. Emekliye yapılacak zam da asgari ücret zammına yakın olacak. "

Emekli maaşında yüzde 50 oranında zam beklentisi

Özge52

Üye
Üye
Arkadaşlar 2022 engelli aylıkları güncellendi ankara 05/01/2022

iLLeqaL

Üye
Üye
AKP'li Cahit Özkan memur ve emekli zammına ilişkin konuştu.

Özkan, "AKP'nin siyaset anlayışının tek hedefi artan refahın milletimizin arasında hakça paylaştırılmasını sağlamaktır. 20 yıllık sürede Türkiye'de orta kesimin hızla büyüdü. Sayın Cumhurbaşkanımız bugüne kadar milletimize sayısız müjdeler verdi. Kesişme noktaları, dar gelirli vatandaşlarımızın bu müjdelerden daha fazla pay alması. 5 Ocak'ta açıklanacak kararlardan sonra, memur ve emeklilerimize de aynen diğer artışlar gibi memnun edecek bir rakamı, sayın Cumhurbaşkanımız milletimizle paylaşacak" dedi.

AKP'li Özkan'dan memur ve emekli zammı açıklaması

emir_t1

Üye
Üye
Yarın/p.tesi (3 ocak) engellilerin normal zam oranları belli olacak.
5 ocakta (çarşamba) ise cumhurbaşkanı zamları açıklayacak.

iLLeqaL

Üye
Üye

Saatler kaldı! AK Partili yöneticiden memur ve emekli zammı açıklaması​

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş kısa süre sonra açıklanması beklenen memur ve emekli maaşı zammına ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş önümüzdeki gün açıklanması beklenen memur ve emekli maaşlarına ilişkin dikkat çeken ifadelerde bulundu. Aralık ayı enflasyon rakamı sonrası açıklanacak olan memur ve emekliler maaşlarına ilişkin konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş İstanbul Sancaktepe'de partililere seslendi.​

EMEKLİ VE MEMUR ZAMLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Numan Kurtulmuş memurların ve emeklilerin alım güçlerinin azalmaması için gerekli düzenlemelerin yapılacağını söyledi. Öte yandan Kurtulmuş, bu haftadan itibaren memurların ve emeklilerin alım güçlerinin azalmaması için gerekli düzenlemelerin yapılacağını belirterek, halkın refah içinde büyümeye devam edeceğini kaydetti.

Saatler kaldı! AK Partili yöneticiden memur ve emekli zammı açıklaması

veli 1500

Üye
Üye
enfilasyon açıkladı 13,85 arkadaşlar hesap nerede kaldı

mauek

Üye
Üye
Bu durumda %25,65 zamla %90 1246 küsür, evde bakım 2250 küsür oldu.

Tekerlekli Sandalye