2022 engelli maaşım kesildi??

Abdullah0

Üye
Üye
Engelli aylığı ve bakım aylığı alıyodum engelli aylığım 13ünde kesildi bakım aylığının kesildiğini nasıl anlarım e devlette sağlık sigortası kısmında 2022 65 yaş kısmında devam ediyor yazıyo

septik

Editör
Editör
Gelir artışı söz konusu olabilir, halen devam ediyor yazmasına sebep brüt asgari ücretin 3/1 den düşük gelir olabilir 2022 maaşını ise net asgari ücretin 3/1 den düşük gelire veriliyor.

Bağlı bulunduğunuz sydv ile bir görüşün yada 144 ü arayarak maaşınızın neden kesildiğini öğrnmeye çalışın.

Abdullah0

Üye
Üye
Sydv senin engelli raporunla alınmış araba var diyo benim rapor oranim 81 araba bile alinmiyo 144 de simdi aradim vakifla gorusun diyor araba dedemin raporuyla amcam kendisine aldi

septik

Editör
Editör
İtiraz dilekçesi yazıp sydv ver konuyu detaylıca yaz dilekçene.

Abdullah0

Üye
Üye
Sağolun deneyecegeim
Dilekçe nasıl yazılacak ne yazmam gerekli

e_y_03

Üye
Üye
Engelli aylığı ve bakım aylığı alıyodum engelli aylığım 13ünde kesildi bakım aylığının kesildiğini nasıl anlarım e devlette sağlık sigortası kısmında 2022 65 yaş kısmında devam ediyor yazıyo
Benimde kesildi arkadaşım sebebi nedir dediğim de kişi başına düşen milli geliri seviyesi diye söyledin tabii 5600 olursa sınır 5600 ne parası bu günümüz şartlarında diye düşünüyorum ben ve evde bakım maaşı gibi olmalı diye düşünüyorum mili gelir seviyesinin engelli maaşında da enazdan bu konuda etkilere SESLENİYORUM bu arada arkadaşım gibi bir bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

Abdullah0

Üye
Üye
Memurlar itirazımı dahi kabul etmiyolar bana sigortalı işe gir çalış diyo

Abdullah0

Üye
Üye
Aylığım araba yüzünden kesilmiş sanırım arabayı sahibine devrettim şuan oturdugumuz evimiz ve 55metrekare tarlamız ve eğer kesilmediyse bakım ayligimiz var 2kisiyiz bu durumda tekrar 2022 baglanirmi

septik

Editör
Editör
55 metrekarelik tarlanızın getirisini il ilçe tarım mdürlüğünden hesap ettirin verilen rakama bakım maaşınızı ekleyin 2 kişi olduğunuza göre 2 ye bölün 2024 yılı sonuna kadar geçerli, kişibaşı gelir krıteri olan 5667 tl aldında kalıyorsa bağlanır.

Temmuz ayı itibarı ile bakım maaşı 9bin tl üzerine çıkabilir ve geliri hesap ederken yeni miktar üzerinden hareket edin.

Abdullah0

Üye
Üye
Abi benim sadece oturdugum ev var hem oranın hemde tarlanın rayic bedelini istedi kurum onunlami hesaplayacaklar acaba

septik

Editör
Editör
Oturduğunuz ev kapsam dışı, oturulan ev gelire dahil değil. Siz istenenleri götürün sonuç iyi çıkar inş.

Abdullah0

Üye
Üye
tarla toplam 27 dönüm ama bana 55metre düsüyo rayiç değeri hangisine göre hesaplanıyo

Abdullah0

Üye
Üye
Sosyal yardımlaşmaya gittim tasarruf dönemine girildiği artık oturulan evinde gelirden sayıldığını söylediler anladığım kadarıyla artık aynı evde hem bakım hem engelli aylığı alınmayacak

Elif altin

Üye
Üye
Sosyal yardımlaşmaya gittim tasarruf dönemine girildiği artık oturulan evinde gelirden sayıldığını söylediler anladığım kadarıyla artık aynı evde hem bakım hem engelli aylığı alınmayacak
Bu gerçek mi yani oturduğumuz ev de mi gelirden sayılacak böyle bisey yayınlandı mi? Allahim sen aklımıza mukayyet ol o zmn bir çok kişinin kesilir yazik degilmi ?

septik

Editör
Editör
Sydv kafasına göre istediği şekilde konuşamaz. Yasa ve yönetmelik var, yönetmelikte engellinin oturduğu ev hariç diyor, yönetmelik değişmeden mevcut yönetmelik geçerlidir.

septik

Editör
Editör
Yalnış anlamayın size lafım yok. Ya o sydv memuru konuya hakim değil, yada yeni bir yönetmelik hazırlanıyor henüz bizim bilgimiz yok.

Kısa bir süre önce tv de tüm sosyal yardımlar aynı çayı altında toplanacak haksızlıklar önelenecek gibi açıklamalar oldu, bir ihtimal yönetmelik değişebilir, zaten bu güne kadar ne zaman engelilere iyilik gibi görünen açıklama yapıldıysa bir çok kısıntıya gidildi.

Belki ekonomik sıkıntılar sbebiyle bu tür kısıtlamalara gidiliyordur da şirketlerin milyonlarca dolar tutatrındaki borçlarını bir kalemde af eder silerler binde birlik gider olan engelli maaşşlarını kısıtlarlar. Aslında aranıyorlar ama farkında değiller.

Abdullah0

Üye
Üye
Abi ekonomide tasarruf devrine giriyoruz dediler biz iki kişiyiz evimiz ve 55metrekare tarlamiz var evinize 15bintl gelir giriyo dediler memurun biri senin hiçbişeyin yok ağır engelli raporum var diye bana sen yatalak değilsin burda böyle yazıyo gir sigortalı işte çalış dedi baya azarladılar yani
Ama dediğin doğru bence yeni yönetmelik çıkacak

Tekerlekli Sandalye