2022 Engelli Maaşım Ptt Kartıma Ne Zaman Yatırılıyor?

arabi2018

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 2022 engelli maaşım ptt kartıma ne zaman yatırılıyor. Her dönemin 7. günü ptt şubesinden gidip maaşımı alabiliyordum.Ancak ptt kartı aldım şuan ve bu durumda kartımdan çekmek istiyorum. Maaşım her ayın 7. günü içerisinde mi kartıma yansıyor yoksa 1-2 gün öncesinde mi yansıyor bilgi verir misiniz.

arabi2018

Üye
Üye
Bir de ptt kartımdan başka bir banka hesabına para transferi yapabilir miyim bilgi alabilir miyim sizlerden

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=20974]arabi2018[/MENTION]
Öncesinde maaşınızın yatacağını zannetmiyorum verilen günler belli yine o günlerde maaşınızı çekebilirsiniz.

Ödeme Günleri :

Ödemelerde oluşabilecek yığılmaları önlemek amacıyla;
• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü.
Ödeme yapılmaktadır.

haykolik

Üye
Üye
[MENTION=20974]arabi2018[/MENTION]
Öncesinde maaşınızın yatacağını zannetmiyorum verilen günler belli yine o günlerde maaşınızı çekebilirsiniz.

Ödeme Günleri :

Ödemelerde oluşabilecek yığılmaları önlemek amacıyla;
• Doğum tarihinin son rakamı 0 – 5 olan kişilere her dönemin 5 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 1 – 6 olan kişilere her dönemin 6 ıncı günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 2 – 7 olan kişilere her dönemin 7 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 3 – 8 olan kişilere her dönemin 8 inci günü.
• Doğum tarihinin son rakamı 4 – 9 olan kişilere her dönemin 9 uncu günü.
Ödeme yapılmaktadır.
gülümse abla 9 olanlar cumartesine denk geliyor cuma günü yani ayın sekizinde alabilirlermi 2022 maaşlarını

arabi2018

Üye
Üye
peki ptt bankamatik kartımdan bir başka banka hesabına para transferi yapabilir miyim diğer banka kartlarında oldu gibi mesela

yunus bozan

Üye
Üye
kardeşim öncelikle ptt kartın hayırlı olsun..maaşını ise kimliğinin son rakamı 7 olduğuna göre ayın 7 sinde kartın ile çekebilirsin yani kartının oluşu erken ödenmesini teşkil etmez..ikinci soruna gelince büyük bir ihtimalle ptt matikten başka bankaya borç transferi yapabilirsin belli bir komisyon karşılığında ve yine ptt kartın ile başka bankaya ayit örneğin garanti bankasından maaşını komisyon ücreti karşılığında çekebilirsin kolay gelsin.

arabi2018

Üye
Üye
Peki ptt bankamatik kartımdan örneğin kuveyt türk bankasına para transfer etmek istediğimde ptt telefon bankacılığı üzerinden transfer işlemini gerçekleştirebilir miyim ptt bankamatik şart mı yada başka bir yol var mı

arabi2018

Üye
Üye
peki ptt müşterş hizmetlerinden ptt banka kartımdan başka bir bankaya transfer talimatı verebilir miyim

yunus bozan

Üye
Üye
valla kardeşim bildiğim kadarı ile ptt atm sinden başka bankaya hesap numaralarını kullanarak transfer yapılabiliyor hatta ptt kartın olmasa bile atm den kartsız işlemler menüsünden hesap numarasını girerek ödeme gerçekleştirile bilir..müşteri hizmetlerini arayarak ödeme yapılabilir olacağını zannetmiyorum müşteri hizmetleri onu riske alamaz çünki karşısındaki kişinin gerçek sahibinin olduğundan emin olamaz müşteri hizmetleri sizin bilgilerinize ulaşan birinin bu ödemeyi sağlamak istediğini düşünür çünki bir sürü telefon dolandırıcıları var onun için ya ptt şubesinden ödeme yapabilirsin yada herhangi bir atm den de kartsız işlemler menüsünden yapabilirsin kolay gelsin kardeşim.

arabi2018

Üye
Üye
Tamamdır kardeşim çok sağol teşekkür ederim

yunus bozan

Üye
Üye
rica ederim kardeşim ne demek lafı bile olmaz..ne zaman birşey sorma gereği duyarsan sorabilirsin çekinmeden bildiğim konularda bilgi verebilirim allaha emanet ol..

arabi2018

Üye
Üye
Peki kardeşim ptt atmsinden hesap numarası gir dedin ptt kartımızın hesap numarasını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim aslında ptt atmesine de gidemiyorum engelimden bakalım gitmeye çalışırım fakat ptt kartımı yeni aldım ve hesap numarası nedir bilmiyorum ne yapmam gerekiyor

arabi2018

Üye
Üye
Allah razı olsun kardeşim çok sağol çok yardımcı oldun

orcunaral

Üye
Üye
Evet arkadaslar ayin 5 de olanlar ptt kartla alabilirler maaslar hesaba gecmistir

yunus bozan

Üye
Üye
Peki kardeşim ptt atmsinden hesap numarası gir dedin ptt kartımızın hesap numarasını bilmiyorum nasıl öğrenebilirim aslında ptt atmesine de gidemiyorum engelimden bakalım gitmeye çalışırım fakat ptt kartımı yeni aldım ve hesap numarası nedir bilmiyorum ne yapmam gerekiyor

kardeşim ptt kartın olduğu için ptt kartının hesap numarasına gerek yok ve zaten ptt kartın ile ödeme yaptığın için ona gerek yok sadece borcun olduğu bankanın hesap numarasına ihtiyacın var konuyu daha fazla acacak olursam şöyle söyliyeyim diyelimki misal olarak senin garanti bankasına borcun var ptt atm sinden kartını makinaya takarak borç ödeme menüsüne geleceksin makinayı okuyarak o seni yönlendirecek sonra makina dicek zaten ödemek istediğinz bankanın hesap numarasını girin diye garanti bankanın hesap numarasını girdikten sonra ödemek istediğin miktarı yazıp parayı makinaya bırakman yeterli olacaktır hepsi bukadar kardeşim kolay gelsin.

aaburak

Üye
Üye
Arkadaşlar Ben nenemin 3 aylığını çektim bugün 1000tl ikramiye verilecekti yaşlılara yatmamış hesaba ? bilgisi olan vamrı

arabi2018

Üye
Üye
tamamdır çok sağol kardeşim Allah razı olsun

yunus bozan

Üye
Üye
Arkadaşlar Ben nenemin 3 aylığını çektim bugün 1000tl ikramiye verilecekti yaşlılara yatmamış hesaba ? bilgisi olan vamrı

onunla alakalı bir bilgiye sahip değilim kardeşim sayın yöneticilerimiz sorunu gördüğü vakit cevaplayacaktır.

Tekerlekli Sandalye