2022 Engelli maaşımı başka ildeki ptt subesinden alabilirmiyiz?

tek66

Üye
Üye
slm mehmet bey ben 2022 maas alıyorum yozgatta oturuyorum maas alacagim gün ankara ya gitmem gerekiyor maasımı ankara ptt subesinden alabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bankaya yatmış olsa başka şehirden almak mümkün lakin postane şubesine yattığı için başka ilden almak mümkün degil, örnegin maaş istanbul güneşli postanesine yatıyor sadece o postaneden alabilirsiniz, zaten 2022 maaşında adres degişikliğide bu sebepten gösterilmektedir, maaş taşındıgımız il şubesine ve en yakın şubeye yatırılsın diye adres degişkliğine gidilmektedir, hasılı başka yerlerden alınmaz.

tek66

Üye
Üye
gelince cekerim artık maasımızı cekmezsek kacgün postahanede kalıyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşınızı bankada fazla tutmayın gönderilme riski var 1-2 dönem yani 3-5 ay birşey olmaz ama çekmekte fayda var.

tek66

Üye
Üye
yok 1 haftalıgına gidiyorum gelince cekerimde haziran maasları ayın kacında verilecek acaba secimden önce verilirmi

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
SGK nın maaş ödeme takvimi aşağıdaki gibidir, ayrıca 12 hazirana kadar takvime göre bütün maaşlar ödenmiş olmas gerekiyor

2022 Sayılı Yasaya Göre Ödenen Aylıklar:
Bilindiği üzere, 2022 sayılı Kanun kapsamında 65 yaşını doldurmuş muhtaç yaşlılar ile özürlü vatandaşlarımızın PTT şubeleri aracılığıyla aylık ödemeleri yapılmaktadır.Ancak ödeme sırasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle 01.09.2008 tarihinden itibaren yaşlı ve özürlü vatandaşlarımızın aylık ödemeleri

Doğum yılının son rakamı 0 ve 5 olanlar her dönemin 5 inci günü
Doğum yılının son rakamı 1 ve 6 olanlar her dönemin 6 ıncı günü
Doğum yılının son rakamı 2 ve 7 olanlar her dönemin 7 inci günü
Doğum yılının son rakamı 3 ve 8 olanlar her dönemin 8 inci günü
Doğum yılının son rakamı 4 ve 9 olanlar her dönemin 9 uncu günü

Bu ödeme günlerinin tatile denk gelmesi durumunda tatili izleyen mesai günü ödeme yapılması kararlaştırılmış olup ,
ilanen duyurulur.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

Ayrıca her ne kadar bu tarihleri sgk bu şekilde yayınlamış olsada bu tarhilerde ufak tekef degişiklikleri postane yapabiliyor, postane ödeme tarihlerini kendisini belirleyip mart ayında postane girişine asıyor ordan takip edebilir gününde maaşınızı alabilirsiniz.
Yukarda verilen tarih aralıkları çoğu zaman çoğu ilde farklı uygulanıyor. Geçmiş dönemlerde bunun örnekleri görüldü.
Doğum tarihinin son rakamı 2 olanlar x il'de ayın 4'ünde alırken, yine doğum tarihinin son rakamı 2 olan ve başka bir il'de oturan kişi ayın 5-6 sında aldığı görüldü.

Tekerlekli Sandalye