2022 Engelli maaşında gelir kriterinin kaldırılması komisyonda

Mehmet.00

Üye
Üye
MHP Seçim beyannemesinde sözünü verdiği 3 aylık engelli maaşlarında kişi başı gelir hesaplamasında sadece engellinin gelirine bakılması gerektiği yönündeki kanun değişikliği için harekete geçti. Bu teklifin yasalaşması adına sadece MHP nin kanun teklifi vermiş olması yetmez biz engellilerinde sosyal medya platformlarından MHP yi etiketleyerek yapmış oldukları bu çalışmaya dair desteklerimizi iletelim.

Teklifin Başlığı
65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi

Teklifin Özeti

Teklif ile, aylık bağlanan engellilerin muhtaçlığının belirlenmesinde 'hane başına gelir' uygulaması yerine kişinin kişisel gelirine bakılması amaçlanmaktadır.

mhp-kanun-teklifi-engelli.JPG

Teklifin gerekçesine dair tam metin http://www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-1262.pdf

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hadi hayırlısı. Bakalım MHP nin vermiş olduğu bu teklife diğer partiler destek verecekmi?

Hatice1970

Üye
Üye
Evet inşallah etginlesir benim kızımda egelli yuzde 98 raporu var ama evde yaş lı dedemiz maaş aliyor diye kızımın maaşı kesildi kiracı yim hic bir malım mülküm yok baş ka gelirimizde yok ben eşim dende boşandım ama cok mağdur olduk

halil3333

Üye
Üye
ıyı geceler herkese halıl bey cevaplarsan sevınırım 2 kısıyız evde esım engellı 2 kısı oldugumuzdan dolayı kısı bası gelır asıyormus 2022 yı kestıler evde bakım alıyoruz sımdı sadece bu kanunla beraber kesılen 2022 tekrar baglanması ıcın ondermı yanı teklıf kabul gecerse ?

halil3333

Üye
Üye
bılgısı olanlar cevaplayabılırsınız

orcunaral

Üye
Üye
bılgısı olanlar cevaplayabılırsınız

İlk once halilim nasilsin biloyosun ben esimi kaybettim 1 sene oldu oglumla kaldim bir basima uzuntuden kalp kirizi gecirtim 2 tane stent taktilar bana engeli raporu aldim %55 engelli ayligi baglandi birde ogluma ekonomik destek 840 tl her ay okuyo diye mersinden gittim biliyosun

halil3333

Üye
Üye
basın sagolsun kardesım uzuldum allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun bugun cımer uzerınden yazdım sıkayetımı 2022 aylıgı kesıldıgı ıcın kısaca not geceyım herkes cımere yazsın bu durumu mademkı komısyona geldı bır engellılının 2022 hakkı olan rapor parasını yenı duzenlemede gelse bu hakkı elınden asla alamaması lazım su noktayada dıkkat cekelım sosyal kelımesı adı basında sosyal yardım devletımızın ettıgı sosyal yardımı gelır sayıp kesılmesıne neden oluyor suan ya adı basında sosyal yardım edıyosun ettıgın yardımı gelır sayıp haneye tecavuz gıbı edıyosun burda ben bu durumu dogru bulmuyorum mademkı gelır sayacan ettıgın yardımı kaldır 2022 yı ortadan dunya duysun engellının hakkına gasp etmeyı gelır nedır sosyal yardımdan baska gelırı varsa sen sosyal yardımını kesmek zorunda kalırsın ettıgın sosyalı gelır sayması sacmalık lıutfen sessız kalmayın cımere sosyal medya uzerınden ne yapılacaksa yapılsın ha suna katılırım haksız yere alanlar varsa onlara amennah hakkı olan kısılerın hakkına el uzatmak yanlıs

septik

Editör
Editör
ıyı geceler herkese halıl bey cevaplarsan sevınırım 2 kısıyız evde esım engellı 2 kısı oldugumuzdan dolayı kısı bası gelır asıyormus 2022 yı kestıler evde bakım alıyoruz sımdı sadece bu kanunla beraber kesılen 2022 tekrar baglanması ıcın ondermı yanı teklıf kabul gecerse ?

Eğer kişi kendi geliri ile değerlendirilirse bakım maaşı aldığınız için, bakım maaşı alan haricinde engelli olan ve geliri olmayanlar 2022 engelli maaşından faydalanırlar.

Fakat henüz mevcut sistem geçerli, aynı hanede malk mülk olmaması kaydıyla 3 kişi olursanız muhtaçlık sınırını aşmaz ve 2022 engelli maaşından yararlanabilirsiniz.

halil3333

Üye
Üye
65 aylığı alan birini dahil etsek aileye yine bağlanmaz dimi 2022 septik bey?

septik

Editör
Editör
Şöyle düşünün, hanedeki mal varlığı olmayan ve geliri olmayan aynı adreste yaşayn kişi sayısının sizin bakım maaşı dahil edilerek yine aynı adreste yaşayan kişi sayısına bölündüğünde kişi başı 483 tl yi aşmaması gerekiyor.

halil3333

Üye
Üye
10 senedir aliyorduk bu sacligi çıkartıp aldılar 2022 yıl mademki böyle bir şey yapacaklar adam gibi böyle birşeye mahruz koymadan desinki vermicem 2022 yi ama gizli tokat bu cimere yazdım 2 gün oldu herkesin yazması lazım ne kadar çok mesaj okadar senin dediğin gibi baskılar artarsa şaşırıp bunu düzeltmeye gidecekler ya düşünsene adı başında sosyal yardım nasıl oluyorda kendi ettiği yardımı gelir sayıp kesiyor akıl alacak bir durum değil resmen hakka tecavüz afedersin

septik

Editör
Editör
Evet haklısınız, sürekli yazarak baskı altında tutmamız lazım.

septik

Editör
Editör
Tam baskı zamanıdır. Gelir krıterinin kalkması lazım, Mv lere, cimere, sürekli yazalım.

.BLADE.

Üye
Üye
2022 hakkında bende cimer e yazdim bakalım ne olacak inş hane ici gelir kriteri kalkar

SM-P601 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye