2022 Engelli maaşında gelir kriterinin kaldırılması komisyonda

meral1784

Üye
Üye
Evde bes kisiyiz esim asgari ucretle calisiyor bende evde bakim maasi aliyorum 28yildir ablama ben bakiyorum agir engelli 100/90engelli hem bakim maasi hemde 2022maasi alamazmisiz yani gelir kiriterinden dolayi kestiler yuruyemiyor konusamiyor ablam bizide mağdur ettiler

PRA-LX1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

halil3333

Üye
Üye
ozaman sessızlıgı bozalım 2 kısı 3 kısı cımera degıl bu sıtenın ve duyan duymayan herkes duyup anında harekete gecıp yazmalı arkadaslar duyanlar herkes cımere yuklensın mesaj yazın 2022 kesıntısını komısyona gelmıs bızlerde cımerden yuklenelım yazın cımere ...

.BLADE.

Üye
Üye
Cevap ZamanıCevapKurum Birim Adı28/11/2018 08:48:38SAYIN İLGİLİ;

65 YAŞINI DOLDURMUŞ MUHTAÇ, GÜÇSÜZ VE KİMSESİZ TÜRK VATANDAŞLARI İLE ENGELLİ VE MUHTAÇ TÜRK VATANDAŞLARINA AYLIK BAĞLANMASI HAKKINDA YÖNETMELİK GEREĞİNCE ENGELLİ AYLIKLARINDA AİLE İÇİ GELİR KİŞİ BAŞI GELİR HESAPLAMASINA DAHİL EDİLMEKTEDİR. HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİK DURUMUNDA TARFINIZA BİLGİ VERİLECEKTİR.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI > KARAKÖPRÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI BAŞKANLIĞI

cimerden gelenn cevap

SM-P601 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

.BLADE.

Üye
Üye
Dilekçenizde belirtmiş olduğunuz talebiniz ile ilgili olarak Bakanlığımız tarafından yürütülen hâlihazırda neticelenmiş bir çalışma bulunmamakta olup, ileride yapılacak mevzuat çalışmalarında söz konusu talebiniz değerlendirilmek üzere notlarımızın arasına alınmıştır.*

Bilgilerinizi rica ederim.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI > ENGELLİ VE YAŞLI YARDIMLARI DAİRE BAŞKANLIĞI

bu da gelmis

SM-P601 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

halil3333

Üye
Üye
arkadaslar b planına gecelım ornegın mandalınacı varya meshur olan ve ısyan sarkısı ıle meshur olan ahmet gıbı bunlar youtube uzerınden vıdeo atarak seslerını duyurup meshur oldular bılıyoruz pekı engellıler ve 2022 haksız yere kesılen mahdur olan ınsanlarımız ıcın slaytlı ve sarkı duygusal olarak oyle bırseyı youtube uzerınden yayınlasak ılgı cekermı cekerse ısımıze yaramazmı destek amaclı ?

halil3333

Üye
Üye
bız meshur olmıcaz tabı :D bız cesur olucaz bızler egrı oturup dogru konusan olucaz bız hakka haksız yere el uzatana kafa tutacaz bızler hep bırlıkte mutlu olup hep beraber el ele olucaz bız butun engellerı asıp zırvede gulumser olucaz :(

halil3333

Üye
Üye
bakıyorumda butun haber kanalı gazeteler hersey suskun gızemlılıgını koruyor hıc bırıde cıkıp ta engellıler magdur dıye ve bu durumu goz ardı edıp paylasmaktan yana neden sessız :(

halil3333

Üye
Üye
Cimere yazdım ben hala karşılık cevap yok cimere yazarken seçim olarak şu bakanlığa diye yazmadım direk cumhurbaşkanlığına attım

halil3333

Üye
Üye
bugun mersın ıkıncı sıradan ak partı mıllet vekılı cumhur taskın vekılımle gorustum 2022 kesıntısı ıcın haberımız var sıkayetler cok fazla uzerrınde calısıyoruz durcaz duzelmesı ıcın dedı yanı bılgılerı dahılınde demekkı durumun + bugun sosyal yardımlasmadan 200 tl yardım yazdırdım aldım bızzat kaymakamla yuzyuze gorusme ıle sosbet felan 2022 yı ona sordum oda haksızlık edıyo bızden tarafta benım azımıyetımı bılıyor kaymakam bır ısım gorulecek gorulmezse bır ust makama bas vurur en son makama varana kadar ınadımla savasırım ::)

halil3333

Üye
Üye
boz durmuyorum bu arada ınternet fonemen ve deney yapan bır kac arkadasa rıca ettım sokakta engellılerın 2022 hakkı olan aylıgı kesıntısını dıle getırdım dedımkı her deneyı yapıyorunuz begenıyoruz bırde engellıler ıcın deney yapın dedım haksızlıga dur demek ıcın bır katkı yapın vıdeo cekın dedım tamam ayarlarız dedıler hadı bakalım sosyal medyadan tam gaz ılerı :D

halil3333

Üye
Üye
bakalım halk ne dıcek bu masumların haklarını kesmeye yara yanlıs yere hakka el uzatmaya halk ne dıcek bakalım bızler ıcın sosyal medyada

halil3333

Üye
Üye
valla arkadaslar her yolu denıyorum elımden gelse ankarada tek basıma ısyan cıkarırrım bunu yaparım cunku ortada bır yanlıs var bunun duzeltılmesı ıcın heryere ses verıyorum ben bıraz kafama koydugumu yapan bır ınsanım pes etmem

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar, baya bir süre önce bir kaç arkadaşımız yine seçimlerden önce baskı yapmak niyetiyle cimere şikayetlerimizin yazılması konusunda yazıları olmuştu bizde site olarak zaten gerekli desteği veriyoruz uyarılarda bulunuyor ve yapılması gerekenler konusunda açıklamalarr yapıyoruz.

Fakat bir kaç kişinin gayretiyle bir yere varamayız, varamadıkta artık engelli dostlarımızın bu pasif durumu değiştirmesi lazım, çekinilecek korkulacak hiçbir şey yok, hergün defalarca cimere yazın kendi gelirimizden sorumlu tutulmak istiyoruz veya diğer şikayetlerinizle bereber yazın. İnanın bu yerel seçimlerde geçtikten sonra tekrar unutulacağız. Taaki 2023 genel seçimlerine kadar kimse engellileri ne hatırlar nede mevcut durmun değişmesi adına parmağını oynatmaz.

Bu seçimlerin öncesinde kendimizi ne kadar anlattık anlattık yoksa hiç bir beklentiye girmeyin.

septik

Editör
Editör
Sadece cimere değil, bu fırsatı her yönü ile değerlnedirmemiz lazım, Mhp mv lerine sitesine özellikle yazın, biz engellilere söz verdiler, Ak parti yine istemeyecektir çünkü maliye 2019 ocakta enfasyon sebebiyle baya zora düşecekler, daha şimdiden zamlar başladı.

Avantajımız şurda, zaten eyt den dolayı halk kızgın elektirik, doğal gaz, petrol ürünleri, gibi kalemlerde özel sektörü suçlarken kendileri birşey yapmadı. Diğer partileer bu konuda destek verirki Mhp destek versin yeter. Ak partinin mv sayısı yetersiz kalır.

Tüm engelli dostlar Mhp ye söz verdiniz, engelliler kendi gelirinden sorumlu tutulmalı, zaten gereği gerçeği budur, nerde görülmüş reşit kişinin yaşadığı hane geliri saçmalığı dünyada tek örneği yok.

Mehmet.00

Üye
Üye
Sadece cimere değil, bu fırsatı her yönü ile değerlnedirmemiz lazım, Mhp mv lerine sitesine özellikle yazın, biz engellilere söz verdiler, Ak parti yine istemeyecektir çünkü maliye 2019 ocakta enfasyon sebebiyle baya zora düşecekler, daha şimdiden zamlar başladı.

Avantajımız şurda, zaten eyt den dolayı halk kızgın elektirik, doğal gaz, petrol ürünleri, gibi kalemlerde özel sektörü suçlarken kendileri birşey yapmadı. Diğer partileer bu konuda destek verirki Mhp destek versin yeter. Ak partinin mv sayısı yetersiz kalır.

Tüm engelli dostlar Mhp ye söz verdiniz, engelliler kendi gelirinden sorumlu tutulmalı, zaten gereği gerçeği budur, nerde görülmüş reşit kişinin yaşadığı hane geliri saçmalığı dünyada tek örneği yok.
Akp engelleri tanımıyor yazıklar olsun kedi kadar değerimiz yok mu

Tekerlekli Sandalye