2022 evrak takip sitesinin verdiği bilgiler doğrumu

septik

Editör
Editör
Can 35 zaten tüm sıkıntı o hiç bir kesinliği olmaması kimseden yeterli cevap alamamız.
Gss bizim anlamda 2022 den kazanılmış hak o halde gss yok saylıyorsa 2022 de gelirimizde yok sayılacak anlamını taşır.
Peki benimde savunduğum son genlge uyarınca hane ziyareti nerde kaldı.
Ayrıca bu güne değin memfi anlamda savuınulan her yol çıkmaza döndü ne sydv nin uygulamaları ne genelge anlamsız kaldı.
Bana göre ki zarar gören herkesin kesinlikle hak ihlali ve reşit birey görünmeme hakkkında dava çamasından geçeçecek

halil3333

Üye
Üye
SGDP TESCİL KAYDI SORGULAMA > SGDP Tescil Kaydı
Genel Açıklama
Herhangi bir ticari faaliyet kaydınıza rastlanmamıştır.Ancak SGK’dan yaşlılık veya emekli aylığı alıyorsanız ve ticari faaliyetinize ilişkin vergi mükellefiyeti veya şirket ortaklığınız var ise, SGDP kapsamında sigortalılığınızın başlatılmasına ilişkin meslek il ve ilçenize bağlı Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü/ Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüklerine müracaatta bulunarak SGDP tescil kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.İlgili mevzuat hükümleri doğrultusunda sosyal güvenlik destek primi ödemesi gerekenlerin, tahakkuk eden sosyal güvenlik destek prim borçlarına 6111 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde yapılandırma imkanı verildiğinden kısa sürede tescil kaydınızı yaptırmanız menfaatinize olacaktır. arkadaş bu ne demek peki ????

septik

Editör
Editör
Halil kardeşim bu sizi aydınlatmak mevzuda geçen şartları yerine getirmeniz anlamında ki hiç alakanız olmasa dahi bilginiz olsun demek.
Kısacası herhangi bir tiicaret anlamında harektlerinizi bildirmeniz gereği mecburu olduğunuzu anlatıyor

Can35

Üye
Üye
Can 35 zaten tüm sıkıntı o hiç bir kesinliği olmaması kimseden yeterli cevap alamamız.
Gss bizim anlamda 2022 den kazanılmış hak o halde gss yok saylıyorsa 2022 de gelirimizde yok sayılacak anlamını taşır.
Peki benimde savunduğum son genlge uyarınca hane ziyareti nerde kaldı.
Ayrıca bu güne değin memfi anlamda savuınulan her yol çıkmaza döndü ne sydv nin uygulamaları ne genelge anlamsız kaldı.
Bana göre ki zarar gören herkesin kesinlikle hak ihlali ve reşit birey görünmeme hakkkında dava çamasından geçeçecek
11 şubat'ta 2013 tarihinde bir güncelleme yapılmış, 60/c3 2022 65 Yaş sonlandırmış yazanları sydv davet çıkarmış görünüyor, o kişilerin gss durumları ve 2022 maaş durumu bize yol gösterecek gibi görünüyor...
gss'de şöyle bir yol izlediler önce kişileri sydv çağırdılar o kişiler dilekçe verdikten 1 ay içinde görevli eve gelip gelir incelemesi yaptı, 1 hafta sonra sgk gidip incelemenin sonucu öğrenildi bakalım bizlerde nasıl bir yol izleyecekler....
benim korkum hem 2022 maaşı kesmeleri hemde o kişiye gss prim ödetirmeleri çok kötü olur daha kesin birşey yok ama zaman gösterecek gibi görünüyor....

sinandeniz

Üye
Üye
yaw bu başbakan varya çok kurnaz sanarak hareket ediyor kendini tv ye çıkıp engelli için pozitif ayrımcalık diyo akabinde memurlar evten küften bahanelerle 3 kuruş verdikler maaşı kesme çabasına giriyorlar arık bakacaz onlar yılmıyorsa bizler dahada hırs yapıp azimle çabalicaz onlara karşı direnecez yok öyle üç köfte 5 kuruş avrupa birliği 50 senedir bizi almaması gayet normal inş hiçbir zamanda almaz gerçi bu davranışları sergilemeye devam ettikçe türkiye devleti daha çokkk 50 seneler avrupanın kapısını aşındırırlar bizi alın bizide alın avrupaya diye ( NAHHHHH ) alırlar

halil3333

Üye
Üye
septik tşkkr ederim bilgi için ya hiç kafa yormayın kesecekler kesilecek ne yapacaz ne edecez diye bunları kafanıza takıp kendını hıc yormayın kimse kesemez maaşları sımdıkı devlet keser sonrakı devlet açar bu işler boyle kım tepeye cıkarsa aşağıdakıne taş atar bu işler boyle bende verdım erdoğana oy ama ılklerde ıyıydı ama sımdı tv lerde engellılere hersey olucak denılıyor ama bakan bır baska hava calıyor bırseyler oluyor ama fark edemıyoruz butun bılgılerınıze kulak verdımkı anladıgım tek cumle 2022 maası devam edıyor gıbı suan hala ama yenıler ıcın kolay olmıcak aşılamaz nokta 119 tl ve hazıranda ıncelemeler sonunda 2022 devam edıp alacaklar alamıcaklar meselesı zor gunler yasanacak gıbı ayrıca 2022 lı yasanın net acıklıgını tv lerde kamuda paylasmamaları soz konusu bır mesele sankı yasak koymuslar kısacası sadece beklemek eger kı şayet boyle bırseyler olursa bırdakıne sandıkta benden oy destek asla cıkmaz suan kı tepedekıne ...

halil3333

Üye
Üye
daha canımı sıkılırsa hakkımı aramak ıcın ankaraya gıder gunlerce her sokak her caddede bagırrrım sesımı duyurabıldım kadar sonuna kadar yaparım bunu zaten dusunuyorum ama bakalım bır gorelım neler olucak ondan sonra ne olur bakalım

sinandeniz

Üye
Üye
yani halil arkadaşında dediği gibi bencede kafanızı yormayın aman kestiler aman kesecekler diye kafamızı yorsakta yerlere atsakta kendimizi yapacaklarını yine yapıyorlar sadece bizim yapmamız gereken birlik beraberlik olmak bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığını bir kenara bırakıp mücadele etmeye tam gaz devam zaten tümm engelliler dağcı komando gibi hayatla hayatın ve bizi yönetenlerin önümüze koydukları aşmakla geçmiyormu yılmadan usanmadan mücadeleye devam edecez ALLAHIN izniyle hak yolunu bulacak kurban olduğum ALLAH fakirin düşkünün yanındadır zalimlere yem olmamıza müsade etmez ALLAH

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arkadaşlar konuyu lütfen siyasi bir tartışmaya çevirmeyelim konuyu dağıtmayalım.

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar haklısınız.
Fakat 2022 demek sadece para demek değil gss demekti ücretsiz hastahanelerden yararlanmak.
Düşünün bir kere engelli ve bu engel ne anlamda engel bir çoğumuz tedavi oluyor kontrollere gidiyor.
Diyelim maaş kısmını geçtik ayrıca tedavi ve kontrolleri yapabilmek için sgk ya para yatırmamız gerekecek istersen yatırma borç olarak birikecek sorun sorunlara yol açıyor.
Yine ayrıca bir çok engelli kışın ortasında bu maaşa güvenerek bir takım borç veya yakacak veya garanti gözüyle bakıldığı için umut bağlamış durumdaydı.
Bana göre insanın en değerli şeyi umutlarıdır.

sinandeniz

Üye
Üye
septik arkadaşımız yerinde bir konuya deyinmiş ben mesela en basitinden medikalden sonda alıyorum ve kötü olanda maaşım kesildiğinden haberim olduktan birgün önce sonda aldım medikalden şimdi o sondaların ödemesi olmiyacak ve medikalcide benden haklı ca parasını istiyecek e maaş ta kesildi parada yok ortada çık çıkabilirsen işin içinden off off ne işler açtınız yetkili beyler başıma

destiny07

Üye
Üye
şunu merak ediyorum 2022 maaşı kesilen bi engellinin gss sigortasıdamı kesiliyor yoksa prim ödeyerek devammı ediyor .

gülümse_hayata

Üye
Üye
2022 maaşı alanlar otomatik olarak genel sağlık sigortası kapsamına alınmışlardı maaş kesilir ise bildiğim kadarıyla gss kapsam dışı kalıp prim ödemek zorunda kalırlar ve sağlıktan bu şekilde yararlanırlar. Net olmamakla birlikte benim duyumlarım bu yöndedir.

halil3333

Üye
Üye
bakım arkadaşlar devir teslim işleri var şuan syvd lere bu yuzden sistem işliyor gözükmeye bilir gss felan dolan sorun etmeyin şuan bir çalışma oldugu ıcın gozukmeyınce telaşa kapılıp sorun etmeye gerek yok sıkı calışma var şuan o yuzden beklemek lazım az öncede bir haber aldım muhtar ın kendısıne demıstım 2022 aylıklarını alacakmıyız alamıcakmıyız mart maaşını dedım ogrenmıs kendısı alacaksınız dedı devam edıyor yannız yapılması gerekenler syvd sana bır dosya verılıyor elına rapor un aslı gıbıdırını alıyorsun hastaneden tapu mudurlugu fotoraf vs vs bunları tamamayıp verıyorsun svyd ye yanı kısacası boyle beklemek lazım sabırla

sinandeniz

Üye
Üye
2022 engelli maaşı alan engellilerin tamamı gss gelir testi yaptırmadan GSS den yararlanabiliyor o yüzden 2022 engelli maaşı kesilince GSS de aynı anda iptal oluyor mesela benim 2022 engelli maaşım kesildi ve bana sosyal yardımlaşma ya giderek gelir testi yaptırmamı söylediler 2022 maaşı tekrar bağlanırsa tekrardan herhangi bir ücret ödemeden veya gelir testi yaptırmadan GSS kapsamına alınır

r_ukiye

Üye
Üye
benim gss kapsam dışı maaşımda durmuşmu yani? ama evrak takibi nde aktif yazıyo ve bu siteden aldığım bilgiye göre eğer aktif yazıyosa maaşı alabilirmişim nasıl oluyo

halil3333

Üye
Üye
benim kide aynu rukıye kesilmez merak etme devam edıyor yakında orayamı artık nereye ıse oraya yazarlar bır takım calısma var şuan bu yuzden oyle kapsam dısı felan yazabılır duzelır ..

r_ukiye

Üye
Üye
maaşım kesilmiş ama durumum acil olduğu için gss tekrar başvurusu bugün devreye girdi

Tekerlekli Sandalye