2022 maaş sorgulama linkinde güncelleme yapıldımı sistemde

teamtech

Üye
Üye
2022 Maaşında Feragat Dilekçem Onaylanmadı Geri Ödeme Emri Çıkarmı

mrb arkadaslar 2022 maaş için bılgı alacaktım gectımız sene 2011 .09.24 te işe gırdım ve ben feragat dılekce gonderdım ama dılekceyı muhtar.o. yaptırmadıgım ıcın 11.12.2011 de aralık maaş cekt ım pttye yattımı iptal oldumu dıye sormak ıcın gıttıgım halde ptt maası elıme verdı yersız aldıgım parayı gerı almadı ogunden sonra bırdaha muhtar o. yaptırıp gonderdım ama ocak gectı sUPAT 10.02.2012 de feragat dılekce geldı budurumda sgk a vardım ogun almadı maası bugun aradım aile sosyal bakanlık oda kaymakamlık vardedıler ordada gozukmuyor ve yarın mal.müdür.konusacaklar pttden ornek aldım cektıgım gun ay dıye ... sonuc ne olur bana yazın lütfen. ve yuzde%50 kac öderım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bu konuda 2022 yönetmeliği derki: Maaşın kesilmesini gerektiren durumlarda feragat edilmemesi halinde faiziyle birlikte tahsili sağlanır. Yönetmeliğin tam metninide ekliyorum sizde inceleyiniz.

Bildirim yükümlülüğü

MADDE 14 – (1) Aylık almakta olanlar veya aylık sahiplerinin eş, anne, baba, vasi, kayyum, veli veya vekilleri, aylıkların kesilmesini gerektiren durumları üç ay içinde Vakfa bildirmekle yükümlüdürler.

(2) Bu yükümlülüğe uymayarak yersiz aylık tahsilinde bulunanlara ödenmiş olan aylıklar için ödeme tarihinden tahsil tarihine kadar geçen süre için kanuni faizi ile birlikte Bakanlık tarafından borç tahakkuk ettirilerek, takip ve tahsili sağlanır. Süresi içinde bildirim yükümlülüğüne uyulmuş olmakla veya aylık hakkından feragat talebinde bulunulmakla birlikte, süresinde aylık kesme işlemi yapılmayarak aylıkların ödenmeye devam olunması durumunda geri tahsil olunacak aylık tutarları için kanuni faiz veya Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) aylık değişim oranlarına göre ayrıca bir fark alınmaz.

Fazla veya yersiz ödenmiş aylıkların geri alınması

MADDE 15 – (1) 11 inci maddenin üçüncü fıkrasına göre aylığının kesilmesi gereken ödeme dönemi başından itibaren her ne suretle olursa olsun, istihkaklarından fazla veya yersiz ödenen aylıklar ile 14 üncü maddeye göre tahakkuk ettirilmiş faiz, borcun tahsilinden önce aynı kişiye tekrar aylık bağlanmış olması durumunda aylıklarından mahsup edilir. 13 üncü maddenin dördüncü ve beşinci fıkralarında belirtilen hallerde, anılan hükümlere göre işlem yapılır.

(2) Borçların mahsup yoluyla tahsil imkânının kalmaması halinde Bakanlık tarafından takip ve tahsili sağlanır.

sinandeniz

Üye
Üye
ya anlayamadığım tm maaşı kestiniz sosyal yardımlaşmayada devrettiniz 2022 evrak takip sitesinide devre dışı bıraktınızda neden hala sayfa işlem yapar gibi açılıyor ve neden aktif yazıyor yani insanlarla kafamı bulmaya çalışıyorlar hala insanları ümitlendirerek zevkmi alıyorlar şimdi o 2022 evrak takip sitesinde aktif yazıyor diye maaşının kesildiğini öğrenen bi sürü kişi orada aktif yazıyo diye azda olsa seviniyodur oh iyi ya bu ayki maaşımı verecekler ondan sonra iptal olacak gibisinden PTT ye gittiğinde maaşını alamayınca resmen hezimete uğruyo ayrıca bi hüzün içerisine giriyodur yazık ya ayıptır günahtır yeter artık devletin biz engellilerin duygularıyla oynadığı yeter artık hayellerimize çomak soktuğu yeter yeter yeterrrrrr düşsün artık devlet engelli insanların yakasından duygularından hayellerinden veriyosan insan gibi ver vermiyosanda vermiyorum deyip bitir işi ne deyimki kurban olduğum ALLAH bildiği gibi yapsın ALLAHIN adeleti kudreti büyüktür bir noktada görürler yatıp kalkıp yüzlerce kişi beddua ediyo eminin çünkü o beddua edenler arasında bende varım

serbetcimehmet

Üye
Üye
Maaş miktarları yarın yansıyacaktır çünkü ödemeler yarın başlıyor, ayrıca maaşı aktif görünenlar yarın maaşları alabilecekler.

selam

2022 evrak takip sorgulama linkinde az evvel baktım güncelleme yapılmamış aktif görünmekte fakat eski 365.30 görünmekte olup bugün dün 2022 maaşı alan var mı arkadaşlar ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bende anlam veremiyorum 2022 evrak takip sistemine miktarlar yansımadı kurum degişikliginden mi kaynaklandı nedir tam çözemedim ancak kısa süre sonra bu konuda resmi bilgilere ulaşıp paylaşacağız.

septik

Editör
Editör
Diyelim kurum değişikliği sebebi ile olsun.
Neden halen cevap veriyormuş gibi duruyor.
Sydv ye devrederken neden durumumuzu anlayabileceğimiz aydınlatıcı bir bilgi verilmedi veya herhangi bir veri söylenmedi.
Resmen engellilerle dalga geçer gibi davranıyorlar.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maalesef bizde muhatap bulamıyoruz kendi imkanlarımızla bilgilere ulaşmaya çalışıyoruz.

serbetcimehmet

Üye
Üye
bir önceki dönemde maaş için ayın 7. de ptt nin interaktif bankacılıkdan saat 00/32 de baktığımda paranın yatmış oldugunu gördüm şuan yine açık bakıyorum hesaba gecmemiş henüz

septik

Editör
Editör
Zaten size hitaben değildi yazım kuruma karşıydı bende neredeyse net üzerinden araştırışmadık nokta bırakmamıştım. Sadece bir yerde konu olarak vardı oradada sydv nin online evrak takibi olmadığı yazıyordu ama bende siz gibi son ana kadar herzaman kullandığımız evrak takibin güncelleneceğini düşünüyordum

serbetcimehmet

Üye
Üye
benim ödeme günüm bugün fakat saat 11 oldu ptt nin önline işlem merkezinden bakıyorum hesapta henüz para yok yatmamış

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kartların onaylanması falan gerekiyormuş içerden sordunuz mu aceba?

serbetcimehmet

Üye
Üye
hayır bir yerden sormadım henüz bilgimde yoktu günü gelsin diye bekledim sdyf ye bağlı buranın vakıf müdürlüğünden mi soracağım ?

tek66

Üye
Üye
hayır bir yerden sormadım henüz bilgimde yoktu günü gelsin diye bekledim sdyf ye bağlı buranın vakıf müdürlüğünden mi soracağım ?

ptt nenin icindeki görevliler yapıypr bu işi hocam sdyf ilgisi yok pttmatik kartını bankamatik taktıgınızda kartını pasif durumda diye bir mesaj cıkıyor ptt icerisindeki görevliye götürüyorsunu 5dk acıyor kartı

serbetcimehmet

Üye
Üye
kartım kullanıma açık interaktif işlem merkezinden giriş yaptığımda görmekteyim ama görevliye sorarım yada gişeden memurlardan çekerim maaşı aldığıma dair dekontu almam gerekli evde bakım ücreti için yıllık evrak yaptırmak için dün gittim 2022 maaşının son dönem aldığınız maaşın dekontunu getirin dediler

tek66

Üye
Üye
kartım kullanıma açık interaktif işlem merkezinden giriş yaptığımda görmekteyim ama görevliye sorarım yada gişeden memurlardan çekerim maaşı aldığıma dair dekontu almam gerekli evde bakım ücreti için yıllık evrak yaptırmak için dün gittim 2022 maaşının son dönem aldığınız maaşın dekontunu getirin dediler

bende kartımı pttmatik taktım sifreyi girdi para cekme butonuna basdım kart pasif uyarısı geldi bence kartı takıp deneyin bir zaten ptt yeni baslatmıs bu işlemi
sizin maas alma günü ne zaman

serbetcimehmet

Üye
Üye
benim son rakkamı 2 yani ayın 7.si bugün ama hesaba yatmış para görünmüyor

tek66

Üye
Üye
hocam bende bugun aldım hemde sabah 6.30 da cektim dedigim gibi olmus olabilir yatmıs oldugunu nerden görüyorsunuz

serbetcimehmet

Üye
Üye
ben kartı çıkartırken interaktif bankacılık online işlem merkezini kullanmak istiyorum demişdim müşteri numarası verdiler onunla cev telefonuma sms şifre ile hesabıma girip baktığımda maaşın yatıp yatmadığını görebilmekteyim gecen dönem ayın 7 de gece 00/32 de hesap ta yattığını anının da görmüşdüm

tek66

Üye
Üye
ben kartı çıkartırken interaktif bankacılık online işlem merkezini kullanmak istiyorum demişdim müşteri numarası verdiler onunla cev telefonuma sms şifre ile hesabıma girip baktığımda maaşın yatıp yatmadığını görebilmekteyim gecen dönem ayın 7 de gece 00/32 de hesap ta yattığını anının da görmüşdüm

suan hesapta maas görebiliyormusun ayrıca bende ptt maas kartından baska ptt kartı var dün onu icerden actırmadım ondada pasif yazıyor online işlem den bakabiliyorum bu kartıma suan hesap acık gözüküyor ama pttmatik taktımmı kart pasif diyor

Tekerlekli Sandalye