2022 Maaşı başvurumuz onaylanmış. Toplu para ve diğer işlemler?

İlhan

Üye
Üye
Batuhan hayırlı olsun güle güle harca paranı benim online ödeme 28 haziran sabah 11 de gittim hesapta para yok dediler öğlenden sonra mı gidelim bankaya ..

batuhan25

Üye
Üye
ilhan kardeşim tşk ederim ben bugün öğleden sonra aldım yarın tekrar bir sorgulat bankaya istersen tekrardan 2022 maaşı toplu parası olarak birde ben bankada sıra numarası alırken güvenlik görevlisine durumu izah ettim emekli işlemlerine numara verdi kısa sürede paramı aldım ödeme tarihlerimiz aynı sayılır seninle yatmış olması lazım...

İlhan

Üye
Üye
ilhan kardeşim tşk ederim ben bugün öğleden sonra aldım yarın tekrar bir sorgulat bankaya istersen tekrardan 2022 maaşı toplu parası olarak birde ben bankada sıra numarası alırken güvenlik görevlisine durumu izah ettim emekli işlemlerine numara verdi kısa sürede paramı aldım ödeme tarihlerimiz aynı sayılır seninle yatmış olması lazım...

Tamam kardeşim bilgi için sağol yarın öğlenden sonra bi daha baktırayım ..

İlhan

Üye
Üye
Arkadaşlar bugün bankadan gişe işlemlerinden 14:45 'te toplu paramı aldım.Online ödemem 28 haziran.Darısı alamayanların başına herkeze hayırlı Ramazanlar diliyorum.

Saygı ve sevgiyle ..

efectt72

Üye
Üye
bende bugün gittim bankaya ama çekemedim çünkü daha yatmamış dedi ve sonra bir telefon geldi paranızı yatırdık dedi ama ben gidip çekmedim protesto ediyorum:)

serbetcimehmet

Üye
Üye
selam
paralarını yeni alan arkadaşlar hayırlı olsun alamayan arkadaşlarada sabır diliyorum en kısa zamanda onlarda alır inşallah
herkese hayırlı ramazanlar diliyorum
saygı ve sevgilerimle

batuhan25

Üye
Üye
ilhan kardeşim hayırlı olsun güle güle harca diğer dostlarda en kısa zamanda alırlar umarım herkese hayırlı ramazanlar diliyorum bende

saygılar herkese.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Gözünüzaydın Arkadaşlar,

Güle güle harcayın, hayırlısıyla maaşı yatmayan arkadaşların da en kısa zamanda sizler gibi sevinmelerini diliyorum. Bir bankacı olarak :) sisteme baktılar ama göremediler, bakamadılar diye bir şey yoktur :) inanın bu sözlerime :) hesaba geçen parayı görmemek mümkün değildir yani :) Biliyorum hepiniz hakkınız olanı istiyorsunuz ama yatmayan maaş için de meslektaşlarıma kızmayın lütfen :)

Sevgiyle , sağlıcakla kalın,

serbetcimehmet

Üye
Üye
selam
doğru söylüyorsunuz gazoz ağacı kardeşim size katılıyorum sende haklısın sitememiz her bankacı memur arkadaşlara değil tabiki olmayanı görmek diye bişey zaten yoktur anlatılmak istenen en azından kendi adıma konuşayım yaşadığımı anlatayım her defasında numara aldığımda bankada bayan memur arkadaşa düşüyorum ben bağlı olduğum valilikteki aile sosyal politikalrdan 2022 işlemleri başlattığım memur arkadaşla görüştüm bana söylenen şuydu 22/06/2012 online ödeme tarihiniz 15/07/2012 itibariyle para transfer olmuş görünmekte benim sistemden baktığımda aynı anda tüm türkiye ziraat bankasında memur arkadaşlar aynı anda düştüğünde görür sen üşenmezsen her gün sor bakarlar yoksa yok derler sistem yoğunluğundan internet sorunlarından belki bir kaç gün geç düşebilir açıklaması bu yöndeydi
bayan kardeşimiz baktı yok dedi tsk ettik yarısı gün gittim bana bilmediği konuda yorum yaptı 01/12/2011 ile 31/08/2012 arasında hak etmiş olduğunuz şu meblayı nüfus cüzdanı ibraz etmek suretiyle her hangi bir ziraat bankasından çekebilirsiniz ibaresi gecen yerdek 31/08/2012 de geleceksin ancak ozaman çekebilirsin tutumuydu yine baktı gelmemiş ona da eyvallah bir sonraki gün kağıda ödeme emrine baktı bilgisayara daha bakmadan yok gelmemiş dedi bunuda gectim parayı aldığım gün 11/15 de uğradım başka memura sorgulattıracaktım şansıma aynı bayan kardeşimiz denk geldi yinemi sen dedi bakmadan yok dedi öğleden sonra uğradım saat 14/35 de bakmadan aynı tutumla yok dedi bende 17 itibariyle düşmesi gerekliymiş 144 ve gerekli yerleri aradım paranız transfer edildi yönünde bilgi verdiler ablam bi bakıver dedim baktı aaaaaa gelmiş dedi bende bugün ağustosun 31 normal değilmi dedim ve nihayetinde aldım :)

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) oh be çok şükür :)
Rumuzunuzdan mıdır nedir, benimle pek ilgisi olmayan bir bölümdü 2022 maaşları ama rumuzunuz ve içten, sevimli dert yanışlarınız ilgimi çekti ilk günden beri ve inanın tüm samimiyetimle ben de her akşam acaba bugün şerbetçi bey maaşını almış mıdır diye meraklanmaya başladım ve nihayet :) :) :) gerçekten çok sevindim kendim almış gibi rahatladım. Bu arada maalesef haklısınız çünkü banka memurlarının içinde de her meslekte olduğu gibi işini severek yapanlar ve yapmayanlar vardır mutlaka :) Sizin anlatımınız o kadar doğal ki inanın o bayan memura hep denk gelmeniz bile çok büyük şanssızlık :)bugüne kadar sizi gördüğünde sisteme baktığından bile şüpheliyim artık:)

Tekrar hayırlı olsun :) güle güle kullanın ,

serbetcimehmet

Üye
Üye
Tsk edrm kardeşim allah razi olsun
dilerim tüm engelli kardeşlerimiz paralarina kavuşur benim aslinda burada anlatmak istediğim para mevzusu değil insanlarin insanlara yaklaşimi ve tutumu ben 2022 maaşi için değilde kiravatli olsaydim bir ticaret hane işleten veya yüksek mebla bir öedeme yapacak birisi olsaydim o bayan yad memur arkadaşlarin tutumu acba bana yaklaşimlari gibi mi olacakdi !!
Tabiki değil ben hadi gidebiliyorum şubeye .
Ya gidemeyen kardeşlerim ya kim bilir belki benden bile zor durumda olan arkadaş ve kardeşlerimiz varsa ki illaha ki var hayati biz kendi kendimize zorlaştiriyoruz kafalardan bazi zihniyetler silinmediği sürece bu tutum devam edecekdir diye düşünüyorum
kimseye atifda bulunmak değil amacim
çok özür dielrim
saygilar sevgiler

sedam

Üye
Üye
arkadaslarben toplu paramı aldım birkaç gün oldu
allah nasip ederse bidaha ağustostamı alıcağız yoksa eylüldemi benim tc sonu 6 bilgilendirirseniz sevinirim hayırlı ramazanlar hepimize

serbetcimehmet

Üye
Üye
SELAM
SEDA TC NOSUNUN SONU DEĞİL DOĞUM TARİHİNİN SON NUMARASINA GÖRE AŞAĞIDAKİ TABLODA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİDİR BİLİNİZE

2022 Maaşı - 2012 1. Dönem Mart Ayı Ödeme Tarihleri ve Tutarları...
Ödeme Tarihleri:

Doğum Tarihinin son rakamı 0 ve 5 olanlar 05.03.2012 Pazartesi,
Doğum Tarihinin son rakamı 1 ve 6 olanlar 06.03.2012 Salı,
Doğum Tarihinin son rakamı 2 ve 7 olanlar 07.03.2012 Çarşamba,
Doğum Tarihinin son rakamı 3 ve 8 olanlar 08.03.2012 Perşembe,
Doğum Tarihinin son rakamı 4 ve 9 olanlar 09.03.2012 Cuma

serbetcimehmet

Üye
Üye
2022 maaşı eylül 2012 dönemi ramazan dolayısı ile erken alınabilir. O yüzden 1 aya yakın bir zaman kaldı diyebiliriz.

Madde 1: Eğer bayramdan sonra verilirse;

Doğum tarihi 0 ve 5 olanlar 05 Eylül 2012 Çarşamba,
Doğum tarihi 1 ve 6 olanlar 06 Eylül 2012 Perşembe,
Doğum tarihi 2 ve 7 olanlar 07 Eylül 2012 Cuma,
Doğum tarihi 3 ve 8 olanlar 10 Eylül 2012 Pazartesi,
Doğum tarihi 4 ve 9 olanlar 11 Eylül 2012 Salı

günleri maaşlarını alabilirler.

Madde 2: Eğer bayramdan önce alınırsa;

Doğum tarihi 0 ve 5 olanlar 13 Ağustos 2012 Pazartesi,,
Doğum tarihi 1 ve 6 olanlar 14 Ağustos 2012 Salı,
Doğum tarihi 2 ve 7 olanlar 15 Ağustos 2012 Çarşamba,
Doğum tarihi 3 ve 8 olanlar 16 Ağustos 2012 Perşembe,
Doğum tarihi 4 ve 9 olanlar 17 Ağustos 2012 Cuma

ödeme olabilir. Olabilir diyorum çünki emin değilim ödeme şeklinde değişiklik yapabilirler..

Madde 3: Ödeme tutarları yüzde 70 ve % 100 için 1094 TL olabilir. Bu değer ortalama değerdir üç aşşağı beş yukarı olabilir.

serbetcimehmet

Üye
Üye
halk arasında “yaş” aylığı olarak bilinen ve halen 65 yaşını doldurmuş 293.373’i erkek ve 545.262’si kadın olmak üzere 838.635 vatandaşımız ile yüzde 40 ve üstü özürlülüğü bulunan 388.601 vatandaşlarımıza (toplam: 1.266.174) herhangi bir prim ödemenin karşılığı olmadan, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalarının şerefine verilen aylığın bağlanma ve kesilme sürecini yeniden düzenleyen “65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşları ile Özürlü ve Muhtaç Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Yönetmelik” 6 Kasım 2010 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle 2022 Aylığının başvuru kabulünde asıl sorumluluğun SGK’ya ait olduğu ancak teşkilatlanmasını tamamlayıncaya kadar başvuruların eskiden olduğu gibi defterdarlıklara veya mal müdürlüklerine yapılmaya devam edileceği teyit edilmiş oldu.

Kimler 2022’den yaralanabilir

Kanunen bakmakla yükümlü olduğu ve fiilen bakımını

gerçekleştirdiği 18 yaşını tamamlamamış özürlü yakını olanlar ile 65 yaşını doldurmuş veya yüzde 40 ve üstü derecede özürlü olduklarını yetkili hastanelerden alacakları Sağlık Kurulu Özürlü Raporu ile kanıtlayan 18 yaşını doldurmuş ve herhangi bir işe yerleştirilememiş olan özürlülerden; kanunen bakmakla yükümlü kimsesi bulunmayan, Sosyal Güvenlik Kurumları’ndan her ne ad altında olursa olsun bir gelir veya aylık hakkından yararlanmayan, nafaka bağlanmamış veya bağlanması mümkün olmayan; mahkeme kararıyla veya doğrudan bir mevzuat gereği bağlanmış herhangi bir devamlı gelire sahip bulunmayan ve her türlü gelirleri toplamının aylık ortalaması 100.-TL’den daha az geliri olan Türk vatandaşları bu aylıktan yararlanmak için başvurabilirler.
Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumları’ndan yetim olarak aylık veya gelir almakta olan çocuklardan özürlü olanların aldıkları aylık veya gelir toplamı tutarları özürlülük oranlarına göre 2022 kapsamında ödenecek olan aylık tutarından düşük olanlarda başvurarak aradaki farkı talep edebilirler.

efectt72

Üye
Üye
arkadaşlar ben hala toplu paramı çekemedim online ödeme tarihi 12.07.2012 bu aralar çeken arkadaşlar varmı bilgilendirirse sevinirim...

serbetcimehmet

Üye
Üye
selam
güzel kardesim benim tahminime göre ağustosun 22/23 ve bayram öncesi alırsın diye düşünüyorum anladığım kadarıyla merkezdan eft ler 20 den sonra veriliyor ben 22 sabahdan bakmıştım temmuz da yokdu öğleden sonra saat 14/35 de baktırdım aynı gün gelmiş inaşşallah sende en kısa zamanda alırsın

sedam

Üye
Üye
hayırlı cumalar

arkadaslar bayramdan önce ödeme yapılıcakmı bilgisi olan varmı:(

danisonur

Üye
Üye
selam arkadaşlar.benim toplu paramın online ödeme tarihi 17.07.2012.ben bu paramı ne zaman alırım sizce?bayramdan önce verirler mi?ziraat bankasına 2 kere gittim hala yatmamış diyorlar.bilgi verirseniz çok sevinirim.

Tekerlekli Sandalye