2022 Maaşı başvurumuz red edildi. Ne yapabiliriz?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
5 ay önce çocuğum için 2022 maaşı başvurusunda bulunduk muhtaclık sınırı nı gectiğimiz gerekcesiyle talebimiz red edildi banim anlamadığım şey aaynı işyerinde çalıştığım bir arkadaşımda özürlü cocuğu için başvurmuştu onun başvurusu nu kabul ettiler neden benim kini kabul etmediler ikimizde asgari ücretle calışıyoruz. neden onun ki kabul edildide benimki kabul edilmedi yoksa memur la tartıştım biraz bana kızdığı için mi kabul etmedi acaba yardımm

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizin çocuğunuz kaç yaşında?
Arkadaşınızın çocuğu kaç yaşında?

E

ENB ÜYESİ

Guest
benim çocuğum 15 yaşında yüzde 70 özürlü arkadaşınkide 24 yaşında yüzde 60 özürlü

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizin çocuğunuz 18 yaş altı olduğu için 2022 maaşı talebiniz red edilmiş. 18 yaş altı kişilerde muhtaçlık sınırı hesaplanırken aileye giren toplam para hesaplanıyor ve ailede kişi başına düşen gelir 87 tl yi geçiyorsa muhtaçlık sınırı geçildiği için talep red edilir.

18 Yaş üstü kişilerde 87 tl lik muhtaçlık sınırı hesaplanırken kira, mutfak masrafı, elektirik vs giderler çıkartılıp öyle hesaplanıyor.

O yüzden aynı gelir durumuna sahip olduğunuz arkadaşınızın çocuğu için başvurduğu 2022 maaşı talebi kabul edildi.

Tekerlekli Sandalye