2022 Maaşı Genelgesi: 12 Şubat 2013

reconx

Üye
Üye
Yeni çıkan yönetmeliğe göre hesaplamanız yapılmış kişi başı düşen gelir 119 tl geçtiği için muhtaç sayılmadığınızdan dolayı maaş bağlanamayacağı söylenmiş. Yönetmelik çıkmadan evvel tüm giderler çıkartılıyor kalan miktar kişi başına bölünerek bir hesaplama yapılıyordu bu şartlarda sizin maaşınız bağlanmak üzere kabul görmüştür. Fakat kurumun devretmesi yeni yönetmeliğin çıkmasıyla giderler çıkartılmadan" hesaplamanın yapılacağı ön görülmüş. Ve dahası eğer giderler gelirden yüksekse gelire bakılmayıp gider baz alınarak hesaplama yapılacak. Bu durumdada kurum sizin muhtaç olmadığınıza karar vermiş ve maaş bağlanamayacağını bildirmiş.

o zaman bu yenı cıkan yonetmelık neyi kapsıyor ben anlamadım sahsen benım 1 senelık param nolcak

gülümse_hayata

Üye
Üye
Aslında bu yönetmeliği siz değil hiç kimse anlayamadı bir çok insan sizin gibi baş vurusu reddelme yada maaşı kesilme durumuyla yüzyüze kaldı işte bu yüzden sitemiz tarafından bir kampanya başlattık bu yönetmeliğin değişmesi için umarız işe yarar etkili olur da sorun yaratan maddelerde değişiklik yapılır ozaman sizinde maaşınız onaylanır şu durumda yapılacak birşey yok gibi gözüküyor.

http://engelliler.gen.tr/f92/2022-maaslari-kesilmek-isteniyor-haksizliga-dur-de-18280/

septik

Editör
Editör
Halil bey not aldım söz bende arayacağım.

septik

Editör
Editör
Halil bey şu dakka itibarı ile her iki gazeteyide verdiğiniz numaralardan aradım yazarların yerinde olmadığı 15.30 gibi arayın denildi tekrar tekrar ulaşana dek arayacağım

reconx

Üye
Üye
arkadaşlar biraz önce sydv gittim 15.03.2012 basvurum vardı bu genelgeyi söyledim böyle birşey gelmedi dediler bize ve bende gittim internetten bu kagıdın cıktısını aldım bana anlatıyorlar benı mal mudurlugunun muhtaclık cıkarttıgı ılgılendırmez benı yeni yasa baglar onun ıcın git dava aç diyorlar napcam arkadaşlar yardım edın lutfen

septik

Editör
Editör
Slm lar Cemelettin beyle yaklaşık 15 dakika kadar detaylıca konuştuk bana son yönetmelikteki 119 tl yasanın kendisindede olduğunu söyledi ve eski bağlanmış olanların bir sorun yaşamayacağından söz etti bende yanlız yaşasak dahi kira vermemiz halinde evin rayiç bedelinden bile sorumlu tutulacağımızdan bahsettimsede sorun çıkmaması gerekir maaşınızı alırsınız dedi bende inş dediğiniz gibi olur dedim ve eğer bir sıkıntı yaşarsak sizi tekrar rahatsız ederiz dedim tmm herzaman arayabilirsiniz dedi o zaman gereğini yaparız şeklinde konuştu.

reconx

Üye
Üye
septik kardeısm ben nereye dawa accam benım maasımı neden baglamazlar

septik

Editör
Editör
Reconx
Aslında bana göre haklı pozisyondasınız dediğiniz gibi başvuru tarihin geçerli olması ve yönetmelikten dolayı bağlanmıyacaksa dahi o beklemesüresince biriken paranızı almanız gerekir mantığım bunu söylüyor.
Sanırım iş mahkemesi ilgileniyor bu tarz durumlarala adliyeye gidince öğrenmeniz kolay olur. Hakkınızı arayın derim tam detay bilmiyorsamda dava açmak o kadar zor bir olay değil küçük bir harç yatırmak gerekebilir.
Hatta dava açarsanız ne gibi hareket ettiğinizi neler yapmak gerektiğini ve dava sonucu ne olursa olsun bizleri buradan bilgilendirirseniz yol göstermiş olursunuz.

reconx

Üye
Üye
kardeşim dava accam ama dilekcegi ornegi flm yokmu nereye accam paylasırım ama herhangı bır bılgım yok

septik

Editör
Editör
Reconx bahsettiğim gibi daha önceden benzer bir durum yaşamadım ne yapmak gerektiğini bilmiyorum. Siz direk adliyeye gidin ordan yönlendiriler hangi mahkeme bakıyorsa kalemine gidin durmunuzu anlatın dilekçe gerekiyorsa orda yazarsınız iki dakikada verirsiniz
Son genelgenin kopyasınıda götürün müracat ettiğinizi tarihide belgeleyin.Yaşadığınız süreci kaleme anlatın

reconx

Üye
Üye
tamam anladım öyle yapalım bari belgelerin hepsi elimde

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Slm lar Cemelettin beyle yaklaşık 15 dakika kadar detaylıca konuştuk bana son yönetmelikteki 119 tl yasanın kendisindede olduğunu söyledi ve eski bağlanmış olanların bir sorun yaşamayacağından söz etti bende yanlız yaşasak dahi kira vermemiz halinde evin rayiç bedelinden bile sorumlu tutulacağımızdan bahsettimsede sorun çıkmaması gerekir maaşınızı alırsınız dedi bende inş dediğiniz gibi olur dedim ve eğer bir sıkıntı yaşarsak sizi tekrar rahatsız ederiz dedim tmm herzaman arayabilirsiniz dedi o zaman gereğini yaparız şeklinde konuştu.

Cabaların için tebrik ederim septik.
Cemalettin Gürsoy alırsınız diyorda neye göre diyor? Son çıkan genelge eski maaş alanların yeniden muhtaçlık soruşturması geçirmeyeceğini diyor ama hemen altında her yıl sosyal incelemeye tabi tutulacaklarınıda belirtiyor. Sosyal inceleme dediği şey sizin verdiğiniz bilgilerin doğrululuğunun teyidi. Yani 119 tl lik sınır sosyal incelemede geçilirse maaş kesilir.
Gürsoy'la ben 3-4 defa görüştüm, defalarca eski yönetmelikle yeni yönetmelik arasındaki farkları anlatıp yönetmeliklerin linklerini gönderdim. Açık konuşayım Cemalettin Gürsoy iyi niyetli bir insan olmakla birlikte ne eski yönetmelikten ne yeni yönetmelikten haberdar. Ve bu işin yol açacağı sosyal kaosun farkında değil. Anlaşılan oki bu işi haber yapmak için bir kaç yüzbin kişinin maaşının kesilmesini bekliyorlar.

Açıkcası ben anlam veremiyorum. Kıytırıktan haberler gazete köşelerini süslerken yarım milyon insanı ilgilendiren bir konuya basın ne kadar bu kadar ilgisiz kalabiliyor.

cancan21

Üye
Üye
biz 5 aydır evde bakım maaşı alıyoruz 2 kişi evde sigortalı işi girecek kişi başına düşen gelir 470 oldu maaşımız kesilir mi ltfn bir cevap versin

septik

Editör
Editör
Rica ederim.Aynı fikirdeyiz ben elimden geldiğince anlatmaya çalıştım.
Aldığım cevabıda yazdım tatmin edici değil bencede maaşlar kesilmeye başlayınca millet figan feryat edince durumu dikate alacaklar gibi görünüyor fakat du konuda çok kaybeden olacak gibi basın çok duyarsız kaldı elimizde tek geçerli gibi görünen muhalefet milletvekillerinin soru önergeleri.
Allah sonumuzu hayır etsin.

a_slymn

Üye
Üye
Arkadaslarr bende 2022 magduruyum soyle
Ben 15 senedir 2022 maasi aliyodum 25.01.2013 tarihinde yeni yonetmelik cikdi benim 15 senedir aldigim maasim kesildi sebeb eve fazla para giriyomus hesabladim 15 lira fazla giriyo 15 lira icin benim 1000 tl maasim kesildi
Biz hanede 4 kisiyiz 2 cocuk 2side %80 agir ozurlu maasin kesilmesi dorumu napmaliyim
Tsk

gülümse_hayata

Üye
Üye
Kişi başı düşen miktar 119 tl geçmesi durumunda muhtaçlığını kalktığına karar vererek 15 tl gibi küçük bir miktarda olsa maaş kesiliyor. Kuruma yeniden bir dilekçeyle başvuru yapıp durumunuzu izah edin nekadar faydalı olur bilemiyorum ama denemekte fayda var.

a_slymn

Üye
Üye
Sn. Arkadasim %70 ve uzeriler 1. Derece ozurlu oluyo ve 119x3 360 yapar
Bizim hane 4 kisilik sadece gelir olarak babamin emekli maasi var 1500 tl
Kardesim ve ben %80 agir ozurluyuz
1500/4 375 aradaki fark sadece 15 lira
Herhalde bunlara bide konutla arabamin rayic bedelini katti sisirdi ve gummm
Konutun 240 da 1i 250 tl
Arabanin 120 de 1i 160 tl
Buna gore rayic gelir 410 tl bu miktar gelir hesablanirken maasa 410 mu eklenncek 410/12 35 tl eklenecek 35 e care bulunurda 410 beni biraz kasar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rayiç bedeli direk olarak gelire eklenecek 12 e bölünmeyecek

alfa1

Üye
Üye
a_slymn
konutun rayiç bedeli 240'ta biri 250'tl ise bu 250'tl evde kaç kişi varsa ona bölünür.
Arabanin 120 de 1i 160 tl

250+160=410 eder. 410/4=102,5 yapar
119 muhtaçlık sınırı aşılmazsa ki burada rayiçlerde bir sorun çıkmaz
ama babanızın emekli maaşı kişi sayısına bölününce 1500/4=375 olduğu için 119 muhtaçlık sınırı aşılmış olduğu için 2022 reddedilir.

Tekerlekli Sandalye